Zobacz temat - [R200 1.4Si 97r] Spryskiwacze szyby przedniej.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 97r] Spryskiwacze szyby przedniej.

mitek_k - Pon Maj 28, 2007 19:55
Temat postu: [R200 1.4Si 97r] Spryskiwacze szyby przedniej.
Witam, mam problem z spryskiwaczami do szyby przedniej otoz odmowily mi posluszenstwa. Proba zalaczania daje mizerny efekt poniewaz niereaguje, ale gdy wlaczam spryskiwacz tylniej szyby slysze jak pracuje.
Mam pytanie
Czy sa tam 2 silniczki?? jesli nie co moze byc powodem w/w sytuacji i jak zaradzic.
Czy odkrecenie nadkola spowoduje latwy dostep do pojemnika/silniczka spry.
Dzieki za odp.
p.s.
ogolnie po uzyskanej odpowiedzi mozna temat zamknac lub jesli mozna to usune pytanie.

piter34: retusz tematu

pawciu87 - Pon Maj 28, 2007 20:00

sprawdzales czy dysze nie sa zatkane?
mitek_k - Pon Maj 28, 2007 20:05

nie niesprawdzalem, ale powtorze wyraznie teraz.
po zalaczeniu spr. szyby przedniej niepracuje silniczek spryskiwaczy, ale jak wl spryskiwanie szyby tylniej dziala.
pytania pozostaja bez zmian

sTERYD - Pon Maj 28, 2007 20:51

Cytat:
Czy sa tam 2 silniczki??

tak są dwie osobne pompki
Cytat:
Czy odkrecenie nadkola spowoduje latwy dostep do pojemnika/silniczka spry.

łatwy to nie, ale pompki da się wyjąć

Valander_wwa - Pon Maj 28, 2007 23:15

trzba albo kombinować z odkręceniem nadkola od strony pasażera albo od dołu. Oba silniczki zamontowane są w specjalnych wgłębieniach w pojemniczku od spryskiwaczy. Mi po omacku udało się kiedyś wyjąć i silniczek i zaworek od dołu i 5 litrów poszło w glebe ;)
mitek_k - Nie Cze 03, 2007 12:07

chcialem podsumowac i moze komus pomoc.
U mnie popsula sie pompka spryskiwacza szyby przedniej
po odchyleniu nadkola i odkreceniu 3 lub 4 srub [(roznica sie bierzy czy chcemy wyjac caly pojemnik od spryskiwaczy czy tylko ta dolna czesc) zalecam wyciagnac w calosci]
po wyciagnieciu pompki niestety nie reagowal, hmm szukalem na allegro ceny od 30 do 80 za sama pompke (masakra ta kwota 80 zl taniej juz zakupic nowy na ebay.co.uk). w sumie to nieznalazlem tylko pisalem do osob ktore maja rovera 200 na czesci

Z nudow zaczolem rozbrajac i czyscic, i tutaj mi sie udalo po wyczyszczeniu stykow, wyciagnieciu z silniczka stykow/szczotek i wyczyszczeniu dziala jak nowy.

jak ktos ma pytania zwiazane z sliniczkiem badz spryskiwaczami to sluze pomoca wydaje mi sie ze poznalem je calkiem dobrze. oczywiscie mam namysli model 200

orson - Nie Cze 03, 2007 14:13

mitek_k napisał/a:
chcialem podsumowac i moze komus pomoc.
U mnie popsula sie pompka spryskiwacza szyby przedniej
po odchyleniu nadkola i odkreceniu 3 lub 4 srub [(roznica sie bierzy czy chcemy wyjac caly pojemnik od spryskiwaczy czy tylko ta dolna czesc) zalecam wyciagnac w calosci]
po wyciagnieciu pompki niestety nie reagowal, hmm szukalem na allegro ceny od 30 do 80 za sama pompke (masakra ta kwota 80 zl taniej juz zakupic nowy na ebay.co.uk). w sumie to nieznalazlem tylko pisalem do osob ktore maja rovera 200 na czesci

Z nudow zaczolem rozbrajac i czyscic, i tutaj mi sie udalo po wyczyszczeniu stykow, wyciagnieciu z silniczka stykow/szczotek i wyczyszczeniu dziala jak nowy.

jak ktos ma pytania zwiazane z sliniczkiem badz spryskiwaczami to sluze pomoca wydaje mi sie ze poznalem je calkiem dobrze. oczywiscie mam namysli model 200


Witam

Poniewaz jestes posiadaczem 200 i jestes z Wroclawia powiadamiam ze mamy tzw.: "zaglebie czesciowe do 200/25 i 400/45'tek" - cena pompki/uzywki (oryginal Valeo) sprawnej z 4 koncowkami spryskiwaczy od 400'tki (sa lepsze niz te w 200'tkach) wyniosla mnie 40 PLN.
Jesli bedziesz mial jakis problem z czesciami ktore trudno dostac lub sa standardowo bardzo drogie zglos sie to cos wymyslimy :)

Pozdrawiam

walkie - Nie Cze 03, 2007 14:21

i jeszcze dodam ze jako wroclawianin powinienes zjawic sie na zlocie :P
mitek_k - Nie Cze 03, 2007 14:43

można dostać dane kontaktowe do "zagłebia cześciowego do 200/25 i 45/400.

dzieki za tzw. zaproszenie na zlot, ale cierpie na zakaźną chorobę "brak kasy"

walkie - Nie Cze 03, 2007 14:49

ale nikt nie bedzie chcial od Ciebie kasy :)
jedziemy na parking i gadamy :) badz dzis pod BH w CH Borek :)

MARECKIZX - Pią Lip 20, 2007 21:53

mitek_k, wlasnie w moim roverku pojawil sie taki sam problem tak wiec jezeli masz dostep do danych zaglebia czesciowego daj znac byc moze bede musial zakupic pompke
Brt - Pią Lip 20, 2007 23:47

TUTAJ znajdziesz kontakt do "zagłębia części" ;)