Zobacz temat - [R620] Duże spalanie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Duże spalanie?

czeniu - Sob Cze 09, 2007 18:13
Temat postu: [R620] Duże spalanie?
Witam!
Mój przyjaciel mieszkający "tymczasowo" :-) na zielonej wyspie zakupił niedawno R620ti z 1997r i ten nie taki znów mały potworek pali mu przy normalnej jeździe 16 do 17 litrów paliwa.
Czy to normalne? Jeśli nie to jaka jest tego przyczyna?
Dziękuję za wykazane zainteresowanie i pozdrawiam
czeniu

Robert620 - Sob Cze 09, 2007 18:19

Nie jest to normalne :) Powiem więcej... To bardzo nienormalne :)
kwiatekt11 - Sob Cze 09, 2007 20:45
Temat postu: Re: [R620ti 97r.] Duże spalanie?
mi w miescie najwiecej brał 15 z załączona klimą w trasie udało mi sie zejsc do 7.5 litra na 100 ale mysle ze to co napisałes jest realne i zalezy jak jezdzisz jak spokojnie to nie jest to normalne :grin:
Robert620 - Sob Cze 09, 2007 22:47

Mój nie jest Ti, ale pali przy dynamicznej jeździe ok 11 - 12l/100 w mieście, a na trasie chyba nie przekracza 7l/100.
Komputer tego silnika ma taką dziwną właściwość - powiedział mi o tym znajomy hondziarz - nie mam pewności czy tak jest istotnie, ale zachowanie mojego auta może na to wskazywać...
Mianowicie auto "uczy się kierowcy" w zależności od tego na jakich obrotach pracuje silnik, komputer optymalizuje spalanie do stylu jazdy. Ja odczułem to w momencie jak pożyczyłem auto teściowi, który jeździł nim 2k - 2,5k obrotów przez kilka dni i jak przejąłem autko spowrotem i zacząłem śmigać po swojemu 3k - 4,5k obrotów to jarał mi jak smok... Musiałem przejeździć kilka dni po swojemu żeby spalanie się unormowało...
Może ktoś miał podobne doświadczenie?

blue827 - Sob Cze 09, 2007 23:38

zobacz jaki masz kolor świec, powinna być jasno beżowa , jeśli jest czarna to znaczy że silnik pracuje na zabogatej mieszance, np z powodu zapchanego filtra powietrza, albo uszkodzonego czujnika temperatury. Dodatkowo jeśli w tym silniku jest przerywacz to warto też wyczyścić styki, bo wypalone styki osłabiają iskrę.
czeniu - Nie Cze 10, 2007 15:04

Wielkie dzięki!!
Spostrzeżenia przekażę, jak ktoś ma jakieś inne to proszę o więcej.
pozdro 1922
czeniu

piter34 - Pon Cze 11, 2007 12:40

Robert620 napisał/a:
Mianowicie auto "uczy się kierowcy" w zależności od tego na jakich obrotach pracuje silnik, komputer optymalizuje spalanie do stylu jazdy

Raczej tak nie jest ;-)

Spalanie po prostu zależy od stylu jazdy i tyle, a autoadaptacja dopasowuje się do warunków pracy silnika (zużycie elementów, jakość paliwa, itp.)

majnus - Czw Cze 14, 2007 01:21
Temat postu: Re: [R620ti 97r.] Duże spalanie?
czeniu napisał/a:
Witam!
Mój przyjaciel mieszkający "tymczasowo" :-) na zielonej wyspie zakupił niedawno R620ti z 1997r i ten nie taki znów mały potworek pali mu przy normalnej jeździe 16 do 17 litrów paliwa.
Czy to normalne? Jeśli nie to jaka jest tego przyczyna?
Dziękuję za wykazane zainteresowanie i pozdrawiam
czeniu


jak kupil auto '97 na wyspie to niech wezmie pod uwage ze liczniki podaja w milach :P

a tak na marginesie, jak szaleje moja 618 '97 po miescie to pali kolo 16l, wiec przy spokojnej jezdzie 17 to kosmos... moj brat ma 2,5l volvo i mu pali kolo 14 na miescie.