Zobacz temat - [R420] Czuć spalinami...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Czuć spalinami...

grz3loo - Sro Lip 11, 2007 22:45
Temat postu: [R420] Czuć spalinami...
Nie wiem czy tak jest we wszystkich Roverach z silnikiem diesla ale w moim gdy wyjdzie sie na zewnatrz auta to czuc spalinami przy zapalonym silniku. Moze wina jakis zuzytych juz filtrow? Co o tym sadzicie? Mam ten samochodzik od niedawna wiec nie wiem gdzie szukac zrodla tego problemu.
Jak odroznic silnik 105 KM od 86 KM?
Chcialem sobie zalozyc chromowana koncowke wydechu tylko ze w dieslu koncowka tlumika patrzy w dol. Czy mozna ja skrocic tak aby szlo zalozyc jakas ladna koncowke?

Paul - Sro Lip 11, 2007 22:51

Było już o tym, poszukaj na forum, zamim zadasz pytanie.
Zmień temat, aby był zgodny z zasadami. Poklikaj linki z mojego podpisu, to Ci pomoże :D

thef - Sro Lip 11, 2007 23:00

Wersja 86KM jest bez intercoolera (w oznaczeniu, nie ma i) a poza tym osłona silnika jest mocowana na 4 punkty (105 KM na 3).
Aby założyć końcówki tłumika trzeba oczywiście przyciąć te oryginalne trochę (rób to bez obaw, sam mam takie).
Co do tych spalin, to ciężko stwierdzić. Bardzo czuć czy tylko troszkę? Może katalizator? Może uszczelka kolektora? Może jakiś fachowiec coś doradzi?

grz3loo - Sro Lip 11, 2007 23:11

Nie czuc tego bardzo ale tez nie trzeba sie specjalnie "skupiac" zeby to poczuc. Pojade z nim na przeglad to moze sie cos dowiem.
Mam jeszcze pytanie odnosnie charakterystycznego pogwizdywania, swistu (nie wiem jak to opisac) podczas przyspieszania? Czy to jest normalne w tych silnikach (diesel 105 km)?

Adrian355 - Sro Lip 11, 2007 23:16

Zrób to tak. Otwórz maskę i nie jakiś twój kolega stanie albo ty a niech druga osoba odpali samochód jeśli zobaczysz dymek tam gdzie kolektor wydechowy to znaczy ze albo uszczelka sie wydmuchała ale sie wydech gdzieś rozkręcił :wink:

[ Dodano: Sro Lip 11, 2007 11:18 pm ]
Moją turbinkę z 20 metrów słychać przy każdych obrotach. A na przeglądzie powiedzieli żeby każda była taka jak ta :mrgreen:

[ Dodano: Sro Lip 11, 2007 11:20 pm ]
Jeśli kopci na niebiesko to nie dobrze a jak nie kopci to niech sobie świszczy i gwiżdże Byle by moc dawała :mrgreen:

thef - Sro Lip 11, 2007 23:22

grz3loo napisał/a:
Mam jeszcze pytanie odnosnie charakterystycznego pogwizdywania, swistu (nie wiem jak to opisac) podczas przyspieszania? Czy to jest normalne w tych silnikach (diesel 105 km)?


Jak wspomniał Adrian, jest to odgłos pracującej turbiny i powiem więcej, wcale nie jest aż taka głośna, golfy mają głośniejszą turbinkę :)

grz3loo - Sro Lip 11, 2007 23:31

thef napisał/a:
Jak wspomniał Adrian, jest to odgłos pracującej turbiny i powiem więcej, wcale nie jest aż taka głośna, golfy mają głośniejszą turbinkę :)


Mi ten dzwiek nie przeszkadza. Wrecz przeciwnie - podoba mi sie. Tylko mojego tate zastanawial troche... Dziekuje za pomoc!

Paul - Sro Lip 11, 2007 23:34

Nie widzę, żebyś temat poprawił...... to nie jest dużo roboty.
To się może warnem skończyć - to jest jeszcze mniej roboty :|

grz3loo - Sro Lip 11, 2007 23:39

Paul napisał/a:
Nie widzę, żebyś temat poprawił...... to nie jest dużo roboty.
To się może warnem skończyć - to jest jeszcze mniej roboty :|


Nie rozumiem dlaczego mam go zmienic. Moj post dotyczy glownie tego ze czuc spalinami a dodatkowo zadalem jeszcze 2 pytania. Mam rowniez je umiescic w temacie? Nie chodzi o to ze mi sie nie chce zminic tematu tylko o to ze uwazam ze jest odpowiedni do tematyki tego postu. No ale jezeli inaczej sadzisz to zmienie...

PHJOWI - Sro Lip 11, 2007 23:44

daj nwiasy to na pewno o to chodzi,
Brt - Sro Lip 11, 2007 23:47

Model w usterkach wpisujemy w nawias kwadratowy i o to Paulowi chodziło. Pozatym wiele osób czyta tylko wybrane posty, więc warto dość dokłądnie wpisać w temat, czego dotyczy reszta posta, a skoro jest kilka pytań to warto dopisać choćby np: "... + inne".
Poprawiłem.

grz3loo - Sro Lip 11, 2007 23:47

PHJOWI napisał/a:
daj nwiasy to na pewno o to chodzi,


Tez tak pomyslalem kiedy zaczalem przegladac tematy na forum i tak zrobilem :)

Paul -> gdybys powiedzial o co chodzi to bym zaraz to poprawil.

Brt - Sro Lip 11, 2007 23:48

Chyba byłeś szybszy ;)

[ Dodano: Sro Lip 11, 2007 11:49 pm ]
Dodam jeszcze, ze to wszystko w celu łatwiejszego poruszania i wyszuiwania tematów na forum ;)

PHJOWI - Sro Lip 11, 2007 23:50

a co do spalin zalecam sprawdzenie filtra paliwa, oraz regulacja wtrysku (stopnia)