Zobacz temat - którędy są poprowadzone wężyki od spryskiwacza tylnej szyby?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - którędy są poprowadzone wężyki od spryskiwacza tylnej szyby?

Lukaszn2006 - Sob Cze 09, 2007 12:57
Temat postu: którędy są poprowadzone wężyki od spryskiwacza tylnej szyby?
Witam, mam mały problem, mianowicie nie wiem, którędy biegną ewężyki od spryskiwacza tylnej szyby, w tej osłonce, która łączy klape z karoserią, tej po lewej stronie nie ma już tego wężyka, jest na klapie, no a w aucie to już nie wiem któędy on idzie ;/ pompka mi pracuje, bo ją słychać, płyn mam, ale nie widać nigdzie wycieku ...
Drugie pytanie takie troche może i banalne, ile płynu mieści sie w chłodnicy i w całym układzie chłodzenia (chodzi o wersje bez klimy) silnik 1.4 16V...

Brt: zapoznaj się z Zasadami pisania postów w dziale Usterek i popraw temat (model w nawiasie kwadratowym)

Brt - Sob Cze 09, 2007 13:21

Witam na forum

Wężyk powinieneś znaleźć w lewej osłonie gumowej pomiędzy klapą a nadwoziem. Jesli go tam nie ma to pewnie się ułamał i wpadł w tapicerkę. Niestety nie wiem którędy on dokłądnie biegnie. Napewno z komory silnika idzie wzdłóż prawego progu auta, a później podejrzewam, że do góry i nad podsufitką. Poczytaj Techniczny FAQ na www.roverki.pl, ściągnij sobie RAVE (link jest włąśnie w technicznym FAQ) i tam powinieneś znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Także na pytanie dot. ilości płynu w układzie chłodniczym ;) Pozatym dostępne są też dane techniczne na stronie klubowej - i tam też znajdziesz te informacjie. Szukanie nie boli ;) powodzenia

Szymon - Sob Cze 09, 2007 17:22

Brt napisał/a:
Napewno z komory silnika idzie wzdłóż prawego progu auta

dokładnie :)
Aby dostać się do wężyka, trzeba rozebrać osłonkę z lewej strony w bagażniku. Powinieneś tam zobaczyć wężyk idący od progu i biegnący do lewego tylniego słupka. Jeżeli będzie ułamany to musisz ściągnąć osłonę tylnej klapy i wymienić wężyk na nowy przeciskając go przez gumowe łączenie między klapą a dachem. Przy dobrym szczęściu paręnaście minut roboty :) Były już na forum i na grupach podobne problemy, wiec użyj opcji Szukaj a znajdziesz to o co pytasz. Pozdrawiam :)