Zobacz temat - [R400] Jakie zasilanie/typ wtrysku?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Jakie zasilanie/typ wtrysku?

wolt - Wto Cze 26, 2007 19:01
Temat postu: [R400] Jakie zasilanie/typ wtrysku?
Czy wszystkie modele R400 mają pełny wtrysk. Czy są też z mono wtryskiem ? Chodzi mi o te z roku 1997-98.

piter34: retusz tematu. Czy tak trudno przeczytać zasady kącika?

tian - Wto Cze 26, 2007 19:41

A TU kolega nie raczył zajrzeć?

pozdry
mrd

wolt - Wto Cze 26, 2007 20:57

Tak zaglądałem i nie mam pojęcia co to są te wszystkie oznaczenia np. MPi ?
Dlatego to pytanie :wink:
A pytam bo nie chcę zakładać instalacji gazowej IV generacji bo jest strasznie kosztowna.

Paul - Wto Cze 26, 2007 21:02

MPi - Multi Point Injection- wtrysk wielopunktowy :D
wolt - Wto Cze 26, 2007 21:10

Paul napisał/a:
MPi - Multi Point Injection- wtrysk wielopunktowy :D

A czy do takiego moge założyć instalacje II generacji.
Czytałem tu na stronie że zalecana jest III lub IV ale czy można założyć II ?

Brt - Wto Cze 26, 2007 21:17

Załóż IV i będziesz miał spokój. Masz plastikowy kolektor i przede wszystkim dlatego sie zakłada IV gen, bo w przypadku złej regulacji II gen. będziesz wymieniał kolektor. Różnica w cenie jest coraz mniejsza, a jeśli masz zamiar jeździć ciut dłużej tym autem, to nie ma sie co zastanawiać.
PTE - Sro Cze 27, 2007 15:31

Brt napisał/a:
Załóż IV i będziesz miał spokój. Masz plastikowy kolektor i przede wszystkim dlatego sie zakłada IV gen, bo w przypadku złej regulacji II gen. będziesz wymieniał kolektor. Różnica w cenie jest coraz mniejsza, a jeśli masz zamiar jeździć ciut dłużej tym autem, to nie ma sie co zastanawiać.


Kolega kilka lat temu gazował VW Polo (silnik 1.0 z plastikowym kolektorem) i zakładał instalację II generacji. Ale przedtem kupił metalowy kolektor za około 500zł.

Ja co prawda gazu zakładać nie zamierzam, ale uważam, że ceny instalacji IV generacji spadły już na tyle, że nie ma co robić oszczędności, które potem mogą okazać się pozornymi.

7Tomi - Czw Cze 28, 2007 07:27

Podpowiem tylko, ze kolektor można zakupić o wiele taniej :mrgreen: Aluminiowy od R114GTi :mrgreen:

Aczkolwiek tak jak koledzy piszą. Istalacje sekwencyjne lecą na dół więc... czy jest sens kombinować.

Senn - Czw Cze 28, 2007 13:52

Tomi_114, a skolko mozesz zalatwic taki kolektor? :) Wiem ze AndrewS chce taki zapodac do R214
7Tomi - Czw Cze 28, 2007 22:54

Senn napisał/a:
Tomi_114, a skolko mozesz zalatwic taki kolektor? :) Wiem ze AndrewS chce taki zapodac do R214

Ja obecnie nie mam ale jutro skontaktuje sie z "dostawcami" i sie załatwi :) Dam info na PW

AndrewS - Pią Cze 29, 2007 08:39

tylko martwie sie o sterowanie krokowym, bo widze ze przy tym kolektorze jest przepustnica taka jak w poldoroverze, a w nim silniczek porusza krzywka