Zobacz temat - [R620] Sprzęgło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Sprzęgło

Martini - Nie Maj 27, 2007 13:31
Temat postu: [R620] Sprzęgło
Witam.
Przedstawie najdokładniej jak potrafie problemy z sprzęgłem;
- pedał sprzęgła zostaje w podłodze
- pedał sprzęgła (zaraz przy ścianie grodziowej - tam gdzie się chowa :) ) jest mokry od płynu, widać jak podczas wciskania sprzęgła delikatnie wypluwa olej od strony ścianki. Po chwili pompowania wieksza część pedału jest "spocona"
- płyn spieprza w miejscu dla mnie niewiadomym ( aż tyle na pedał nie leci )
- biegi wchodzą dopiedo po 5-10 minutowym pompowaniu sprzęgła, to samo tyczy się wybicia biegu

Więc teraz, co to będzie ? Siłownik sprzęgła, pompa sprzęgła, tłoczek pompy sprzęgła ?
Za dużo tego abym sam doszedł do sedna sprawy.
Pozostawie to dla bardziej doświadczonych użykowników R :)
Help me please !! !

Brt - Nie Maj 27, 2007 14:52

To będzie pompa sprzęgła. Są dostępne zestawy uszczelek (reparaturek) do pompy. Poszukać, wymienić i powinno być po kłopocie ;) Reparaturek szukaj w TomaTeam
Martini - Nie Maj 27, 2007 20:06

A jak z wymianą sprawa się przedstawia ??

Będe zdolny zrobić to sam czy lepiej do mechanika ??

- mały nie fart. TomaTeam od 28.05 mają urlop :(
znasz może inny sklep ??

Brt - Nie Maj 27, 2007 21:00

Niestety nie wiem jak z wymianą. Nie znam Twoich możliwości wiec trudno mi ocenić czy dzasz radę. Poziom trudności, podobny do prac przy układzie hamulcowym. Co do sklepu to może warto zapytać w zwykłym motoryzacyjnym?? Taka sama pompa jest w hondzie accord zapewne. Moze jakiś sklep Japan Cars??
sTERYD - Pon Maj 28, 2007 00:07

Brt napisał/a:
Taka sama pompa jest w hondzie accord zapewne.

ZTCP to nie do końca prawda, kilku roverkowiczów już się na takim myśleniu przejechało.
Sprawdź u Tomiego bo chyba nawet na sklepie jest, ale niestety trafiłeś na wakacje :(

Brt - Pon Maj 28, 2007 09:00

Wydaje mi się, że różnice tkwią w wersji prawo i lewostronnej, ale to wszystko poprzedzam słowem: chyba. Poszukaj na forum, bo ten temat sie czesto przewija.
Skiba - Pon Maj 28, 2007 19:23

Tak wygląda pompa i wysprzęglik do Rovera 600 SDI :

pompa:



wysprzęglik:



A tak wyglądają ZŁE części czyli pompa anglika i wysprzęglik benzyny (o ile mnie pamięć nie myli):




Martini - Pią Cze 01, 2007 12:51

Zestaw zamówiony we wtorek w TomaTeam dzisiaj dotarł.
Właśnie kontaktuje się z mechanikiem co do naprawy.

Widocznie miałem szczęście, że wysłali :D