Zobacz temat - [R220Sdi] Temperatura silnika (nagrzewanie)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220Sdi] Temperatura silnika (nagrzewanie)

MaReK - Sro Maj 23, 2007 10:35
Temat postu: [R220Sdi] Temperatura silnika (nagrzewanie)
Pytanie do dieslowcow i znawcow sztuki :)

Po uruchomieniu silnika (po nocy) wskaznik temp. ustawia sie na polowce po kilku minutach od wlaczenia. Wystarczy w sumie przejazd 3 - 4 km (bez zylowania) i w/g wskaznika temperatura jest osiagnieta taka jak byc powinna. Pozniej nic sie nie dzieje niepokojacego. Temp. utrzymuje sie caly czas bez wzgledu na czas jazdy, sposob jazdy, pore roku, itp.

Podobno jest to zjawisko conajmniej dziwne, bo diesle powinny sie nagrzewac duuuzoo wolniej.

Pozdrawiam,

Paul - Sro Maj 23, 2007 10:38

Ja mam to samo i wg mnie to normalne latem. Zimą faktycznie dłużej to trwa ze względów oczywistych ;)
szmer - Sro Maj 23, 2007 10:48

Hmmm.... a mnie denerwowalo ze sie tak powoli nagrzewa :)
Tez musze przejechac okolo 3km aby osiagnac normalna temperature pracy, potem stoi po srodku skali prawie caly czas, no chyba ze koreczek na alejach albo na pulawskiej to wtedy nieznacznie wzrosnie

Valander_wwa - Sro Maj 23, 2007 10:49

szmer napisał/a:
Hmmm.... a mnie denerwowalo ze sie tak powoli nagrzewa :)
Tez musze przejechac okolo 3km aby osiagnac normalna temperature pracy, potem stoi po srodku skali prawie caly czas, no chyba ze koreczek na alejach albo na pulawskiej to wtedy nieznacznie wzrosnie


to już wiem kto mi mignął ostatnio przy wałbrzyskiej :)

MaReK - Sro Maj 23, 2007 10:54

Hm... ale ja mam wrazenie, ze zima to on sie szybciej grzeje niz moj benzyniak ;)
szmer - Sro Maj 23, 2007 11:00

@Valander_wwa
A to calkiem mozliwe :D

@MaReK
moze go w garazu na roznie w zimie trzymasz i dlatego :D

MaReK - Sro Maj 23, 2007 12:45

szmer napisał/a:
@MaReK
moze go w garazu na roznie w zimie trzymasz i dlatego :D

Co Ty mi tam szemrzesz szmerze jeden :) ?
Ja tu sie powaznie pytam z obawy o silnik :)
Jak Cie spotkam gdzies na drodze to Ci nadzieje na rozno... bez skojarzen prosze :P

Pozdrawiam,

Brt - Sro Maj 23, 2007 19:10

MaReK wszystko masz OK ;) tak ma być ;) mój też sie teraz express nagrzewa ;)
thef - Sro Maj 23, 2007 19:26

Dodam swoją opinię :cool: - u mnie jest tak samo, chwilka jazdy (tak jak u Ciebie ok. 3, 4 km) i wskaźnik temperatury na połowie skali. Podczas jazdy wskazówka praktycznie nie drgnie. Też słyszałem, że diesle się wolno nagrzewają, ale było to raczej w kontekście przekraczania optymalnej temperatury (jakiś pan w tv prezentował komputer w stacji diagnostycznej i musiał trochę się pomęczyć, żeby rozgrzać porządnie golfa w dieslu do jakichś pomiarów). Myślę, że tak ma po prostu być no i w takim wypadku to chyba tylko powód do zadowolenia.
kruszon - Sro Maj 23, 2007 19:38

MaReK, u mnie też tak. Więc się nie przejmuj :)

Ty coś ostatnio za dużo chyba Dieslem jeździsz... ;) Gdzie benzyniak?

Pozdrawiam

MaReK - Czw Maj 24, 2007 08:08

Okej Okej... bylem wczoraj podlaczac sie obydwoma autami pod kompa i diesel jest czysty, a to ze sie tak ladnie nagrzewa to podobno zasluga dobrego termostatu ;)
Wczoraj niestety maly incydent sie zdarzyl i w dieslu sie przewod przeplywowy urwal ;/
Polalo sie troche ropy na asfalt ale juz wszystko gra.

A benzyniak mial jakies drobne bledy i wszystko zostalo wyregulowane ;)

Pozdrawiam,

szmer - Czw Maj 24, 2007 11:32

MaReK napisał/a:
... bylem wczoraj podlaczac sie obydwoma autami pod kompa ....


Gdzie jezdzisz do mechaniora?

MaReK - Czw Maj 24, 2007 11:35

Slodka tajemnica, ktora moge Ci zdradzic na prv :)
szmer - Czw Maj 24, 2007 11:36

Bylbym dzwieczny:) :)