Zobacz temat - [rover 216] z 1998r grzechotanie przy skrecaniu kierownica
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 216] z 1998r grzechotanie przy skrecaniu kierownica

kuman - Sro Cze 06, 2007 21:22
Temat postu: [rover 216] z 1998r grzechotanie przy skrecaniu kierownica
Witam,

Mam pytanko dzisiaj zaobserwowałem że przy skręcaniu kierownica jak nie mam włączonego biegu jest na luzie cos mi grzechocze i taki dziwnny dźwięk sie wydobywa. Czy ktoś wie co to może być ile może kosztować naprawa mysle ż jest to coś w zawieszeniu..

Pozdrawiam,
Adam

Brt - Sro Cze 06, 2007 21:54

Znaczy, podczas jazdy Ci grzechocze jak nie masz biegu wrzuconego, tylko toczysz sie na luzie?? Hmm dziwne, bo zwylkie grzechocze właśnie jak jest bieg wrzucony i wtedy są to przeguby. Ale u Ciebie hmmmmm. :roll: Pozostaje wjechać gdzieś na podnośnik lub kanał i przeglądnąc zawieszenie :|
7Tomi - Sro Cze 06, 2007 22:23

Naprawialem coś takiego ostatnio w R214. Po przejażdżce byłem na 100% pewny, że to przegub... po wjechaniu na kanał okazało sie, ze to .... poduszka pod silnikiem/skrzynią. Była tak wyrobiona, że przy skręcaniu polosie sie tukły ze względi na prace silnika w komorze. No nie wiem jak to Wam opisac ale po wymienie poduszki wszystko wróciło do normy.
Brt - Sro Cze 06, 2007 22:45

ładnie to opisałeś :mrgreen: jak na "złego" mechanika ;)
kuman - Czw Cze 07, 2007 08:31

Brt napisał/a:
Znaczy, podczas jazdy Ci grzechocze jak nie masz biegu wrzuconego, tylko toczysz sie na luzie?? Hmm dziwne, bo zwylkie grzechocze właśnie jak jest bieg wrzucony i wtedy są to przeguby. Ale u Ciebie hmmmmm. :roll: Pozostaje wjechać gdzieś na podnośnik lub kanał i przeglądnąc zawieszenie :|


Dokładnie to coś grzechocze jak stoje na parkingu i krece kierownica

Khel - Wto Sie 07, 2007 13:59
Temat postu: Grzechotanie przy kręceniu kierownicą w Rover 216 Si 1997r.
Witam. Grzechotanie przy kręceniu kierownicą - miałem coś takiego. Mechanik stwierdził, że to pompa od układu kierowniczego. Faktycznie płyn mi wyciekał. Dolałem i samo przeszło bez żadnej wymiany czy naprawy.