Zobacz temat - [R111] Nadkola z korozją
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 100 - [R111] Nadkola z korozją

dan79 - Nie Cze 24, 2007 16:49
Temat postu: [R111] Nadkola z korozją
W zastraszającym tempie wdziera się na tylne nadkola mojej r 111 rdza. Jest z tym niezły problem. Blacharz powiedział mi że nie zrobi tego bo nie ma "reperatorków" do tego (firma nie przewidział że blacha zacznie sie sypać). Szukam teraz plastikowych osłon na nadkola, może się to uda jakoś zabezpieczyć i zakryć osłonami (jeżeli coś takiego istniej).
Może ma ktoś jednak te reperatorki lub osłony lub słyszał jak tanio można zaradzić temu problemowi.

Rafal28 - Nie Cze 24, 2007 17:51

Plastikami radzę tego nie zasłaniac bo tylko pogorszysz sytuację. Błoto które będzie sie pod nimi zbierać będzie długo pozostawało wilgotne, reszty chyba nie muszę tłumaczyć. Poza tym dobry blacharz samochodowy powinien temu zaradzić bez "reperatorków". Na marginesie: zmień temat bo jest nieregulaminowy.
gronek512 - Sro Gru 28, 2011 14:18

Siemka miałem ten sam problem, moje nadkola poprostu odpadły ze starości:)
Teraz mam nadkola z Forda Fiesta i pasuja idealnie Rowerek wyglada jak nowy :D

Czapa - Pon Sty 02, 2012 22:36

Kumaty blacharz dopasuje z innej gabloty reperatórki, ktoś robił też z golfa. Po taniości to można oszlifować do gołego, zabezpieczyć antykorozyjnie, na to jakiś bitex i całość zasłonić plastikowymi nadkolami coś jak w golfach, nie będzie super wyglądało, ale jakiś czas będzie spokój...
Steff - Pią Sty 06, 2012 14:47

W moim R111 blacharz wpasował mi nadkola od golfa chyba II Niestety starczyło to na kilka lat. Potem posypały się progi i podłoga i biedaczek spoczywa już na złomie :cry:
Także jak już robisz progi to obawiaj się, że za chwilę posypią się kolejne elementy.

macher - Sro Kwi 01, 2015 21:56

Steff napisał/a:
W moim R111 blacharz wpasował mi nadkola od golfa chyba II Niestety starczyło to na kilka lat. Potem posypały się progi i podłoga i biedaczek spoczywa już na złomie :cry:
Także jak już robisz progi to obawiaj się, że za chwilę posypią się kolejne elementy.

No niestety, rdzewiejące progi to początek końca blacharki każdego samochodu :( Ja miałem podobnie w corsie.