Zobacz temat - [R214 Si 97r] Wsteczny bieg
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 Si 97r] Wsteczny bieg

RadekAniol - Sro Lip 25, 2007 09:06
Temat postu: [R214 Si 97r] Wsteczny bieg
W moim Roverku od pewnego czasu w czasie wrzucania wstecznego biegu auto wydaje niepokojący odgłos (taki trzask) niekiedy także bieg wsteczny wyskakuje. Czytałem że Roverki mają często problemy ze wstecznym biegiem. Co to może być?
Kris - Sro Lip 25, 2007 09:11
Temat postu: Re: [R214 Si 97r] Wsteczny bieg
RadekAniol napisał/a:
W moim Roverku od pewnego czasu w czasie wrzucania wstecznego biegu auto wydaje niepokojący odgłos (taki trzask) niekiedy także bieg wsteczny wyskakuje. Czytałem że Roverki mają często problemy ze wstecznym biegiem. Co to może być?


bywa tak, trzasku w moim R (takim samym) nie ma ale nieraz nie wchodzi... w zasadzie to czesto w autach tak zauważyłem z wstecznym, nie tylko w R, jeżdżę często fordami wszelkiej maści (focusy, mondeo) tam też to samo, zawsze jak czuje że bieg ma zamiar nie wejść, popuszczm bardzo delikatnie sprzegło w momencie jak czuję ten charakterystyczny opór na lewarku i wskakuje

k3master - Sro Lip 25, 2007 12:47

Mam u siebie też taki problem.
Mogę podpowiedzieć, że lepiej (trafniej i częściej) wchodzi wsteczny, jeśli najpierw "wrzucimy" bieg 5 i z tej pozycji dopiero wsteczny.
U mnie to pomaga i trzaski słyszę dużo rzadziej.
Pozdrawiam

giewu - Sro Lip 25, 2007 16:29

RadekAniol napisał/a:
W moim Roverku od pewnego czasu w czasie wrzucania wstecznego biegu auto wydaje niepokojący odgłos (taki trzask) niekiedy także bieg wsteczny wyskakuje. Czytałem że Roverki mają często problemy ze wstecznym biegiem. Co to może być?
Kris napisał/a:
popuszczm bardzo delikatnie sprzegło w momencie jak czuję ten charakterystyczny opór na lewarku i wskakuje
k3master napisał/a:
Mogę podpowiedzieć, że lepiej (trafniej i częściej) wchodzi wsteczny, jeśli najpierw "wrzucimy" bieg 5 i z tej pozycji dopiero wsteczny.
a ja drodzy panowie obstawiam źle wrzucany bieg ... zbyt szybko i mało dokładnie ...delikatniej z ROVERkami, delikatniej ;) a każdy bieg wejdzie jak rozgrzany nóż w masełko :mrgreen:
markos620SDi - Sro Lip 25, 2007 23:30

najlepiej zsynchronizować wsteczny wkładając go przez jedynkę, albo tuż przed włożeniem dać lekko gazu