Zobacz temat - [R220SDi 96] Problem z pilotem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SDi 96] Problem z pilotem

mik18 - Wto Lip 03, 2007 13:53
Temat postu: [R220SDi 96] Problem z pilotem
Pilot łapie z małej odległości, ale z tego, co czytałem to w roverkach to normalne. Ale pilot czasami zadziała a czasami nie. Wygląda to tak rano ja do otwierania o zamek ani ruszy, to otwieram kluczykiem, ale ja do wyłączenia immo i dalej nic dopiero po wielokrotnym przyciskaniu przycisków zaskakuje. Wymieniłem już baterię i przyciski( switch), a problem dalej pozostaje nie jest to problem pojawiający się za każdym razem raz działa bez zarzutów, a drugim razem są z nim problemy.
Co może być tego przyczyną??

piter34 - Wto Lip 03, 2007 13:59

W jakim stanie są przyciski i obudowa?
Czy podczas wymiany baterii nie wytłuściłeś jej paluchami?

mik18 - Wto Lip 03, 2007 14:03

Baterię wymieniłem zgodnie z instrukcją znajdującą się na stronie roverki( nie wytłuściłem jej). A co do obudowy i przycisków to kupiłem nową i problem jest taki sam.
AndrewS - Wto Lip 03, 2007 14:16

ja wczoraj zabralem sie za swoje piloty, w jednym nie dzialalo zamykanie, znaczy sie czasami dzialalo,
drugi ogolnie dzialal slabo, trzeba bylo kilka razy naciskac zeby zamknal lub otworzyl

w kazdym z pilotow przelutowalem podejzane styki bateri i mikrostykow, po tych zabiegach jeden dzialal idelanie otwiera i zamyka z ok 2 m
drugi dalej otwieral tylko z bardzo bliska i po kilku nacisnieciach
rozebralem wiec go jeszcze raz i sprawdzilem napiecie bateri pod obciazeniem, czyli przy naciskaniu przyciskow spadalo do ok 2,5 V, w tym drugim pilocie caly czas bylo 3 V
po zmianie bateri oba piloty chodza idealnie, co ciekawe w jednym pilocie synchronizacja nastapila juz przy trzecim nacisnieciu przycisku zamykania

Brt - Wto Lip 03, 2007 14:43

mik18, rozumiem, ze wymieniłeś te guziczki na płytce pilota a nie tylko gumki i obudowę?? Czy masz drugiegi pilota?? Myslę, że warto go dokupić i doprogramować na wszelki wypadek
mik18 - Wto Lip 03, 2007 16:03

Tak wymieniłem przyciski a nie gumki. A gdzie koło Rzeszowa można zaprogramować pilota( nie posiadam drugiego).