Zobacz temat - [R200] zamek tylnej klapy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] zamek tylnej klapy

x25 - Sob Cze 16, 2007 21:17
Temat postu: [R200] zamek tylnej klapy
Czesc,


przeczytałem chyba wszystko w archiwum co ma wspólnego z zamkiem a nawet tylnej oraz zamkiem w drzwiach. Ponadto wpsikalem do niego polowe butli wd40 lecz nie dalo to spodziewanego rezultatu. Klapa sie nie otwiera, kluczykiem moge sobie krecic w prawo i lewo wciskac i ....zaklinac. Nic. Jak sie domyslam pekla sprezyna i ... co teraz. Przy okazji zauwazylem ze zamek w drzwiach od strony pasazera jest uszkodzony i nie moge wsadzic klucza. Dochodząc do konca chcialem sie dowiedziec gdzie w Krakowie moge naprawic te zamki i jaki jest orientacyjny koszt naprawy.


pozdrawiam
kuba

sTERYD - Sob Cze 16, 2007 22:52

x25 napisał/a:
Klapa sie nie otwiera, kluczykiem moge sobie krecic w prawo i lewo wciskac i ....zaklinac. Nic. Jak sie domyslam pekla sprezyna i ... co teraz.

nie otwiera się tylko kluczykiem w klapie mimo, że kluczyk się daje przekręcać :?: może spadło cięgiełko, od bębenka do zamka :???:
x25 napisał/a:
Przy okazji zauwazylem ze zamek w drzwiach od strony pasazera jest uszkodzony i nie moge wsadzic klucza

to pewnie ktoś gmerał przy zamku, albo tak długo był nieuzywany, że zardzewiał na amen ;)
każdy fachman zajmujący się zamkami samochodowymi to naprawi, zamki w roverkach nie są jakos specjalnie nawydziwiane :)

xROnx - Wto Lip 17, 2007 09:43

a ja sie podepne troszke tutaj
bo np u mnie od strony pasazera nie ma wogole zamka do kluczyka.ale to nie jest u mnie problemem.
kwestia zastanawiajaca jest zamek w bagazniku. nie mam tam centralnego. zeby ja otworzyc/zamknac musze przekrecic kluczykiem. drzwi normalnie wiadomo na oryginalnego pilota. czy wszedzie byly montowane centr zamki w bagazniku. chcialem zdjąć ta obudowe plastikową zeby zobaczyc czy wogole jest tam jakis silownik.... ale po odkreceniu dwoch srubek zaczelem sie bac sciagac ta oslone zeby czegos nie urwac....

piter34 - Wto Lip 17, 2007 13:02

xROnx napisał/a:
czy wszedzie byly montowane centr zamki w bagazniku.

Jeżeli masz centralny fabryczny na drzwi, to w bagażniku tez powinien być.
Masz oryginalnego pilota?

xROnx napisał/a:
chcialem zdjąć ta obudowe plastikową zeby zobaczyc czy wogole jest tam jakis silownik.... ale po odkreceniu dwoch srubek zaczelem sie bac sciagac ta oslone zeby czegos nie urwac....

No właśnie tam trzeba rwać, aby to zdemontować. ;-)

Brt - Sro Lip 18, 2007 10:19

xROnx, a może masz uszkodzoną wiązkę tylnej klapy i stąd problem z niedziałającym siłownikiem?? :roll:
liion - Sro Lip 18, 2007 13:42

Brt napisał/a:
a może masz uszkodzoną wiązkę tylnej klapy i stąd problem z niedziałającym siłownikiem??


Zgadzam się z przedmówcą. Bardzo częsta wada w Roverkach - przecierające się przewody na złączeniu klapy. Ale jeżeli bezpieczniki nie "szczelają" to może coś z siłownikiem

piter34 - Sro Lip 18, 2007 14:09

liion napisał/a:
Ale jeżeli bezpieczniki nie "szczelają" to może coś z siłownikiem

Jeśli "szczelają" to ja bym również po "słownik" sięgnął. ;-)