Zobacz temat - szyby przyciemniające
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - szyby przyciemniające

adas25 - Sro Lip 25, 2007 10:51
Temat postu: szyby przyciemniające
hej.mam małe pytanko.mianowicie kupilem ostatnio autko rover 420 ale jest pewien problem.
ma bardzo niechlujnie naklejone naklejki na boczne szyby tylne i na tylną.czy jest jakiś sposób aby je usunąć?
czy da sie usunąc taką naklejke z tylnej szyby nie niszczac ogrzewania tej szyby?

Kozik - Sro Lip 25, 2007 16:51

poczekaj na mrozy to wtedy bez problemu zejdzie (myślę że bez ścieżek ogrzewania)
adas25 - Sro Lip 25, 2007 17:52

hmmm.....
ale to mnie nie ratuje....
takie naklejki mozna ponoc odrywać przy temp 60-70 stopni :manie mam jeszcze zdjec swojego ale to rover 420 sdi 98 :mrgreen:

Revolt - Czw Lip 26, 2007 12:02

hmmm mi za pierwszym razem obklejając tylną szybe !@!$#**** robote i zrywali to po ok 1,5 tygodnia i kładli na nowo (schodziło bez zadnego podgrzewania) była temperatura na zewnątrz ok 10 stopni (choć nie wiem czy temperatura ma jakis znaczny wpływ)

O podgrzewanie nie powinienes sie martwic (tak mi sie wydaje) zaopatrz sie tylko w benzyne lub coś co pomoze Ci wyczyścic klej który pozostawi po sobie folia.

tiruces - Sro Sie 01, 2007 19:02

śmiało możesz podgrzać sobie szybę suszarką do włosów, lub opalarką (tylko ostrożnie i uwaga na uszczelki) jak będzie odpowiednio podgrzana to schodzi bez problemu :grin:
bialy114 - Sob Sie 18, 2007 10:12

Przerabiałem zrywanie folii z szyb - klej zszedł rewelacyjnie dopiero po zastosowaniu nafty. Benzyna, aceton, rozpuszczalnik dawały tylko rozmazywanie kleju po całej powierzchni.
Co do ogrzewania tylnej szyby - folia na klej nie wżera się aż tak mocno, żeby się tym przejmować - wystarczy trochę delikatności

maco - Pon Gru 03, 2007 14:10

Hey
Kiedyś czytałem ze należy delikatnie naciąć folię nożykiem
tak aby nie porysować szyby i podgrzać suszarką do włosów
odrywając tym samym folię. Osobiście nie sprawdzałem tej
metody choć też mam przyciemnione szyby.
pozdrawiam

matlacz - Pon Gru 03, 2007 18:28

Przyciemnialem szyby! Wszystkie. Po 2 latach musialem sciagnac! Sprzedawalem sam. :mrgreen:


Hm... ja jak sciagalem to tylko powoli powoli recznie od gory ciagnolem folie ale powolutku i folia zeszla pieknie i gladko zaden klej nie zostal. Robilem to na dworze bylo moze z 15 stopni!

Wydaje mi sie ze podgrzewanie czy cos w rodzaju benzyny to nie wypal. Jak podgrzejesz to klej sie bedzie lepil i zostanie na szybach a np. benzyna czy rozpuszczalnik to tak jak ktos wyzej napisal rozmyje klej na szybie!

orzech - Wto Gru 04, 2007 23:27

adas25 napisał/a:
ma bardzo niechlujnie naklejone naklejki

naklejki ??
pierwsze slysze takie okreslenie folii przyciemniajacej
naklejki to raczej wielki napis pioneer
jak jest dobra folia to nie powinno byc problemu z klejem na szybie, a nawet poza swoim przykladem to pare razy widzialem w takim programie uwaga pirat jak sciagali przy kontroli i szybko i czysto
o podgrzewanie wogole bym sie nie martwil bo az tak mocno nie jest