Zobacz temat - [ROVER 214 Si 97r]uszczelka (simerig) wału korbowego z przod
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ROVER 214 Si 97r]uszczelka (simerig) wału korbowego z przod

MAXx - Pon Cze 11, 2007 16:24
Temat postu: [ROVER 214 Si 97r]uszczelka (simerig) wału korbowego z przod
Od jakiego czasu zaczyna mi kapac olej wlasnie z walu korbowego (rozrzadu), chcialbym to naprawic tylko nigdzie nie moge dostac uszczelki(simerigu) wału korbowego z przodu. Jesli ktos wie gdzie mozna kupic i jakie ma wymiary bo wtedy moze bym wybral podobny i wymienil. Goraco prosze o jakas podpowiedz. Pozdrawiam
:twisted:

giewu - Pon Cze 11, 2007 17:59

MAXx napisał/a:
nigdzie nie moge dostac uszczelki(simerigu) wału korbowego z przodu

ciekaw jestem co to jest :twisted: ?

sTERYD - Pon Cze 11, 2007 18:29

MAXx napisał/a:
kapac olej wlasnie z walu korbowego (rozrzadu)

to z wału korbowego czy z wałka rozrządu :?: męska decyzja ;)

MAXx - Pon Cze 11, 2007 18:35

walka rozrzadu

[ Dodano: Pon Cze 11, 2007 6:37 pm ]
wymienilem na gorze w rozrzadzie 2 simeringi, ale jeszcze kapie mi z tego nizej za glowica.

sTERYD - Wto Cze 12, 2007 00:33

MAXx napisał/a:
wymienilem na gorze w rozrzadzie 2 simeringi, ale jeszcze kapie mi z tego nizej za glowica.

w sensie z pompy wody, czy jest tam jeszcze coś innego :?:

Senn - Czw Cze 14, 2007 08:31

Kolego MAXx, niezle mieszasz :) W silniku K masz 4 uszczelniacze walkow po dwa na jeden, oraz dwa uszczelniacze walu korbowego. Wiecej miejsc z elementami obrotowymi z ktorych moze wydostawac sie olej nie ma. Tak jak koledzy wspomnieli jest jeszcze pompa wody, ale mowisz o oleju wiec odpada. O ile chodzi o uszczelniacze walkow to nie ma najmniejszego problemu zeby je dostac. Uszczelniacz tylny walu korbowego niedawno kupowalem i kosztowal 43zl. Przedni podobno jest sporo drozszy, ale nie wiem czy to nie plotka. Najlepiej jak go wymontujesz i podejdz do sklepu z lozyskami itp. Z reguly sa to partsy znormalizowane wiec powienes dobrac.
piter34 - Czw Cze 14, 2007 12:04

Senn napisał/a:
Wiecej miejsc z elementami obrotowymi z ktorych moze wydostawac sie olej nie ma

A wał korbowy? :roll:

Brt - Czw Cze 14, 2007 12:37

Senn napisał/a:
W silniku K masz 4 uszczelniacze walkow po dwa na jeden, oraz dwa uszczelniacze walu korbowego.

piter34 napisał/a:
A wał korbowy?


Czytamy wnikliwie i ze zrozumieniem :mrgreen: