Zobacz temat - [R25 2.0TD 2000r.]NADAL PROBLEMY Z ALARMEM
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2.0TD 2000r.]NADAL PROBLEMY Z ALARMEM

michal224 - Pią Lip 27, 2007 19:56
Temat postu: [R25 2.0TD 2000r.]NADAL PROBLEMY Z ALARMEM
Witam.
Pisałem wczoraj o problemie z alarmem (Lucas) w moim R25 2.0TD 2000r. 3drzwi. Alarm włancza się sam robi dużo hałasu i nie mam na to wpływu.Sprawdzałem już według wskazówek włączniki przy drzwiach pod maską i w bagażniku, odcinałem zasilanie i sprawdzałem przewody w bagażniku (były przetarte ale te od tylnej wycieraczki bo sprawdziłem i zaizolowałem) Poradzcie co jeszcze moge zrobić. Dodam tylko że włącznik pod maską wygląda podejrzanie tzn. brak osłony gumowej ,elektrycznie sprawdzony niby działa ale jak dostanie wody? Biorę już wszystkie opcje pod uwagę. Doradzcie coś.
Pozdrawiam.

Paul - Pią Lip 27, 2007 21:48

Jak czujnik jest podejrzany, to go odłącz. Sprwdź tylko, jaki ma stan przy zamkniętej masce - jak zwarty, to zewrzyj przewody i odwrotnie, jeśli rozwarty. Zaizoluj i testuj. Tak wyeliminujesz (albo potwierdzisz) po kolei wszystkie wyłączniki.
Nie wiem, czy masz czujnik ruchu, bo to może być też on winien.

Brt - Sob Sie 11, 2007 22:47

michał, nie powielaj wątków. Jeśli napisałeś jeden o alarmie to go kontynuuj, a nie codziennie zakładaj nowy.