Zobacz temat - [R25,1.6,02r] odłączenie akumulatora a immo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25,1.6,02r] odłączenie akumulatora a immo

morris - Pią Cze 22, 2007 13:35
Temat postu: [R25,1.6,02r] odłączenie akumulatora a immo
Mam pytanko: planuję instalkę lpg i domyślam się, że będą coś robić przy elektryce, a ja mam taką obawę, czy np. odłączenie akumulatora może spowodować rozkodowanie lub rozsynchronizowanie immo, w taki sposób, że nie będą działały piloty. Zaznaczam, że nie mam kodu 4 cyfrowego immo. Wiem, że wszystko jest do odzyskania, ale chciałbym uniknąć dotatkowych kosztów i nerwów przede wszystkim.
piter34 - Pią Cze 22, 2007 13:55

Gdybyś poczytał sobie archiwalne wątki albo użył wyszukiwarki to byś dowiedział się, że po odłączeniu aku nic nie powinno się stać. Wystarczy przeprowadzić procedurę synchronizacji.
morris - Pią Cze 22, 2007 14:06

Poczytałem, poczytałem... ale odpowiedzi wprost nie znalazłem :evil: .
Co do "procedury synchronizacji" też nie do końca mam zaufanie, bo ja zapomniałem jak to miało iść po kolei, więc stanąłem przy autku i napierniczałem w przyciski i się zsynchronizowało :shock: - tylko to dla mnie trochę mało fachowe, a już na pewno trudno to nazwać "procedurą" (z tego co czytałem inni też mieli podobne doświadczenia).
Ja lękliwy jestem więc się chce upewnić czy mnie czary jekieś nie zaskoczą. Rozumiem, że immo ma jakieś swoje zasilanie albo co...

piter34 - Pią Cze 22, 2007 14:36

morris napisał/a:
Poczytałem, poczytałem... ale odpowiedzi wprost nie znalazłem :evil: .

A tutaj to niby co jest, jak nie odpowiedź?

morris napisał/a:
Co do "procedury synchronizacji" też nie do końca mam zaufanie,

Opracowali ją inżynierowie ROVERa... ;-)

morris napisał/a:
bo ja zapomniałem jak to miało iść po kolei, więc stanąłem przy autku i napierniczałem w przyciski i się zsynchronizowało :shock: - tylko to dla mnie trochę mało fachowe, a już na pewno trudno to nazwać "procedurą"

Napierniczając udało Ci się wykonać procedurę. Szczęście...?

morris napisał/a:
Rozumiem, że immo ma jakieś swoje zasilanie albo co...

Właśnie raczej nie ma, bo trzeba synchronizować piloty po odłączeniu zasilania.

morris - Pią Cze 22, 2007 14:56

piter34 jesteś wieeelki! a ja "maluczki" i tego nie znalazłem :oops: To jest odpowiedź, jak najbardziej.

Dzięki i szerokiej drogi na Zlot

piter34 - Pią Cze 22, 2007 15:36

morris napisał/a:
piter34 jesteś wieeelki! a ja "maluczki" i tego nie znalazłem

Eeee tam. Po prostu Ci się nie chciało. ;-)

W szukajce wystarczy wpisać "+immobiliser +akumulator"

[ Dodano: Pią Cze 22, 2007 3:36 pm ]
morris napisał/a:
Dzięki i szerokiej drogi na Zlot

Dzięki :mrgreen: