Zobacz temat - [R200 ??r] Jak wygląda kod Immobilisera?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 ??r] Jak wygląda kod Immobilisera?

novy24 - Czw Cze 21, 2007 22:33
Temat postu: [R200 ??r] Jak wygląda kod Immobilisera?
Mam pytanko Jak wygląda kod immobilisera bo przy kupnie Roverka takowego nie dostałem ale na karteczce przy kluczyku jest jakiś symbol składający się kombinacji 8 znaków (litery i cyfry) Czy to może być to??

piter34: zmieniłem tytuł wątku na poprawny

marthinez - Czw Cze 21, 2007 22:38

Jest to numer seryjny kluczyków/pilota.
Kod immo składa się z czterech cyfr.

novy24 - Czw Cze 21, 2007 22:42
Temat postu: Dzięki
Dzięki Czyli w razie zagubienia (jedynego) pilota ten numer seryjny będzie konieczny??
krzych1 - Czw Cze 21, 2007 22:57

Witam.
novy24 napisał/a:
Dzięki Czyli w razie zagubienia (jedynego) pilota ten numer seryjny będzie konieczny??

Ten numer seryjny ( nr kluczyków) w przypadku zgubienia jedynego pilota akurat ci nic nie pomoże. Jest to numer, na podstawie którego dorobisz (dokupisz) ewentualnie zgubiony jedyny kluczyk. Aby "obejść" immo w przypadku zagubionego pilota potrzebny jest właśnie czterocyfrowy kod immo, o którym piszesz, a którego prawdopodobnie nie posiadasz (ale sprawdź jeszcze wszystkie dokumenty samochodu - instrukcje, itp. może gdzieś "drobnym druczkiem" ten kod jest jednak zapisany - ale pamiętaj, że nie może on zawierać 0 - tj. zera). Jeżeli jednak go faktycznie nie masz, to trochę gorsza sprawa (wydatek), trzeba jechać (a raczej zawieść samochód na lawecie) do serwisu, gdzie ci ten kod odczytają. Przeszukaj też archiwum, bo temat jest jednym z najczęściej poruszanych, tam znajdziesz mnóstwo informacji w tym zakresie.
Ps. zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa - numer kluczyków też jest czterocyfrowy (przynajmniej w 400 setkach) - w takim razie co ty masz za numer?
I druga sprawa: co to znaczy - Rover: chyba 200 (może to jest Rover 300, a może Rover 500 :mrgreen: :lol: ).

marthinez - Czw Cze 21, 2007 22:59

Moim zdaniem będzie do niczego.
Kod immo mogą Ci odczytać w serwisie, proponuję zakupić dodatkowy komplet (uzywany) i przy okazji odczytywania kodu w tej cenie zaprogramuja Ci drugiego pilota na zapas.

krzych1 - Czw Cze 21, 2007 23:14

Cytat:
novy24

ROVERek: Chyba 200
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 32
Skąd: Kłodzko

Jako "novy" masz prawo popełniać błędy, ale lepiej popraw temat na zgodny z zasadami, dobrze ci radzę :mrgreen:

cbf.lucas - Pią Cze 22, 2007 10:11

Niedawno zakupiłem Roverka 620 SDi '98. I dostałem do niego czerwony kluczyk (serwisowy) w oryginalnym opakowaniu i do niego przyczepione są takie dwie (kiedyś białe) karteczki. Jest tam sporo numerów itp. więc zakładam, że są to seryjne dla każdego kluczyka czy coś.
Ale jest też przyczepiony taki mały płaski kawałek plastiku i na nim jest coś takiego: Rxxxx - gdzie "x" to 4 różne liczby. I tutaj pytanie - czyżby to był kod immobilisera? Mam książkę-instrukcję do samochodu na której jest obrazek kluczy z tą plastikową plakietką. I jest ta plakietka tam omówiona (na początku w dziale "security & alarms" bodajże) - jednak po francusku i nic nie rozumiem.

Wiecie do czego to? :)

sTERYD - Pią Cze 22, 2007 10:14

cbf.lucas napisał/a:
czyżby to był kod immobilisera?

niee to jest właśnie kod kluczyka
kod immo to Ciebie nie dotyczy bo masz R600 ;)

cbf.lucas - Pią Cze 22, 2007 10:34

No i okey. :)

Kurczę - wydawało mi się, że jak rozglądałem się za autem i pytałem o porady itp. to w postach dotyczących R600 widziałem, że mają być 2 kluczyki + 2 piloty + kod immo. :P
Ale pewnie mi się coś przewidziało. :)

Bo z tego co widziałem w książce-instrukcji to w zestawie są 2 kluczyki i 1 pilot a nie 2. :)

thef - Pią Cze 22, 2007 10:40

sTERYD napisał/a:
kod immo to Ciebie nie dotyczy bo masz R600


A dlaczego niby nie? Możesz to przybliżyć, bo ja nie wiem dokładnie.

