Zobacz temat - [R214 Si 97r] Akumulator
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 Si 97r] Akumulator

RadekAniol - Czw Cze 28, 2007 12:58
Temat postu: [R214 Si 97r] Akumulator
Witam wyładował mi się akumulator! Otworzyłem maskę a tam jakieś dziwnie dzwięki (trrrrrrrrr) ;) zaraz pod przednią szybą nad silnikiem! Po odłączeniu klem hałas umilkł! To coś wyładowuje mi najprawdopodobniej akumulator! A jeżeli już akumulator kupić jaki jest odpowiedni do mojego R! Teraz mam 55 Ah
giewu - Czw Cze 28, 2007 13:06

najlepiej kup akumulator 45Ah (zgodnie z instrukcją) ;)
RadekAniol - Czw Cze 28, 2007 13:20

A co z tym hałasem! Nikt się z tym nie spotkał! Wydaje mi się że jest to albo immo albo centralny zamek!?
Brt - Czw Cze 28, 2007 13:35

Kup 55Ah kilka Ah więcej mu nie zaszkodzi, a spokojniej w zimie będzie kręcił. Czemu chcesz od razu kupować Aku>> Tego co masz przecież wystarczy pewnie naładować, a przynajmniej spróbować to zrobić i najpierw określic przyczynę problemu (jakieś zwarcie, padnięty aku , czy też to trrrr pod szybą)
RadekAniol - Czw Cze 28, 2007 13:59

Ale stało mi się to już drugi raz w okresie 3 miesięcy!
AndrewS - Czw Cze 28, 2007 14:04

musisz poszukac co kradnie prad z aku, moze to byc padniety alarm, alternator, oswietlenie wnetrza itp.
Brt - Czw Cze 28, 2007 14:07

To tym bardziej wg. mnie nie jest wina aku, tylko auta. Szukaj usterki i następnym razem napisz mozliwie dużo informacji na temat tego co sie dzieje z autem.
Sprawdzalłeś wiązkę tylnej klapy??

[ Dodano: Czw Cze 28, 2007 2:09 pm ]
PS. CZy możesz zamiast wykrzykników uzywac kropek ;)

Kozik - Czw Cze 28, 2007 19:56

a to trrr to nie brzmi czasami jak pompa paliwa???
RadekAniol - Czw Cze 28, 2007 20:37

Ładowałem akumulator. Niestety jak się okazało był lipny. Tak przynajmniej wyszlo po sprawdzeniu napięcia. Ponoć nie miał ładowania. Kupiłem nowy akumulator Centra Futura. Oryginalnie montowany w Roverkach był 45 Ah ja miałem 55Ah. Nie mogłem się zdecydować więc kupiłem 50 Ah po doradzeniu gościa ze stacji kontroli i instalacji akumulatorów.

[ Dodano: Czw Cze 28, 2007 8:40 pm ]
Brt napisał/a:

Sprawdzalłeś wiązkę tylnej klapy??


Co tam może być nie tak?

Brt napisał/a:
PS. CZy możesz zamiast wykrzykników uzywac kropek ;)


OKI Jest to mój ostatni raz!!! ;)

Ant - Czw Cze 28, 2007 20:50

RadekAniol napisał/a:
Ładowałem akumulator. Niestety jak się okazało był lipny. Tak przynajmniej wyszlo po sprawdzeniu napięcia. Ponoć nie miał ładowania. Kupiłem nowy akumulator Centra Futura. Oryginalnie montowany w Roverkach był 45 Ah ja miałem 55Ah. Nie mogłem się zdecydować więc kupiłem 50 Ah po doradzeniu gościa ze stacji kontroli i instalacji akumulatorów.

[ Dodano: Czw Cze 28, 2007 8:40 pm ]
Brt napisał/a:

Sprawdzalłeś wiązkę tylnej klapy??


Co tam może być nie tak?

no mogą byc przetarte i robic zwarcie najczęściej zaczyna się od niedziałania centralnego zamka bądź wycieraczki ale to zależy jak ię wiązka układa :-)
jak nic z nią nie robiłeś i poprzednik też nie to na bank jest do roboty
pozdrawiam