Zobacz temat - [R75] Jak zlikwidować rysy na lakierze?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jak zlikwidować rysy na lakierze?

Olo12 - Pon Lip 16, 2007 14:19
Temat postu: [R75] Jak zlikwidować rysy na lakierze?
Jakiego użyć srodka do likwidacji rys na leakierze (efekt mycia na myjni) szukam czegoś pewnego sprawdzonego a nie reklamy jakich wiele.
Dodatkowo jak zlikwidować większą rysę (ubytek lakieru) zaznaczam, że kredki koloryzujące to nadają się do malowania bajeczek.

piter34 - Pon Lip 16, 2007 14:50

Przeszukaj proszę archiwum. Ja kiedyś podawałem sposób na większe rysy (znaleziony gdzieś w necie).
Na mniejsze rysy powinna wystarczyć pasta Tempo albo Auto-max.

markos620SDi - Pon Lip 16, 2007 21:43
Temat postu: Re: [R 75 2,0 TDI 2000r.] jak zlikwidować rysy na lakierze?
Olo12 napisał/a:
Jakiego użyć srodka do likwidacji rys na leakierze (efekt mycia na myjni) szukam czegoś pewnego sprawdzonego a nie reklamy jakich wiele.
Dodatkowo jak zlikwidować większą rysę (ubytek lakieru) zaznaczam, że kredki koloryzujące to nadają się do malowania bajeczek.


Radzę Ci poprostu oddaj auto na polerowanie do dobrego lakiernika (koszt 100-150 PLN). J a tak zrobiłem ze swoim i jestem bardzo zadowolony, większe rysy z ubytkiem lakieru nie zejdą ale te z myjni w 100%. Sam pastą polerską nie zrobisz tak dokładnie, nie mówiąc o tym że ręce Ci poodpadają od tarcia. Większe rysy trzeba poprostu lakierować, to jedyny sposób, ukryć możesz je woskiem w kolorze lakieru (po 2 myciach wosk zchodzi i musisz powtórzyć)

piter34 - Wto Lip 17, 2007 12:45

Olo12 napisał/a:
Dodatkowo jak zlikwidować większą rysę (ubytek lakieru) zaznaczam, że kredki koloryzujące to nadają się do malowania bajeczek.

Zapytaj Tomiego (www.tomateam.pl), czy nie ma oryginalnych zestawów zaprawkowych (sprawy lub pędzelek) to Twojego auta.

7Tomi - Wto Lip 17, 2007 13:14

Dokładnie tak jak wyżej. Polerka pastą G3 powinna dać rade rysom z myjni. Większe rysy to juz sprawa jaki kolor ma auto. Jeśli masz metalic to dobry lakiernik usunie to przy pomocy zestawy zaprawkowego :wink: Na akrylu już bardziej widać, że zaprawki były robione.