Zobacz temat - [R25], wymiana żarówki świteł przednich
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25], wymiana żarówki świteł przednich

Kasia1 - Nie Cze 17, 2007 15:04
Temat postu: [R25], wymiana żarówki świteł przednich
Witam wszystkich na forum.

Mam takie pytanko w jaki sposób wymienić żarówkę przednią w Roverze 25? Proszę o pomoc bo nie za bardzo mam jak jeździć.

Wielkie dzięki

Kasia

GreenApple - Nie Cze 17, 2007 21:07

Nie ma tam jakiegoś faceta? Myslę, że nawet nie popatrzyłaś do instrukcji obslugi samochodu, zresztą nie wiem czy coś by to dalo... :twisted: Popatrz na to i sprobuj :wink:
sTERYD - Nie Cze 17, 2007 23:53

GreenApple napisał/a:
Nie ma tam jakiegoś faceta?

brrrr..... szowinistka :wink:
jak możesz :?: :razz:

PTE - Pon Cze 18, 2007 10:00

Otwierasz maskę i wymieniasz :mrgreen: A poważnie, to na stronie klubowej jest instrukcja obsługi do R25 i jest tam łopatologicznie wyjaśniona ta kwestia. :razz:
Marcin1985 - Nie Wrz 01, 2013 17:35

Witam. Mam szybkie pytanie odnośnie wymiany żarówek z przodu. :mrgreen:
Mam anglika i u mnie wymiana żarówki z prawej strony wymaga wręcz cyrkowych zręczności gdyż zaraz za deklem znajduje się zbiornik od płynu wspomagania. Udało mi się to zrobić bez odkręcania zbiornika ale namęczyłem się trochę . W wersji lewostronnej jest tak samo??

Julek - Nie Wrz 01, 2013 17:58

owszem w normalnej wersji tez jest zbiorniczek i nie ma tam dojscia...;p
PTE - Nie Wrz 01, 2013 18:26

Nie, wymiana jest bezproblemowa.
Mafioz - Nie Wrz 01, 2013 21:38

Nie wiem jak u Was ale w moim zbiorniczek wystarczy lekko pociągnąć do góry i się wysuwa z zaczepu można go przesunąć zamienić żarówkę i zbiorniczek ponownie wsunąć w zaczep bez żadnego odkręcania śrub itd
pavelj - Wto Wrz 03, 2013 16:49

U mnie trzeba podnieść maskę.
Odkręcić pokrywę obudowy lampy i wyjąć żarówkę.
Ta pokrywa wygląda jak nakrętka na słoik.
Najlepiej mieć małe paluszki :)

Duch23 - Pią Mar 07, 2014 15:19

Hej podepnę się pod ten temat mam mały problem z dopiero o kupionym rover 25 a mianowicie padły mi przednie światła te mniejsze(bardzo potrzebowała bym aby ktoś mi napisał jakie to mają to być typy żarówki bo z tego co widzę po światłach tam są dwie żarówki bardzo proszę o odpowiedź ja się na tym kompletnie nie znam to mój 1 car a przy okazji widzę iż też padł mi kierunkowskaz lewy przedni czyli kolejna pomoc jak wygląda ta żarówka)?
bociannielot - Pią Mar 07, 2014 16:00

w5w postojowa, kierunku nie pamiętam jaka - sciagnij instrukcje ze strony klubowej ;p
Duch23 - Pią Mar 07, 2014 16:11

ściągłam tą instrukcję i jej nie rozumiem:)
Harry - Sob Mar 08, 2014 17:04

kierunki:
biala żarówka p21w
pomaranczowa py21w
postojowe w5w(całoszklana lub bezcokołowa)
światła mijania chyba H7
światła drogowe chyba h1

komoss - Nie Mar 09, 2014 09:19

Ale wy macie problemy.Po pierwsze zbiorniczek od wspomagania można sciagnac bez problemu...po drugie poco sie pytacie"jaka tam ma byc żarówka bo niewiem" ludzie wyciagacie żarówke i czytacie na każdej żarówce pisze jaki to jest typ.Ale jak juz na prawde nie umiecie tej prostej czynności wyczytac to jedziecie na pierwszą lepsza stacje benzynową dajecie kolesiowi żarówke i mówicie taką chce a wy robicie problemów jak pół auta by się wam zepsuło
robsson78 - Nie Mar 09, 2014 10:43

Czekamy na instrukcję jak zmienić koło :razz:
komoss - Nie Mar 09, 2014 20:28

robsson78 napisał/a:
Czekamy na instrukcję jak zmienić koło :razz:



Rozpędzasz się wchodzisz w zakręt zaciagasz ręczny i robisz wszystko zeby wylądowac na dachu...wysiadasz jeśli jeszcze dasz rade odkręcasz koło zakładasz nowe przewracasz auto na koła i jesli sie da jedzie dalej zadowolony z wymiany koła dziekuje do widzenia

Brt - Pon Mar 10, 2014 08:57

Ale trzeba ową zarówkę najpierw wyjąć i wcale to nie musi być takie proste. W moim R200 żeby wyjać żarówke z lewej strony musiałem wyjmować akumulator i jakoś chyba lepiej było mieć ową żarówkę już kupioną i za jednym wyjmowaniem akumulatora od razu ją wymienić, niż wkładać 2x akumulator tylko po to, żeby pojechać na stację z wyjętą żarówką, żeby na wzór kupić nową.

Panowie odpuście sobie, bo kiedyś też byliście zieloni jak szczypiorki na wiosnę i ktoś Wam pokazywał jak zmienić koło, czy też wymienić żarówkę.

Jak jesteście tacy wspaniali, to zaproście koleżankę na spota i jej wymieńcie :ok:

NoPE - Wto Mar 11, 2014 23:09

Brt napisał/a:
zaproście koleżankę na spota i jej wymieńcie

koleżanka na spota nie dojedzie, bo nie ma świateł :P

komoss napisał/a:
Rozpędzasz się wchodzisz w zakręt zaciagasz ręczny i robisz wszystko zeby wylądowac na dachu...[...]

a jak wtedy wyciągnąć koło z bagażnika? :mrgreen:

bociannielot - Sro Mar 12, 2014 09:58

NoPE napisał/a:
a jak wtedy wyciągnąć koło z bagażnika?

Przez wybitą szybę :ok:

longer86 - Sro Mar 12, 2014 10:06

samo wyleci z bagażnika, a co do wkładania 2x akumulatora żeby pojechać po żarówkę to istnieje takie coś jak spacer lub też rower, skoro wiosna idzie :D
miłego dnia