Zobacz temat - [R25 2,0 TD 2003] Ciężko kręci kierownica
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2,0 TD 2003] Ciężko kręci kierownica

Violeta - Sro Lip 25, 2007 10:02
Temat postu: [R25 2,0 TD 2003] Ciężko kręci kierownica
Na pocztątku chciałbym się przywitać, jestem tu nowa, jestem świeżym użytkownikiem marki Rover i moje piewsze spostrzeżenie to to, że kierwnicą ciężko się kręci, cały czas podczas jazdy trzeba używać siły (może ociupinkę przesadzam), ale np. wejść w zakręt kręcąc jedną ręką nie da rady (już sprawdziłam). proszę o wasze kometarze czy to jest normalne w tym typie czy może coś powinnam sprawdzić bądź wymienić.
Dodam tylko, że jest to Rover 25 rok 2003 r. przebieg: 94 tys., a także płyn od wspomagania na pewno jest i nie jest go za mało.

Będę wdzięczna za odpowiedzi i wasze spostrzeżenia.

Kris - Sro Lip 25, 2007 10:11
Temat postu: Re: Ciężko kręci kierownica
Violeta napisał/a:
Na pocztątku chciałbym się przywitać, jestem tu nowa, jestem świeżym użytkownikiem marki Rover i moje piewsze spostrzeżenie to to, że kierwnicą ciężko się kręci, cały czas podczas jazdy trzeba używać siły (może ociupinkę przesadzam), ale np. wejść w zakręt kręcąc jedną ręką nie da rady (już sprawdziłam). proszę o wasze kometarze czy to jest normalne w tym typie czy może coś powinnam sprawdzić bądź wymienić.
Dodam tylko, że jest to Rover 25 rok 2003 r. przebieg: 94 tys., a także płyn od wspomagania na pewno jest i nie jest go za mało.

Będę wdzięczna za odpowiedzi i wasze spostrzeżenia.


W tych Roverach wspomaganie nie jest "aż takie" mocne, ma to swoje zalety, ale jak widać i wady, może pasek trzeba naciągnąć, każdy mechanik Ci to zrobim, ale może porównaj swoje wspomaganie z innym takim samym Roverem...

Tempest - Sro Lip 25, 2007 11:02

sprawdź płyn
możliwe też, że padła ci pompa od wspomagania
albo też (ale czy są jeszcze takie :wink: ), że nie masz w ogóle wspomagania
stawiam na 2 pierwsze możliwości

P.S. popraw temat na zgodny z zasadami kącika

Kris - Sro Lip 25, 2007 11:56

Tempest napisał/a:
sprawdź płyn
możliwe też, że padła ci pompa od wspomagania
albo też (ale czy są jeszcze takie :wink: ), że nie masz w ogóle wspomagania
stawiam na 2 pierwsze możliwości


Brak płynu, lub jego niedostatek można zdiagnozować prosto, skręcając na zapalonym silniku na postoju w okolicach skretu na maxa (ale i po prostu po jednym zakreceniu kierownicą) bedzie slyszalny taki specyficzny dźwiek jakby buczenie, do tego czuć na kierownicy delikatne drganie, tak jakby nie było stałej sily wspomagania, tylko tak odpuszczało.

piter34 - Sro Lip 25, 2007 12:03

Violeta, podaj w TYTULE wątku informacje o swoim samochodzie: model, rocznik, wersja silnikowa.
Popatrz jak wyglądają inne wątki.

Panna_Migotka - Sro Lip 25, 2007 12:39

koleżanka płyn podono ma... już miałam wymieniać pompę, ale jak usłyszałam że używana 900 to R się nade mną chyba zlitował bo się okazało że pompa je w porzo za to pasek do połowy się zsunął....
piter34 - Sro Lip 25, 2007 12:41

Panna_Migotka napisał/a:
koleżanka płyn podono ma... już miałam wymieniać pompę, ale jak usłyszałam że używana 900

Ktoś Ciebie chciał bardzo oszukać.
Tutaj jest używana pompa za 150PLN:
http://allegro.pl/item219..._rover_200.html

Dorzucają mocowanie i napinacz...

