Zobacz temat - Nienawidzę Opery i Firefoxa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Nienawidzę Opery i Firefoxa

thef - Wto Lip 10, 2007 15:43

OT CD: Bez urazy, ale kto nie czuje się na siłach pisać w miarę poprawnie, to niech używa polskiej wersji firefoxa, który posiada korektę pisowni. Czy to takie trudne?
Adrian355 - Wto Lip 10, 2007 15:57

Nie nawidze Mozilli, Opery i firefoxa :!:
thef - Wto Lip 10, 2007 16:06

Adrian355 napisał/a:
Nie nawidze Mozilli, Opery i firefoxa :!:


A niby dlaczego :) ? Ja np. nienawidzę miliona otwartych okien IE.

Adrian355 - Wto Lip 10, 2007 16:10

Thef skonczmy off Topha bo znając życie ty nie dostaniesz warna tylko JA. Ja mam IE 7 i mam zakładki i co :wink: Kazdy ma prawo do kożystania tego z czego lubi :mrgreen: Skonczmy OT bo zaraz Sie mody wkurzą
thef - Wto Lip 10, 2007 16:16

Adrian355 napisał/a:
Thef skonczmy off Topha bo znając życie ty nie dostaniesz warna tylko JA. Ja mam IE 7 i mam zakładki i co :wink: Kazdy ma prawo do kożystania tego z czego lubi :mrgreen: Skonczmy OT bo zaraz Sie mody wkurzą


Oj, na tym forum nie ma równych i równiejszych wiec jak coś to obaj dostaniemy :) . O'kay, kończymy OT.

piter34 - Wto Lip 10, 2007 18:12

Adrian355 napisał/a:
Kazdy ma prawo do kożystania tego z czego lubi

Ja to rozumiem, ale pytanie brzmiało "dlaczego nienawidzisz opery, mozilli i firefoxa?
Potrafisz odpowiedzieć podając logiczne uzasadnienie?

Adrian355 - Wto Lip 10, 2007 19:58

Dlatego że nie lubie wyszukiwarek które zapamiętują wcześniej oglądane witryny. Na niektórych forach i na allegro bardzo przeszkadza
thef - Wto Lip 10, 2007 20:11

Adrian355 napisał/a:
Dlatego że nie lubie wyszukiwarek które zapamiętują wcześniej oglądane witryny. Na niektórych forach i na allegro bardzo przeszkadza


Że co? Nie kapuję w ogóle tego argumentu. Wytłumacz może o co chodzi, bo albo ja głupi jestem, albo Ty się niezbyt precyzyjnie wyraziłeś ;)

Adrian355 - Wto Lip 10, 2007 20:23

Np. Używając Mozilli wchodziłem na Allegro w jakiś przediot zalicytowałem no i byłem pierwszy na liście wchodze za 3 godziny terz pierwszy potem za 4 też pierwszy i mnie podkusiło i zajrzałem IE i patrze jestem czwarty :razz: Podobnie na forum z odpowiedziami (ale tu zależy od forum)
piter34 - Wto Lip 10, 2007 20:25

Cytat:
Np. Używając Mozilli wchodziłem na Allegro w jakiś przediot zalicytowałem no i byłem pierwszy na liście wchodze za 3 godziny terz pierwszy potem za 4 też pierwszy i mnie podkusiło i zajrzałem IE i patrze jestem czwarty

Opisane przez Ciebie zachowanie przeglądarki jest dla mnie niedorzeczne.
Używam Firefoxa od dawna i nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem.
Moim zdaniem miałeś coś "nie tak" z Firefoxem.

A wracając do pytania, to nie odpowiedziałeś dlaczego nienawidzisz Opery.

