Zobacz temat - [R214 kanciak, Polonez 1.4]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R214 kanciak, Polonez 1.4]


marekpodcz - Sob Lip 14, 2007 11:33
Temat postu: [R214 kanciak, Polonez 1.4]
Witam.

Poniewaz nosze sie z zamiarem wymiany silnika chcialem sie dowiedziec czy moge wykorzystac jeden z tych montowanych w Polonezach. Silnik w moim Roverku to 1.4 K16 103KM i ogolnie wyglada tak jak ten z poldka jednak mam watpliwosci czy nie obedzie sie bez jakichkolwiek przerobek. Wystarczy wyjac oryginalny i wsadzic ten z Poloneza??

Z gory dziekuje!!

P.S. Uzylem opcji szukaj i nie znalazlem nic na ten temat :(

Tomi - Sob Lip 14, 2007 12:53

W R8 (potocznie zwany kanciakiem) jest montowany starszy typ silnika serii K (dłuższe tłoki inne tuleje, metalowy kolektor). Z pewnością w pierwszych Polonezach jest ten sam silnik, ale czy we wszystkich? Pewnie tylko AndrewS lub Senn będą potrafili odpowiedzieć.
marekpodcz - Sob Lip 14, 2007 13:35

moj to wersja SEi z 95r (koncowka modelu). Silnik wyglada identycznie jak w modelach po 95r.
Tomi - Sob Lip 14, 2007 14:00

marekpodcz napisał/a:
moj to wersja SEi z 95r (koncowka modelu). Silnik wyglada identycznie jak w modelach po 95r.

A nie masz przypadkiem metalowego kolektora dolotowego z polerowanym napisem "injection"?

marekpodcz - Sob Lip 14, 2007 14:45

kolektor jest plastikowy koloru czarnego badz grafitowego. posiada jednak taki napis ale odlany tylko w tworzywie.

[ Dodano: Sob Lip 14, 2007 2:54 pm ]
kolektor wyglada dokladnie tak jak na zdjeciu

AndrewS - Nie Lip 15, 2007 21:09

silnik bedzie pasowal, z ktorego roku jest ten poldek ??
przy zamianie KONIECZNE jest przelozenie kola zamachowego z Twojego Rovera do tego "poldkowego" silnika
jesli tego nie zrobisz istnieje duze prawdopodobienstwo ze silnik nawet sie nie odedzwie przy kreceniu

a BTW czeka mnie ta sama operacja, silnik z Seen'a poldka juz dawno lezy i czeka, ale naprawde nie wiem kiedy ja to zrobie

marekpodcz - Nie Lip 15, 2007 23:04

dziekuje za odpowiedz. dawcy konkretnego jeszcze nie mam. pomysl wynikl z tego ze silniki z polonezow sa sporo tansze od tych pochodzacych z roverow :D jezeli moglbys jeszcze powiedziec (jezeli oczywiscie bedziesz wiedzial) czy wszystkie silniki 1.4 rovera z polonezow pasuja czy tylko z konkretnych rocznikow?? (bo to wywnioskowalem z twojego pytania) jeszcze raz dzieki i pozdrawiam!!
AndrewS - Pon Lip 16, 2007 09:05

ogolnie byla wczesniej seria K 1.4 rovera ktora miala wezsze kanaly ssace i wydechowe, potem juz w kazdej wersji 1.4, 1.6 byly takie same glowice, poznac to mozna po numerze glowicy nie pamietam teraz jaki to numer, zreszta mozesz sprawdzic u siebie, bo Ty masz pewnie juz ta nowsza, numer jest chyba kolo wtryskiwaczy i wyglada mniej wiecej tak "LHB ****** "
byc moze trafilo sie ze do poldkow najstarszych z tym silnikiem, czyli 94, trafilo sie komus ze mial ta starsza wersje
ale chyba moge zaryzykowac stwierdzenie ze do wszystkich poldkow byly juz wkladane te nowsze

marekpodcz - Pon Lip 16, 2007 09:44

aha, no to juz chyba wszystko jasne, jeszcze raz dziekuje za pomoc. jak dojdzie do wymiany dam znac co i jak. pozdrawiam!!