Zobacz temat - [R416] Ustawienie krzywek i wałka rozrządu w stosunku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Ustawienie krzywek i wałka rozrządu w stosunku

telis7 - Sob Cze 09, 2007 21:27
Temat postu: [R416] Ustawienie krzywek i wałka rozrządu w stosunku
Witam serdecznie
Czy ktoś moze mi pomóc?? :cry:
Mam problem z ustawieniem krzywek, wałka rozrzadu wydech. w stosunku do koła na wale korbowym w Roverku 416Si 1,6 16v k16
Moze ktoś dysponuje zdjęciem w jakiej pozycji jest ułożony wałek.Na str. klubu nigdzie nie znalazłem informacji na temat ustawienia samego wałka.Cos mechanik poprzestawiał,chociaż znaki na kołach są ustawione poprawnie to samochód nie pali i sprawia wrażenie jak by zapłon był przestawiony.Bardzo proszę o pomoc,gdzie szukać informacji lub zdjęcia wałka rozrządu bo samochód stoi juz 4 tydzień na warsztacie.Bede wdzięczny za porade.
telis7@wp.pl //gg 8596855

Brt:Retusz tematu

sTERYD - Sob Cze 09, 2007 21:42

jeśli znaki sa poprawne, to raczej nie powinno być przekręcone (chyba że da się koło założyć w więcej niż jednej pozycji, ale to raczej bardzo mało prawdoporobne)
Może poprostu pozamieniali Ci przewody do świec, albo aparat zapłonowy przekręcili :???:

AndrewS - Pon Cze 11, 2007 09:15

czy kola rozrzadu byly zdejmowane z walkow ??
srbenda - Pon Cze 11, 2007 10:37

Nie jestem pewien jak to jest w roverze ale czy jest możliwość zamiany ssącego z wydechowym? Znam taki przypadek z składania pewnego citroena który miał podobne objawy ;)
AndrewS - Pon Cze 11, 2007 15:49

w serii K oba walki sa prawe takie same, ssacy ma wyjscie na palec rozdzielacza, wydechowy nie, ale mozna zle zalozyc na nie kola
Senn - Czw Cze 14, 2007 08:36

chyba ze kolega Telis ma roverka bez kopulki to sa wrecz identyczne, chociaz to jest 416 wiec pewnie zakopulkowany. Kola moga byc obrocone o 180st. Podsumowujac walki jesli chodzi o uklad krzywek sa identyczne i maja dwie mozliwosci zalozenia kol rozrzadu.