W r600 przecież też jest immo. Ja mam jakiś kod czterocyfrowy zapisany na specjalnym blankiecie - Schlusselkode (to chyba właśnie ten - 4cyfrowy i jest bez zera) a do tego są tam i inne numery, np. Schlussel nr (podobnie jak ten, o którym pisze kolega, tyle że Sxxxx).

Ten kod immo dezaktywuje się kręceniem kluczykiem w stacyjce, jeżeli dobrze zrozumiałem instrukcję w jęz. niemieckim.

sTERYD - Pią Cze 22, 2007 10:46

też się nad tym zastanawiałem, myślałem, ze w R600 jest to jakoś inaczej rozwiązane :???: , ale jeśli tak samo jak w 400/200 to kod powinno sie wprowadzać w zamku drzwi kierowcy... :???:
thef - Pią Cze 22, 2007 10:53

Ja to nie wiem nic dokładnie, ale może też być u mnie inaczej trochę niż u cbf.lucas'a, bo ja mam immo aktywowane pilotem jednoprzyciskowym i nie posiadam kontrolki immo, a on ma nowszy model i pewnie inny pilot i inne immo. Poczekajmy, może ktoś bardziej zorientowany nam to wyjaśni.

PS>Zamek w drzwiach czy w stacyjce w końcu?

piter34 - Pią Cze 22, 2007 11:14
Temat postu: Re: Jak wygląda kod Immobilisera
novy24 napisał/a:
Mam pytanko Jak wygląda kod immobilisera bo przy kupnie Roverka takowego nie dostałem ale na karteczce przy kluczyku jest jakiś symbol składający się kombinacji 8 znaków (litery i cyfry) Czy to może być to??

Wielokrotnie zwracano Ci uwagę na przestrzeganie zasad kącika (poprawny tytuł wątku). Konsekwentnie nas ignorujesz.
Dostałeś ostrzeżenie.

marthinez - Pią Cze 22, 2007 17:41

thef napisał/a:
W r600 przecież też jest immo. Ja mam jakiś kod czterocyfrowy zapisany na specjalnym blankiecie - Schlusselkode (to chyba właśnie ten - 4cyfrowy i jest bez zera) a do tego są tam i inne numery, np. Schlussel nr (podobnie jak ten, o którym pisze kolega, tyle że Sxxxx).

Ten kod immo dezaktywuje się kręceniem kluczykiem w stacyjce, jeżeli dobrze zrozumiałem instrukcję w jęz. niemieckim.


Ty masz autko produkowane przed '97 z pilotem na podczerwień w łamanym kluczyku. Tak myśle.
W R600 po lifcie immo jest w kluczyku, który wkładając w zamek deaktywuje go.

thef - Pią Cze 22, 2007 20:41

marthinez napisał/a:
Ty masz autko produkowane przed '97 z pilotem na podczerwień w łamanym kluczyku. Tak myśle.
W R600 po lifcie immo jest w kluczyku, który wkładając w zamek deaktywuje go.


Napisałem przecież o tym w poprzednich postach :)

marthinez - Pią Cze 22, 2007 20:42

thef napisał/a:
Napisałem przecież o tym w poprzednich postach

Przepraszam, nie doczytałem. :oops:

liion - Wto Lip 10, 2007 21:29

Witam ja przy zakupie R 200 otrzymałem 2 kluczyki z jednym pilotem. Wymienilem baterie i synchronizowałem pilota zgodnie z wcześniejszymi sugestiami. Po synchronizacji pilot dzialal przez pół dnia użytkowania, poczym odmówił posłuszeństwa. Dodatkowym problemem jest brak kodu immo. Czy mogę prosić o wasze sugestie, co moze byc przyczyna owej usterki, czy moze to byc awaria pilota? (Np zimny lut) czy konieczna będzie wizyta w serwisie czy może zacząć od elektryka? Jeżeli uważacie ze powinienem jechać do serwisu to podajcie proszę namiary w rejonie Poznań- Konin.
Brt - Wto Lip 10, 2007 22:20

piloty sprawdzić ,zaprogramować i odczytac kod immo możesz u PHJOWI w Nowym Mieście nad Wartą. Dokładne dane w dziale: częsci warsztaty na stronie klubowej.
PHJOWI - Wto Lip 10, 2007 22:42

nie ma problemu zapraszam, tym bardziej że na programowanie jest promocja do końca lipca.