Adrian355 - Wto Lip 10, 2007 20:29

Bo to samo jest w Operze

Piter34 widze że cie to strasznie bulwersuje że moge czegoś nie lubić zaczyna mnie to wkurzać wiesz :mad: po co taki temat załozyłeś. Pewnie dlatego żeby sie ze mnie pośmiać. Jezu czy ja niemoge mieć własnego zdania. jak ci ulży to daj mi warna :!:

walkie - Wto Lip 10, 2007 20:34

Pisz w czym chcesz, ale sprawdzaj pisownie bo byki walisz jak przedszkolak. W jednym zdaniu użyłeś słowa też dwa razy, raz napisałeś błędnie a raz poprawnie. Jesteś śmierdzącym leniem! Nie potrafisz przeczytać tego tekstu co napisałeś? Miej trochę szacunku do innych i sprawdzaj pisownię!
thef - Wto Lip 10, 2007 20:35

Adrian355 napisał/a:
Bo to samo jest w Operze

Piter34 widze że cie to strasznie bulwersuje że moge czegoś nie lubić zaczyna mnie to wkurzać wiesz :mad: po co taki temat załozyłeś. Pewnie dlatego żeby sie ze mnie pośmiać. Jezu czy ja niemoge mieć własnego zdania. jak ci ulży to daj mi warna :!:


Spokojnie, spokojnie. Nikt tu z Ciebie się nie będzie śmiał, to nie forum Onetu. Każdy szanuje Twoje zdanie, ale dyskusja, przynajmniej ta rzeczowa, polega na wymianie argumentów.
Jakoś też nie wydaje mi się, żeby firefoks wyczyniał takie rzeczy. Nie mówię na pewno, ale ja się z tym po prostu nie spotkałem. Może był to zbieg okoliczności, ludzie często licytują w ostatniej chwili, żeby dobrze na tym wyjść.

walkie - Wto Lip 10, 2007 20:38

thef, prędzej bym się takiego zachowania spodziewała w IE niż w FF. Możliwe, że kolega coś przekonfigurował i się krzaczy. Tak czy siak, cuda Panie, cuda!. :)

[ Dodano: Wto Lip 10, 2007 8:38 pm ]
wow, to był mój 400 post :)

Adrian355 - Wto Lip 10, 2007 20:45

Sorry za błędy ale to pisałem z w nerwach aż mi sie O zacieło. Chyba zainstaluje FireFoxa i będe go urzywał tylko do tego forum!!!

I może jestem leniem ale nie śmierdzącym!!! Wypraszam sobie!!! Ja mam do was więcej szacunku niż wy do mnie. Jak wam tak moja osoba nie pasuje to mnie wywalcie :sad: :sad: :sad:

thef - Wto Lip 10, 2007 20:53

Proszę Was o jedno, bez nerwów, przecież możemy kulturalnie pogadać i nikt nie powinien się obrażać. Adrian, ja tylko zasugerowałem, że firefox ma sprawdzanie pisowni, bo napisałeś, że masz z tym problem. To staram się pomóc. Nie dlatego, żeby Ci to wytykać, tylko żeby pokazać Ci co można w takiej sytuacji robić. W pracy szef walnie Ci papierami i w najlepszym wypadku każe pisać jeszcze raz. Jak nie chcesz FF czy O, to ja nie nalegam, ale dla własnego dobra może zaglądaj czasem do słownika (np. zainstaluj sobie z PWN na kompie wersję mini). Ja sam, choć nie mam wielkich problemów z ortografią, zaglądam do słownika gdy nie jestem pewny pisowni, a tu na forum ewentualne błędy wychwytuje mi FF. Adrian, my Cię tu naprawdę lubimy jak każdego innego użytkownika tego forum i tego się trzymaj. :)


walkie napisał/a:
wow, to był mój 400 post :)

I skierowany do mnie :) Ale mnie zaszczyt kopnął.

walkie - Wto Lip 10, 2007 20:54

A teraz w powyższym poście znajdź błędy ortograficzne i je popraw.

[ Dodano: Wto Lip 10, 2007 8:55 pm ]
thef napisał/a:
I skierowany do mnie :) Ale mnie zaszczyt kopnął.


Normalnie trzeba to opić w Krakowie :)

piter34 - Wto Lip 10, 2007 20:55

Adrian355 napisał/a:
Piter34 widze że cie to strasznie bulwersuje że moge czegoś nie lubić zaczyna mnie to wkurzać wiesz

Ależ mnie nic nie bulwersuje.

Adrian355 napisał/a:
po co taki temat załozyłeś. Pewnie dlatego żeby sie ze mnie pośmiać.