Panna_Migotka - Sro Lip 25, 2007 12:53

cóż.. nie wypada mi tutaj robić antyreklamy, ale wileu z was napewno zna ten sklep...

a allegro średnio ufam... bo nie umiem ocenić sprawności i stanu części na podstawie zdjęć

piter34 - Sro Lip 25, 2007 12:54

Panna_Migotka napisał/a:
a allegro średnio ufam... bo nie umiem ocenić sprawności i stanu części na podstawie zdjęć

A potrafisz ocenić na podstawie oględzin używanej pompy w sklepie? Ja nie potrafię.

Panna_Migotka - Sro Lip 25, 2007 12:59

no nie, ale wiem gdzie pojechac i komu przystawić smitha wessona do mózgownicy...poza tym zawsze wysylam tam mojego pana janka co się zajmuje reanimacją R :D
Violeta - Sro Lip 25, 2007 20:54

Dzięki za wasze sugestie, jeżeli cudni mechanicy z Mrągowa :wink: to zrobią na pewno dam znać co było przyczyną tych problemów.
krzych1 - Sro Lip 25, 2007 21:14

Witam.
Cytat:
klasyczna ciemna blondynka

Najpierw było: "klasyczna blondynka" dzisiaj już "klasyczna ciemna blondynka"... Nie lepiej było od razu napisać, że brunetka :mrgreen: Ale po ilości odpowiedzi na twój post widać, że Roverkova Brać połknęła haczyk i baaardzo chciała pomóc blondynce :grin:

Paul - Sro Lip 25, 2007 23:31

krzych1 napisał/a:
Roverkova Brać połknęła haczyk i baaardzo chciała pomóc blondynce

Taaaa, albo nie chce się narazić na spojrzenie w lufę Smith'a @ Wessona :P ;)

Panna_Migotka - Sro Lip 25, 2007 23:32

nie brunetka. I nie za bardzo oświecona jesli chodzi o roverki blondynka :grin: brunetka to Violla jest i dlatego pewnie ma samochód a nie prawie trupa :roll:
Brt - Czw Lip 26, 2007 08:59

Violeta, w Roverkach za lekko wspomaganie nie chodzi. 100% pewnosć da tylko porównanie z innym R. Chociaż jedną ręka da sie radę obracac kierownicą.
Paska ręcznie w dieslu nie da się naciągnąc, bo napinacz jest automatyczny. Warto sprawdzić w jakim jest stanie, bo po pewnym czasie zaczyna tracić osiowość i w skrajnych przypadkach powoduje zsunięcie paska z koła od pompy wspomagania (i jedncześnie pompy cieczy chłodzącej). Spróbuj złapac jakiegś innego roverka 200/25 i zobacz jak w nm pracuje wsomaganie.

Violeta - Czw Lip 26, 2007 09:10

Fajnie to brzmi, ale w moim mieście 25 tysięcznym (a może nawet i mniej bo masowo emigrują za granicę) mało jest roverów widziałm jednego jest to Rover 200, a takiego jak ja mam to jeszcze nie widziałam. W sobotę jadę na przegląd, trochę znam tych mechaników to może oni spojrzą na to swoim okiem. Dzięki za radę.
Brt - Czw Lip 26, 2007 09:19

Przyjedź na jakiś spot to na 200% bedzesz miała okazję popróbować jazdy inym Roverkiem ;) Moze jakiś R bedzie na wakacjach w Twojej okolicy:)
Violeta - Czw Lip 26, 2007 09:22

Właśnie!!!!!!!! Na to nie wpadłam (objaw blondynki :) - mimoże nie jestem) Mam pytanie do wszystkich, czy ktoś może będzie w miom pięknym mieście??? Może ktoś z was się wybiera na Picnic Country??? Jeżeli ktoś będzie to proszę o kontakt.

[ Dodano: Pon Lip 30, 2007 9:24 am ]
Jestem po wizycie u mechanika, ten mi powiedział, że nie mam co się martwić kierownicą i nie mogę porównywać do innych samochodów (a porównałam do Audi gdzie kirwonicą kręciło się jak "w masełku"), ale teraz mam inną zagłostkę, mianowicie podczas pracy silnika płyn od wspomagania wiruje w zbiorniczku. Macie może pomysł co to może być?