Zobacz temat - [R214 Si. 97r] włącznik klimatyzacji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 Si. 97r] włącznik klimatyzacji

Tigernp - Nie Cze 10, 2007 19:28
Temat postu: [R214 Si. 97r] włącznik klimatyzacji
Witam. Od wczoraj przestała mi świecić żarówka przy włączniku klimatyzacji. Próbowałem rozebrać wyłacznik ale nie wiem za bardzo jak. Czy on się w ogóle rozbiera?. Czy trzeba kupić nowy włacznik/wyłącznik?
Ant - Nie Cze 10, 2007 19:40
Temat postu: Re: [R214 Si. 97r] włącznik klimatyzacji
Tigernp napisał/a:
Witam. Od wczoraj przestała mi świecić żarówka przy włączniku klimatyzacji. Próbowałem rozebrać wyłacznik ale nie wiem za bardzo jak. Czy on się w ogóle rozbiera?. Czy trzeba kupić nowy włacznik/wyłącznik?

trzeba go wydłubać (tzn wyciągnąc do przodu) i od spodu zobaczysz malutką żarówkę (a własciwie to dwie jedną do podświetlenia a drugą do sygnalizacji włączenia

Paul - Nie Cze 10, 2007 20:23

A jesteś pewien, że to żarówka? Klima działa? Jeżeli nawiew masz na 0, to kontrolka od klimy też nie zaświeci :(
Ale jak klima jest ok, to tak jak pisał Ant - wymiana żarówki :D

Tigernp - Nie Cze 10, 2007 21:39
Temat postu: [R214 Si. 97r] włącznik klimatyzacji
Tak. Klimatyzacja działa bez zarzutu. Tylko że żarówka się nie pali. Dzieki wskazówkom udało mi się wymontować 2 żarówki i widać po niż że są przepalone. Mam pytanie czy wie ktoś gdzie kupić takie żarówki lub jaki one mają symbol?
Ant - Nie Cze 10, 2007 21:42
Temat postu: Re: [R214 Si. 97r] włącznik klimatyzacji
Tigernp napisał/a:
Tak. Klimatyzacja działa bez zarzutu. Tylko że żarówka się nie pali. Dzieki wskazówkom udało mi się wymontować 2 żarówki i widać po niż że są przepalone. Mam pytanie czy wie ktoś gdzie kupić takie żarówki lub jaki one mają symbol?

hmmm pewnie sa 12V :-)
ale są mniejsze od tych 1W używanych do podświetlenia np radia samochodowego lub deski w Krakowie dobrym miejscem do poszukiwań takich żarówek jest giełda elektroniczna

Brt - Nie Cze 10, 2007 21:42

Weź te co masz, idż do jakiegoś elektronicznego lub motoryzacyjnego i tam cos przypasujesz. Najlepsza metoda.
Paul - Nie Cze 10, 2007 22:18

Brt napisał/a:
Weź te co masz, idż do jakiegoś elektronicznego lub motoryzacyjnego i tam cos przypasujesz. Najlepsza metoda.

W motoryzacyjnym to raczej tylko oczy zrobią ;) , ale w elektronicznym to już na bank dostaniesz. Najwyżej kolor inny będzie. Ja założyłem białe zamiast pomarańczowych i jest cool :D

Maciek321 - Nie Cze 10, 2007 22:35

Paul napisał/a:
Najwyżej kolor inny będzie. Ja założyłem białe zamiast pomarańczowych i jest cool


A ja powymienialem wszystkie pomaranczowe na niebieskie LED'y z rezystorami.

Ant - Pon Cze 11, 2007 00:06

Paul napisał/a:
Brt napisał/a:
Weź te co masz, idż do jakiegoś elektronicznego lub motoryzacyjnego i tam cos przypasujesz. Najlepsza metoda.

W motoryzacyjnym to raczej tylko oczy zrobią ;) , ale w elektronicznym to już na bank dostaniesz. Najwyżej kolor inny będzie. Ja założyłem białe zamiast pomarańczowych i jest cool :D

kolorek będzie ten sam bo sobie ściągnie gumki ze starych żarówek i założy na te bezbarwne które kupi :-)

marthinez - Pon Cze 11, 2007 07:55

A symbol żaróweczki to zapewne T5. :wink:
AndrewS - Pon Cze 11, 2007 09:03

u mnie w kanciaku tam jest zielona dioda i swieci sie po wlaczeniu zaplonu
Sachar - Pon Cze 11, 2007 09:16

Miałem ten sam problem - przycisk przestał świecić a klima nadal działała. Jakos nie mogłem się zebrać, żeby zrobić z tym porządek i nagle po tygodniu zaczął świecić się jak trzeba :) i działa już ponad miesiąc bez problemów. Poczekaj, może Tobie też się sam naprawi :P