Dyskusję sam rozpocząłeś. Ja tylko wydzieliłem posty z kącika technicznego.
Nikt nie chce się z Ciebie śmiać.

Adrian355 napisał/a:
Jezu czy ja niemoge mieć własnego zdania.

Jezu czy piterze34? ;-)

Adrian355 napisał/a:
jak ci ulży to daj mi warna :!:

Za co???

Adrian355 napisał/a:
Ja mam do was więcej szacunku niż wy do mnie.

Dlaczego tak uważasz?
Czy my odnosimy się do Ciebie z pogardą i lekceważeniem...?

Adrian355 napisał/a:
Jak wam tak moja osoba nie pasuje to mnie wywalcie :sad: :sad: :sad:

Adrian355, Ty masz chyba jakąś fobię warnową... ;-)

thef - Wto Lip 10, 2007 20:56

walkie napisał/a:
Normalnie trzeba to opić w Krakowie :)


hehe, tequilla bum bum proponuję :)

Adrian355 - Wto Lip 10, 2007 20:58

Przepraszam wszystkich FireFox już sie zainstalował
Tylko nie wiem czemu po angielsku :razz:

thef - Wto Lip 10, 2007 21:03

Adrian355 napisał/a:
Przepraszam wszystkich FireFox już sie zainstalował
Tylko nie wiem czemu po angielsku :razz:


Nie masz za co przepraszać. Rozumiem, że czasem nerwy czy coś, zresztą my też może niezbyt delikatnie tu do Ciebie. I spokojnie, nie musi być od już z tym FF, nie musi być w ogóle jak go nie znosisz ;) . Staraj się tylko dbać o nasze oczy, bo wiesz, wielu z nas to już trochę wapniaki i jak widzimy posty na forum Onetu, a nie daj Boże ROVER'ków z bykiem na byku, to nam się nóż w kieszeni... wiesz co :)
PS>Lubisz nas jeszcze choć trochę? :???:

Adrian355 - Wto Lip 10, 2007 21:04

No kochani tego Posta napisałem nowiuśkim FireFoxem :mrgreen:
walkie - Wto Lip 10, 2007 21:05

thef napisał/a:
hehe, tequilla bum bum proponuję :)


tylko nie teqilla, w niedzielę piłam coś pysznego: wódka wyborowa gruszkowa, syrop imbirowy i cola. mniam :)

Adrian355 napisał/a:
Przepraszam wszystkich FireFox już sie zainstalował
Tylko nie wiem czemu po angielsku :razz:


Ze strony mozilli ściągnij sobie polską wersję i moduł sprawdzania pisowni.

Adrian355 - Wto Lip 10, 2007 21:06

Ja was nie lubię :razz:

Ja was Kocham :mrgreen:

jak mi FireFox nie podpadnie to go zostawię :mrgreen:

walkie - Wto Lip 10, 2007 21:10

Chwała Ci za to :) a teraz enjoy :)
tian - Wto Lip 10, 2007 21:33

Oj nie denerwuj sie tak od razu :) Nikt Cię nie chce wyrzucać.
Nikt też nie zmusza Cię do instalowania niczego czego nie masz ochoty używać.
A pisownie warto sprawdzać nawet dla samego siebie (po co potem oczami świecić)

Sam używam FF z przyzwyczajenia (stabilniej pracuje) - zwłaszcza przy większej ilości otwartych okienek.
Natomiast nie mogę sie przekonać do XP. Jednak w pracy używam i nie płaczę.

Poza tym komputer jest osobisty, ustawiasz go pod własne preferencje:)

Walkie - dzięki za przepis :) jutro przetestuje :)

pozdry
mrd

walkie - Wto Lip 10, 2007 21:35

mrd napisał/a:
Walkie - dzięki za przepis :) jutro przetestuje :)


Warto, naprawdę warto :)

thef - Wto Lip 10, 2007 21:44

walkie napisał/a:
tylko nie teqilla, w niedzielę piłam coś pysznego: wódka wyborowa gruszkowa, syrop imbirowy i cola. mniam :)


Gruszkową piłem, ale nie w takim zestawie - chętnie przetestuję. A tequilla bum bum to ta w wersji warszawskiej, z 7up i dwa razy walnięta o blat - pychotka i daje w czajnik :)

