Zobacz temat - [R620] Filtr pyłkowy (kabinowy) Słaby nawiew
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Filtr pyłkowy (kabinowy) Słaby nawiew

KRYS - Wto Cze 19, 2007 21:33
Temat postu: [R620] Filtr pyłkowy (kabinowy) Słaby nawiew
Jak się wymienia filtr pyłkowy i gdzie on jest??
Bo strasznie słabo mi dmucha a wiatrak dobrze chodzi.
Nie chodzi o klime tylko o zwykły nawiew powietrza. Pomimo ustawienia na 5 słychać powietrze a w odległości 30 cm od wylotu w różnych ustawieniach nawiewu już go nie czuć. Wcześniej posiadałem Astre i po wymianie filtra powietrza pyłkowego-kabinowego czy jak go zwał ustawienie max nawiewu było czuć na tylnich siedzeniach!!

marthinez - Wto Cze 19, 2007 22:35

W R600 nie ma filtra pyłkowego.
krzych1 - Wto Cze 19, 2007 23:29

Witam
KRYS napisał/a:
Bo strasznie słabo mi dmucha a wiatrak dobrze chodzi.

Prawdopodobnie musisz udać się do serwisu, gdzie nabiją ci czynnik chłodzący (gaz) i sprawdzą przy okazji szczelność układu.
Wg. różnych źródeł, nawet przy całkowicie szczelnym układzie gazu może ubywać ok. 15%/rok, a objawem jest właśnie słaba wydolność (wiatrak może sobie chodzić ale nie będzie chłodzić dostatecznie, gdy jest za mało gazu).
Ewentualnie (jeżeli dobrze zrozumiałem pojęcie "słabo dmucha") musisz przyjrzeć się drodze powietrza do wewnatrz samochodu, czy coś czasami nie blokuje przepływu. Tylko, że najlepiej zrobić to w jakimś warsztacie, gdzie mają jakieś pojęcie o klimie.

tomcy - Sro Cze 20, 2007 09:48
Temat postu: Re: [R620si 94]
KRYS napisał/a:

Bo strasznie słabo mi dmucha


hmmm nie wiem czy chodzi o klime - wsumie trudno zrozumiec - bo jesli wszystko bylo OK wczesniej i vchodzi o nawiew to trzeba sprawdzic czy teraz (jakis paproch nie blokuje siniczka dmuchawy) - czy na wszystkich biegach (ustwienbiach pokretla nawiewu) ten sam objaw (moze cos sie dostalo do ukladu i blokuje)

jesli zas chodzi o klimatyzacje - wczesniej chlodzila (tak przypuszczam) - nagle przestala - czy jej sprawnosc siadla? - kiedy byla napelniana?

moze opisz dokladniej swoja usterke w aucie bedzie latwiej Ci pomoc

KRYS - Czw Cze 21, 2007 22:43

Chodzi mi o zwykły nadmuch powietrza , nie klime. Dla czego jest taki słaby?? I skąd jest zasysane powietrze , w jakim miejscu zacząć poszukiwania ewentualnych liści, paprochów itp. skąd jest zasysane powietrze????
sTERYD - Pią Cze 22, 2007 10:01

KRYS napisał/a:
skąd jest zasysane powietrze , w jakim miejscu zacząć poszukiwania ewentualnych liści, paprochów itp

w załączniku masz rysunek wentylacji w swoim samochodzie, zasysanie jest z prawej strony u góry (a więc zasysanie jest z podszybia, standardowow), a z tyłu jest kratka obiegu wewnętrznego. Paprochów zacząłbym szukać na parowniku klimy. Jest on pierwszym elementem, na który trafia powietrze z wiatraka, więc jeśli tylko coś się tam przedostanie, to z dużym prawdopodobieństwem sie na nim zatrzyma :(

KRYS - Pią Cze 22, 2007 15:34

:grin: sTERYD wielkie dzięki .
Kolejny raz konkretna, łopatologiczna pomoc!!!
DZIĘKI.

Lechos - Pią Cze 22, 2007 16:11

czy w R400 tez jest to standardowe miejsce pobierania powietrza (prawe podszybie)?