Zobacz temat - [R416] Niewchodzący wsteczny.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Niewchodzący wsteczny.

Lechos - Pon Cze 11, 2007 07:00
Temat postu: [R416] Niewchodzący wsteczny.
Od czasu kupna Roverka mam taki troszke irytujacy problem ze wstecznym biegiem, a mianowicie udaje sie go wbic za pierwszym razem w 50%. Przy puszczaniu sprzegla slychac tekie glosniejsze szumienie lub cichsze terkotanie a nastepnie cisza jakby wyskoczyl. Przy nastepnej probie wbicia wstecznego to nieraz az silnikiem szarpnie. Jesli ma juz wejsc prawidlowo to wszystko sie odbywa wzorcowo. Nadmieniam, ze problem ten wystepuje tylko przy biegu wstecznym. Czy moze pomoc wyregulowanie drazka czy sprzeglo sie klania?
krzych1 - Pon Cze 11, 2007 07:31

Witam.
Jest to jedna z przypadłości Roverka (skrzyni R65). Pisano już o tym wcześniej. Trzeba po prostu dwa razy wysprzęglać, gdy czujesz że po pierwszym razie jest coś nie tak, że lewarek "nie leży" w swoim miejscu. To samo możesz mieć z jedynką, rada ta sama.

Ant - Pon Cze 11, 2007 07:41
Temat postu: Re: [R416Si 97r] Niewchodzący wsteczny.
Lechos napisał/a:
Od czasu kupna Roverka mam taki troszke irytujacy problem ze wstecznym biegiem, a mianowicie udaje sie go wbic za pierwszym razem w 50%. Przy puszczaniu sprzegla slychac tekie glosniejsze szumienie lub cichsze terkotanie a nastepnie cisza jakby wyskoczyl. Przy nastepnej probie wbicia wstecznego to nieraz az silnikiem szarpnie. Jesli ma juz wejsc prawidlowo to wszystko sie odbywa wzorcowo. Nadmieniam, ze problem ten wystepuje tylko przy biegu wstecznym. Czy moze pomoc wyregulowanie drazka czy sprzeglo sie klania?

niekiedy może pomóc wymiana oleju w skrzyni (trzeba zobaczyć ile go jest i w jakim stanie)

Lechos - Pon Cze 11, 2007 07:44

stan oleju jest ok, znaczy sie pod krawedz i olej jest ladny (czysciutki)
sTERYD - Pon Cze 11, 2007 08:04

Lechos napisał/a:
olej jest ladny (czysciutki)

:shock: jak to sprawdziłeś :?:
jeśli po prostu palcem (tak jak stan), to mozesz być pewny, ze na dnie jest trochę "mułu" ;)

Kozik - Pon Cze 11, 2007 08:13

U mnie też jest problem ze wstecznym, trzeba do tego przywyknąć.
wiktorio0001 - Pon Cze 11, 2007 08:35

Witam.
U mnie też wseczyny nie zawsze wchodzi! To chyba standart!

zdzich44 - Pon Cze 11, 2007 09:36

wiktorio0001 napisał/a:
Witam.
U mnie też wseczyny nie zawsze wchodzi! To chyba standart!


Dziwne macie problemy. Ja tam nie mam problemów z wstecznym. Zmieńcie sobie olej... :mrgreen:

Kozik - Pon Cze 11, 2007 09:39

zdzich44 napisał/a:
Dziwne macie problemy. Ja tam nie mam problemów z wstecznym.


ten problem nie występuje zawsze, zanim kupiłem roverka przeczytałem sporo opinii na różnych stronkach (na tą od razu nie trafiłem) i tam pisali, że samochód idealny (wszystkie podzespoły) ale jedyne minusy jakie się powtarzały to "wsteczny".

canada80 - Nie Lip 15, 2007 11:18

mam to samo w 416 z 1 i wstecznym.trzeba 2razy wysprzeglic i po klopocie
jak pisal krzych1.pozdawiam

mmaniek - Nie Lip 15, 2007 13:50

U mnie to samo i potrafi czasem wyskoczyć. Uff, widzę, że to, w miarę standard.