[ Dodano: Wto Lip 10, 2007 9:48 pm ]
Sorki, poprawnie tequila oczywiście przez 1 L. To tak, żeby nie być gołosłownym :)

walkie - Wto Lip 10, 2007 21:53

JA się nie znam, bo nie pijam :)
Adrian355 - Wto Lip 10, 2007 21:57

Moderator jest proszony na zmianę tytułu wątku na ,,Fajny i dobry trunek" :mrgreen:
Piotrass - Sro Lip 11, 2007 00:22

uważam, że najlepszy duet to oprera i tyskie ;-)
Kozik - Sro Lip 11, 2007 08:15

To z czym był problem na początku w ustawieniach zapewne było zaznaczone żeby przeglądał strony offline lub tutaj moje osobiste doświadczenia usługodawca internetowy coś pokopał i nie odświeżało, czasami w ten sposób przyspieszają internet (przeglądanie stron) ale nie sprawdza się to na forum (gdzie się wszystko zmienia szybciutko).
MaReK - Sro Lip 11, 2007 08:21

Kozik napisał/a:
usługodawca internetowy coś pokopał i nie odświeżało, czasami w ten sposób przyspieszają internet (przeglądanie stron)

Uzywajac np. zle skonfigurowanego SQUID'a czyli inaczej w3cache lub webproxy.

To bardzo mozliwe, ale raczej chodzi o zle ustawienia w Firefoxa.
IE ma to do siebie, ze nie potrafi odswiezyc automatycznie stron i trzeba go do tego zmuszac przy pomocy kombinacji klawiszy ctrl+F5 (ta wersja 5 i 6). Natomiast Firefox jeszcze mnie w tej kwestii nie zawiodl ;)

Gdyby nie to, ze musze korzystac ze skanera on-line firmy mks to bym IE w ogole wywalil z systemu. Ale niestety firefox nie bardzo radzi sobie w tej kwestii.

Pozdrawiam wszystkich fanow firefoxa, opery czy innej przegladarki ;)

Revolt - Sro Lip 11, 2007 20:28

Nooooo co za dyskusje podczas mojej nieobecności :)

a, wracając do tematu ... to używam FF z podobnych względów które zostały juz w tym topick'u wymienione. Wcześniej był IE ale własnie jak to napisała walkie "z lenistwa" był bo dostawłem go w pakiecie z Windowsem i tak było wygodniej, jednak po zainstalowaniu Mozilli już bym nie wrócił do Explorer'a

Pozdrawiam :)

UncleAllEvil - Sro Lip 11, 2007 22:14

To ja się też dokleje do offtopa :mrgreen:
Ne no, jak można IE (obojętnie, który) porównywać do liska, nie ta klasa. Co prawda ja zakładki miałem w IE jeszcze zanim lisek się narodził (ano, IE można całkiem mocno w funkcje rozbudować, jak liska) ale z IE był zawsze jeden problem: na stronkach warezowych trza się było pilnować bo wszystkich dziur człowiek nigdy nie był w stanie załatać, pomimo, że obeznany trochę w temacie. Mozille używałem wtedy zamiennie, głównie na stronki wątpliwego bezpieczeństwa. Niestety miała też swoje wady i to dokuczliwe.
Opera nigdy do mnie nie przemawiała, niby ok, ale wkurzają niekompatybilności z IE, chociaż teraz jest i tak lepiej niż kiedyś. Co by jednak nie mówić, jak ktoś czasami chce wymęczyć jakieś www to opera do testów się nie nadaje bo świntuszy.
No ale od dawna mamy liska a lisek to naprawdę pierwszy kompletny, dobrze pomyślany i dobrze zrobiony browser. Z adblockiem i noscriptem + avira w tle można węszyć na każdej ruskiej stronie bez obaw o zarazki :mrgreen:
Co prawda komfort absolutny (odnośnie zarazek) dawał mi jeden tylko browser na świecie: AWeb, no ale to było na Amidze :) Inna sprawa, AWeb na motorolce 68k40/40Mhz śmigał z 20 otwartymi oknami lepiej niż czasami lisek na moim obecnym A1,7Ghz...