Zobacz temat - [R 214'98 8V] Centralny zamek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214'98 8V] Centralny zamek

xarex - Pon Lip 09, 2007 11:44
Temat postu: [R 214'98 8V] Centralny zamek
Witam

Musze wymienic zamek centralny (obecnie dziala mi juz tylko od strony pazazera i w bagazniku gdyz dzisiaj zaniemogl od strony kierowcy-nawet nie moge zamknac auta kluczykiem :( ).
-Czy przy wymianie trzeba zakladac jakis specjalnie przeznaczony do Roverka czy nie ma to roznicy.
-Czy trzeba podczas wymiany "synchronizowac' w jakis sposob z immoblijzerem?
-...nie wiecie orientacyjnie jaki koszt tego moze byc

Nadmienie tylko ,ze centralka byla dokladana w ASO u poprzedniego wlasciciela.

pozdr

piter34 - Pon Lip 09, 2007 12:16

Witaj.
Ten Twój centralny jest oryginalny?
Tzn. otwierasz go z oryginalnego pilota?

xarex - Pon Lip 09, 2007 12:20

piter34 napisał/a:
Witaj.
Ten Twój centralny jest oryginalny?
Tzn. otwierasz go z oryginalnego pilota?


Witaj piter34

Tak,otwieram go normalnie z pilota.

piter34 - Pon Lip 09, 2007 12:40

W takim razie wystarczy wymienić siłowniki w drzwiach.
Koszt siłownika na allegro to ok. 10PLN.

Jednego nie rozumiem. Dlaczego nie możesz zamknąć auta kluczykiem?

sTERYD - Pon Lip 09, 2007 12:41

pytanie, czy chcesz całą elektronikę wymienić, czy tylko siłowniczki w drzwiach :?:
jeśli siłowniczki, to możesz sobie wstawić każde jedne bez problemu (tylko żeby działały w ten sam sposób no i żeby się dały zamocowac ;)) , i bez żadnych ingerencji w komputer, czy alarm.
nie jestem pewny jak wygląda sprawa z wymianą centralki CZ, czy nie trzeba czegoś tam doprogramować.... :???:

7Tomi - Pon Lip 09, 2007 13:15

sTERYD napisał/a:

nie jestem pewny jak wygląda sprawa z wymianą centralki CZ, czy nie trzeba czegoś tam doprogramować.... :???:


Centralka immo i centralnego jest w jednej skrzynce więc wymiana samej centraliki CZ raczej napewno nie wchodzi w gre.

[ Dodano: Pon Lip 09, 2007 1:20 pm ]
xarex napisał/a:
Witam

Musze wymienic zamek centralny (obecnie dziala mi juz tylko od strony pazazera i w bagazniku gdyz dzisiaj zaniemogl od strony kierowcy-nawet nie moge zamknac auta kluczykiem :( ).
-Czy przy wymianie trzeba zakladac jakis specjalnie przeznaczony do Roverka czy nie ma to roznicy.
-Czy trzeba podczas wymiany "synchronizowac' w jakis sposob z immoblijzerem?
-...nie wiecie orientacyjnie jaki koszt tego moze byc

Nadmienie tylko ,ze centralka byla dokladana w ASO u poprzedniego wlasciciela.

pozdr


Jeśli była dokładana w ASO to podejrzewam, że założyli centralke całą z (immo + CZ).
A problem, że nie działa Ci centralny to moim zdaniem na 99% siłowniki po prostu padły.
Można kupić na alledrogo nowe uniwersalne ale nie zawsze będą pasowały w miejsce oryginalnych dlatego też trzeba sie troche pobawić z montażem. Co do tego że nie możesz otworzyć kluczykiem to znam ten temat jak padł mi centralny w 114. Siłownik tak się zaciął, że nie było możliwości przekręcić kluczykiem.
Całkowite koszty to siłowniki + robocizna.
Pamiętaj aby do przednich drzwii kupić siłowniki MASTER a do tylnich SLAVE.
Pozdrawiam

xarex - Pon Lip 09, 2007 15:01

Dzieki za zainteresowanie i szybkie odpowiedzi,zaraz bede cos kombinowal...

pozdr

Ant - Pon Lip 09, 2007 21:56
Temat postu: Re: [R 214'98 8V] Centralny zamek
xarex napisał/a:
Witam

Musze wymienic zamek centralny (obecnie dziala mi juz tylko od strony pazazera i w bagazniku gdyz dzisiaj zaniemogl od strony kierowcy-nawet nie moge zamknac auta kluczykiem :( ).
-Czy przy wymianie trzeba zakladac jakis specjalnie przeznaczony do Roverka czy nie ma to roznicy.
-Czy trzeba podczas wymiany "synchronizowac' w jakis sposob z immoblijzerem?
-...nie wiecie orientacyjnie jaki koszt tego moze byc

Nadmienie tylko ,ze centralka byla dokladana w ASO u poprzedniego wlasciciela.

pozdr

zaraz zaraz nie tak szybko
a sprawdziłeś wszystkie kabelki?
otwórz też centralkę i pooglądaj ścieżki u mnie była przepalona jedna ścieżka i nie dało się zamknąc z pilota, ale faktycznie wyglada to na pad siłowników tylko dziwne że tak w kupie padły - posprawdzaj wszystkie kable w szczególności te w klapie bagażnika