Zobacz temat - [R75] Jak przestawić mile na kilometry
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jak przestawić mile na kilometry

jarema - Sob Cze 02, 2007 11:07
Temat postu: [R75] Jak przestawić mile na kilometry
czy to w ogóle da się zrobić aby odometer pokazywał odległości w kilometrach a nie w milach, wiem że temperaturę można zmieniać np. z celsiusza na fawrenhaita a jak mile?

drugie pytanie to czy w anglikach zużycie paliwa w kompie pokazuje w litrach czy w galonach?

ENU - Nie Cze 03, 2007 02:01

Jesli jadac na styl angielski to powinien pokazywac w galonach czy jak tak jest w angli :grin:
markwiatek - Nie Cze 03, 2007 22:27

W angielskich roverkach pokazuje ilosc przejechanych mil na galonie, (angielski wynalazek)
jarema - Nie Cze 03, 2007 22:57

ale jak to przestawić???
sTERYD - Nie Cze 03, 2007 23:04

może w komputerze cos się da przestawić
jeśli tak to pewnie PHJOWI będzie wiedział :idea:

PHJOWI - Nie Cze 03, 2007 23:47

rover 75 fabrycznie ma już blokade i testbook nie przestawisz km na mile. Po prostu musisz kupić kompa pod swój kraj.
Doleslaw - Pon Cze 04, 2007 00:09

PHJOWI napisał/a:
nie przestawisz km na mile

A tak z ciekawości: czy to znaczy, że jak założę zegary od anglika do samochodu z "europejskim" kompem, to od razu zacznie pokazywać w kilometrach? Czy na wyswietlaczu km, a na analogowym prędkościomierzu mile? Czy jeszcze inaczej? :grin:

PHJOWI - Pon Cze 04, 2007 00:11

będzie tobie pokazywał w milach przebieg zapisany w liczniku.
Doleslaw - Pon Cze 04, 2007 00:13

A to cwaniak... :shock:
jarema - Pon Cze 04, 2007 11:08

no to bardzo niedobrze bo nowy licznik na ebayu kosztuje 250$+koszty przesyłki to wychodzi 1000zł. ten nowy ponoć można zaprogramować. tak swoją drogą to nie ma innej możliwości aby to zmienić?. temat z licznikami przerabiam wspólnie z ROADKINGIEM, PHJOVI też ma w tym udział niemały i nie możemy sobie z tym poradzić. w tym tygodniu będę miał dwa kolejne liczniki to będziemy dalej kombinować.
maciekstasio - Pon Sie 17, 2009 22:59

2 lata już minęły. :razz:
Wykombinowaliście coś panowie bo też jestem ciekaw czy da się coś poradzić na te mile? Mam taki sam problem jak autor wątku. Zrobiłem przeróbkę, mam zegary euro i uk i na euro pokazuje mi jakieś błędy a na uk wsio ok. :/

jarema - Pią Sie 21, 2009 23:32

ja mam przestawione z mil na kilometry. zrobił mi to kolega z forum a jego nick to ROADKING. wysyłasz kolesiowi licznik a on robi co zechcesz.
mile na kilometry
przebieg
obroty diesel-benzyna
manual czy automat
menu englisch, deutsch, francis, polisz niet !! !
zużycie paliwa litry na galony
nie wiem co jeszcze może ale gość jest dobry w te klocki.

maciekstasio - Sob Sie 22, 2009 21:08

Dużo sobie krzyczy za tę usługę?
dukat11 - Sob Sie 22, 2009 21:27

zadzwoń i pogadaj. Bardzo miły człowiek na pewno się dogadacie.