Zobacz temat - [R416] LPG - przełączanie na gaz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] LPG - przełączanie na gaz

kris88 - Pon Lip 02, 2007 08:29
Temat postu: [R416] LPG - przełączanie na gaz
Witam
Tydzień temu założyłem instalację gazową sekwencyjną BRC. Jak gazownik mówił, ma się przełączać na zasilanie LPG po osiągnięciu temperatury 30st. C i obrotów chyba ok. 3000.

Samochód stoi na słońcu, w środku paruwa (temp. otoczenia około 25st. C). Samochód przełącza się na gaz po około 3km. Odejście na parownik (wydaje mi się że tu jest pies pogrzebany) z układu chłodzenia jest zrobione przy wejściu do nagrzewnicy.

Moje pytanie brzmi, czy tak ma być? jak można to poprawić?

Poza opisanym felerem jestem b. zadowolony z LPG.

sTERYD - Pon Lip 02, 2007 08:59

to że w środku masz 50° celsjusza, nie oznacza ze silnik ma taką temperaturę, a to on ma się rozgrzać prze przełączeniem na gaz, a nie Ty ;) , moim zdaniem 3 km to troche długo się roozgrzewa, ale to raczej może byc termostat (sprawdź czy Ci się nie nagrzewają od początku węże od chłodnicy), no chyba, że się tak wolno nagrzewa :???:
Cytat:
Odejście na parownik (wydaje mi się że tu jest pies pogrzebany) z układu chłodzenia jest zrobione przy wejściu do nagrzewnicy.

ZTCW to tak ma być :)

kris88 - Pon Lip 02, 2007 09:28

Moje rozumowanie jest takie.

Jeżeli na zewnątrz jest 25st.C, to płyn chłodniczy ma podobną temp. i podgrzanie go o 5st. powinno trwać chwilę.

Na gaz przełącza się, gdy wskazówka temp. na desce osiąga położenie bliskie nagrzanemu silnikowi.

Termostat był niedawno wymieniany. Z tego co wiem to się otwiera przy około 80st.C, także chyba nie ma on na to wpływu.

Swoją drogą muszę sprawdzić jak i gdzie się nagrzewają węże po uruchomieniu zimnego silnika.

piter34 - Pon Lip 02, 2007 09:41

kris88, ja też mam przełączanie ustawione na 25 stopni, ale na pewno nie muszę jechać 3 km do momentu przejścia na LPG.
Dzisiaj rano (19 stopni) przełączył się po ok. 0,5 km.

kris88 napisał/a:
Odejście na parownik (wydaje mi się że tu jest pies pogrzebany) z układu chłodzenia jest zrobione przy wejściu do nagrzewnicy.

Czyli w porządku.

Może gazownik jednak nie ustawił tego przejścia na 25 stopni?

Jakby co, to dysponuję programem do Twojej instalki. Posiadając odpowiedni interfejs i laptopa mógłbyś sobie sam sprawdzić co jest ustawione.

kris88 - Pon Lip 02, 2007 10:18

Cytat:
Może gazownik jednak nie ustawił tego przejścia na 25 stopni?

Jakby co, to dysponuję programem do Twojej instalki. Posiadając odpowiedni interfejs i laptopa mógłbyś sobie sam sprawdzić co jest ustawione.

Ustawione mam na 30st.C

A program zawsze się przyda, jakbyś przesłał byłbym wdzięczny.

Przy 25st. wskazówka temp. gdzie się znajduje?
U mnie przełącza tak z 2mm poniżej wskazania przy nagrzanym silniku.

piter34 - Pon Lip 02, 2007 10:19

kris88 napisał/a:
Przy 25st. wskazówka temp. gdzie się znajduje?

Nie mam zielonego pojęcia.

Soft wyślę na maila.