Zobacz temat - [R220 sdi] Podłączenie radia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 sdi] Podłączenie radia

Gabrysia - Sro Maj 23, 2007 09:55
Temat postu: [R220 sdi] Podłączenie radia
Witam. Problem nie tyczy się samego autka co prawda ale radia, które ostatnio zakupiłam. Może ktoś mi podpowie co zrobić z takim problemem : radio po wyłączeniu i ponownym włączeniu gubi zapamiętane i ustawione fale. Model radia to Pioneer DEH 1400 R (nadmienię, że bezpiecznik, który jest z tyłu radia jest to 10A i jest nie przepalony). Z góry dziękuję za wskazówki :)
Paul - Sro Maj 23, 2007 10:09

Źle podłączone radio. Przewód ze stałym '+' na podtrzymanie pamięci jest niepodłączony, albo podłączony pod zły styk w kostce. Ot i wsio :D
Przy wyłączonej stacyjce możesz włączyć radio?

Brt - Sro Maj 23, 2007 10:17

Tez myślę, że nie ma podanego plusa na podtzrymanie pamięci ;) więcej różności o podłaczaniu car-audio znajdziesz na www.studio24.prv.pl

PS. Zmień sobie ustawienia w profilu, bo aktualnie jesteś "męzczyzną" ;) no i witamy kolejną "Panią" na forum :D

MaReK - Sro Maj 23, 2007 10:20

Gdybys chciala tam dlubac sama, to szukaj wychodzacych z auta kabelkow czerwony i zolty :)
A tak podtrzymujac temat... ostatnio podlaczalem u Violli (tez 220sdi) sonyaka i tam wystarczyl jeden z przewodow, ktory zasilil w samym radiu dwa styki i to wystarczylo, a w moim R gdzie kiedys owe radio bylo montowane, taki patent nie dzialal ;)

Gabrysia - Sro Maj 23, 2007 10:55

ok, dzięki za podpowiedzi, wieczorem spróbuje coś porobić , jak się uda to :lol: , a i ustawienia pozmieniam zaraz :)
MaReK - Sro Maj 23, 2007 10:56

Białystok... to ziomalka Violli ;)
PTE - Sro Maj 23, 2007 12:28

Kiedyś w starych "pionkach" montowana była wewnątrz bateria litowa podtrzymująca pamięć. Jak padła trzeba było rozkręcić radio, wylutować ją i wstawić nową.
Gabrysia - Wto Cze 05, 2007 16:11

wygląda na to że kabel pamięci nie jest podłączony (zółty kabel z czerwonym paskiem z napisem "memory") . Z kości przy radiu wychodzą dwa kable , patrząc na kość to górny rząd i 5 od lewej to żółto-czarny a kolejny to niebiesko-biały (z napisem "B REMOTE). Dodam że z kości od strony auta wychodzą jeszcze dwa kable pomarańczowy z napisem"car light" oraz czerwony z napisem "el antenna". Teraz mam pytanie jak to złączyć żeby wszystko było ok? :roll:
AndrewS - Wto Cze 05, 2007 16:40

w/g mnie to dla Ciebie najwazniejszy to ten memory, on musi miec na stale +12V niezaleznie od polozenia stacyjki
el antenna jest do sterowania elektrycznie wysuwana antena ,jesli ja
reszta niewiem, albo nie jestem pewny :grin:

Gabrysia - Wto Cze 05, 2007 16:47

tyle, żeten kabel "memory" to wychodzi z kości od strony auta i do radia nie jest podłączone. Czerwony kabel Power 12V wychodzący z kości z auta jest połączony z dwoma kablami od radia : z czerownym ACC i żółtym BECK UP. Teraz pytanie moje jest takie: czy do tych trzech kabli ( 12v , acc i beck up) podłączyć powinnam kabel wychodzący z kości z auta z napisem 'memory"?? :roll:
AndrewS - Wto Cze 05, 2007 17:14

hmm to powinnas rozdzielic przewody z radia ACC i beck up
do ACC dac czerwony kabel +12V
a do beck up kabel memory
w razie co chlopaki mnie poprawcie
ciezko tak na odleglosc i bez miernika :-)

Gabrysia - Wto Cze 05, 2007 17:14

oki mam :lol: udało się :mrgreen: podłączyłam ten kable z napisem memory do ty trzech o których wcześniej pisałam :wink:
AndrewS - Wto Cze 05, 2007 17:18

bo na tym memory masz wlasnie caly czas +12V niezaleznie od stacyjki,
a z tego kabla czerwonego Power 12V poprostu napiecie znikalo po wylaczeniu stacyjki

Brt - Wto Cze 05, 2007 17:30

Dobrze by było po prostu sprawdzić (miernik, żarówka, cokolwiek innego) na którym kablu jest napięcie przy różnych połączeniach stacyjki ;)
Ten kabel memory musi być odłączony do pinu podtzrymania w radiu (załącznik: dolna kostka pin nr 4) a kabel 12V do pinu zasilania radia (dolna kostka pin nr 7).