Zobacz temat - [R620] Gdzie znajduje się czujnik położenia wału
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Gdzie znajduje się czujnik położenia wału

Kazikfs - Czw Lip 12, 2007 01:20
Temat postu: [R620] Gdzie znajduje się czujnik położenia wału
Czy wie ktoś może gdzie dokładnie znajduje się czujnik położenia wału korbowego, pilnie potrzebuję. Z góry dzięki
Adrian355 - Czw Lip 12, 2007 08:20

Ten czerwony punkt


Shot at 2007-07-11

Jak ja kocham AutoDate 3.16 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ps. Sorry że w IMg ale jak bym to zmniejszył żeby weszło w załączniki to by nic nie zobaczył :wink:

piter34 - Czw Lip 12, 2007 16:10

Adrian355 napisał/a:
Sorry że w IMg ale jak bym to zmniejszył żeby weszło w załączniki to by nic nie zobaczył

Właśnie lepiej, abyś dodał to jako załącznik normalnie do wiadomości. Załącznik nie jest pomniejszany. Jest wyświetlany w wiadomości jako mniejszy, ale po kliknięciu widać cały.
Od momentu, gdy zacząłem to pisać nie załadował mi się IMG wrzucony przez Ciebie na imagaehack...

patrz niżej. Szybciej i wygodniej. ;-)

ADAM1 - Czw Lip 12, 2007 19:23

A tak dokladniej mowiac, to on znajduje sie pod aparatem zaplonowym(czujnik polorzenia walka rozrzadu, nie korbowego)
piter34 - Czw Lip 12, 2007 20:07

ADAM1 napisał/a:
czujnik polorzenia walka rozrzadu, nie korbowego)

Wg książki o systemach wtryskowych jest to "czujnik położenia wału korbowego na wałku rozrządu". Jest tam też podany jakiś "czujnik położenia wału korbowego w rozdzielaczu", ale nie za bardzo kumam o co chodzi.

W RAVE jest za to opisany jako "crank/cylinder sensor". Jest to czujnik 3-w-1: top dead centre sensor (TDC), cylinder sensor (CYP) oraz crank position sensor (CKP). CKP odpowiada za moment wtrysku i zapłonu dla każdego cylindra i wykrywa także prędkość obrotową silnika. TDC służy do określania momentu zapłonu podczas uruchamiania silnika. CYP określa położenia cylindra nr 1 (na potrzeby sekwencyjnego wtrysku paliwa).