Zobacz temat - [Freelander ] Spadają obroty mimo naciśniętego gazu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander ] Spadają obroty mimo naciśniętego gazu

cezary1973 - Sob Lip 07, 2007 19:07
Temat postu: [Freelander ] Spadają obroty mimo naciśniętego gazu
Witam mam problem jak nacisnę gaz to wpewnym momencie obroty spadają do 1300 i dopiero idą w górę jak odpuszczę i dodam z powrotem nie wiem co to może być ale sie kiepsko jeździ
bartko100 - Sob Lip 07, 2007 22:33

Na wstępie popraw tytuł bo koledzy cię ochrzanią i słusznie, jeśli dobrze kombinuje to może być przepływomierz. Aa tak wogóle to podaj rok auta, dokładnie jaki silnik ile koni bo diesle tam są dwa albo trzy zależy który rok
Brt - Sob Lip 07, 2007 22:42

Wpisz dokłądnie model auta i silnik w temat (popatrz jak są tytułowane inne wątki)
Co do usterki, to masz uszkodzony przełącznik przy pedale hamulca. Jest on 2-stykowy (4 wyprowadzenia) jeden styk podaje sygnał na tylne światła stopu a drugi do kompa silnika o wciśniętym pedale hamulca, co powoduje odcięcie paliwa i zwiększenie momentu hamującego silnika. Zewrzyj te przewody od kompa (w R400 mają kolory czarny i czerwony z czarnym paskiem) i powinno auto wrócić do normy. No i wymień ten przełącznik, chociaż może być ciężko go dostać. W sumie można go zastąpić zwykłą krańcówką, bo jeden zestyk to NC a drugi NO.

[ Dodano: Sob Lip 07, 2007 10:43 pm ]
A i jak zewrzesz niewłaściwe przewody to wywalisz bezpiecznik, więc najpierw sprawdź które są od czego ;)

cezary1973 - Pon Lip 09, 2007 13:42

Dzięki dzisiaj będę szukał tych przewodów może jak wymieniałem serwo to się to stało ?
piter34 - Pon Lip 09, 2007 14:14

cezary1973, dostałeś ostrzeżenie za ignorowanie zasad kącika "usterki i porady techniczne" oraz ignorowanie upomnień moderatora

Edit: ostrzeżenie cofnąłem. szczegóły niżej w poście Brt

Brt - Pon Lip 09, 2007 14:25

Warn cofnięty, bo cezary1973, próbował się poprawić, co prawda nie do końca dobrze, ale ... ;) W każdym razie temat został poprawiony i czekamy na wyniki poszukiwań i zwierania przewodów włącznika stopu ;)
cezary1973 - Pon Lip 09, 2007 19:47

Brt jesteś wielki.
po wymianie serwa pedał hamulca nie dotykał do czujnika.

Bardzo Dziękuję
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Lip 09, 2007 7:49 pm ]
Oczywiście następny raz postaram się przestrzegać zasad /byłem tu pierwszy raz/

Brt - Pon Lip 09, 2007 22:46

Cytat:
Brt jesteś wielki.

:oops: :oops: no tak w porywach całe 65kg :mrgreen: fajnie , że działa ;)

Paul - Pon Lip 09, 2007 23:46

Brt napisał/a:
no tak w porywach całe 65kg

Heh, chudzielec ;)