Zobacz temat - [R600] Nowe auto. Watpliwości, pytania.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Nowe auto. Watpliwości, pytania.

arszenick - Pon Lip 02, 2007 13:45
Temat postu: [R600] Nowe auto. Watpliwości, pytania.
Witam, jest to moj pierwszy post po "powitaniu" więc proszę o wyrozumiałość.
Jak sie pewnie domyslacie z tematu zakupiłem wlasnie takie auto i mam w zwiazku z tym pare pytań:

1. Przymierzam się do zmiany pasków rozrządu. Jaka jest akceptowalna cena kompletu i jaką wybrać markę. Na alegro znalazlem komplet za 415zł.

2. Co warto sprawdzić, gdzie zaglądnąć, czy ktoś ma instrukcje obsługi po polsku (czytalem ze nie bardzo takie są ale moze ktoś zrobil manuala na wlasną rękę).

Z rzeczy które juz zauważyłem:

3. Antenka przestała sie wysuwać i chować po 2 dniach urzytowania. Znalazlem juz w postach jak ją "przeczyscic" ale obawiam sie ze poszedł bezpiecznik (wczesniej przynajmniej troche sie wysuwała teraz juz nie probuje),- jak zlokalizowac bezpiecznik.

4. Zauważyłem ze na "luzie" dość często obroty sa nierówne i silnik wpada jakby w rezonans. Wskazowka obrotosciomierza przy tym "skacze" jakieś 100obr. Mam wrazenie ze czesciej dzieje sie to przy rozgrzanym silniku. Nie gasnie ale w korku w srodku miasta daje poczucie niepewnosci :) (wiecie o czym pisze) Coś tam juz pisaliscie o tym ale nie za wiele. Nie wiem czy moge zrobic cos sam z tym czy zlecic to razem z wymianą rozrzadu (chce wyslac auto do mechanikow w legnicy na bagiennej widzialem ze chwalicie).

5. Uszczelki w drzwiach. W drzwiach tylnych (lewych i prawych). jest uszczelka wokół drzwi i dodatkowo kawałek (ok 50cm) na dole przy progu. Z przodu nie ma tej na dole. Tak ma być? Cos mi "świszcze" przy predkości wiekszej z okolic drzwi i nie wiem czy to to.

6. jakie cisnienie w oponach. Widzialem ze pisaliscie 2,3 atm ale czy dotyczy wszystkich modeli?

7. Drgająca gałka zmiany biegów. Zlecic mechanikowi czy da sie cos zrobić?

dzięki z góry

piter34 - Pon Lip 02, 2007 15:37

arszenick napisał/a:
Witam, jest to moj pierwszy post po "powitaniu" więc proszę o wyrozumiałość.

Po pytaniach wnoszę, że nie zapoznałeś się z technicznym FAQ oraz zawartością strony klubowej.
Nadrób zaległości. :wink:

Co do ciśnienia, to w 195/60/15 ma być 2,3/2,2 (przód/tył), a w 185/65/15 ma być 2,2/2,1

arszenick - Pon Lip 02, 2007 18:53

Cztałem faq techniczne- fakt przeoczylem temat części (rozrząd - producenci) - cos sie wyjasnilo choc co do ceny 415zł to dalej nie wiem czy to duzo czy mało... Znalazlem gdzies informacje ze drgajaca gałka zmiany biegów to norma w tym dieslu. Nadal nie wiem co z bezpiecznikiem wysuwania anteny czy uszczelką drzwi... Wielki dzieki za cisnienie w kołach.
Brt - Wto Lip 03, 2007 00:45

415 to niska cena za komplet części do rozrzadu. Taniej raczej nie znajdziesz.
Gałka to norma w tym modelu i w łatwy sposób można ją naprawić - jest artykuł na ten temat na stronie klubowej.