Zobacz temat - Hamulce, srs i mało płynu we wspomaganiu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - Hamulce, srs i mało płynu we wspomaganiu.

stan_w._j. - Nie Lip 29, 2007 00:53
Temat postu: Hamulce, srs i mało płynu we wspomaganiu.
Witam.
Mam problem z hamulcami.
Model 220 sdi-97: hamuję i czuję jak szczeki łapią tak jakby cały czas włączał się ABS , dosłownie jakby łapały i puszczały w bardzo krótkich odstepach czasu.Nawet pedał hamulca czuje jak drga. Stało sie to nagle tzn. rano jeszcze łapały płynnie, ale juz wieczorem zaczęło sie to "terpanie". Czy to ma związek z tym, że w zbiorniczku z płynem do wspomagania jest grubo poniżej minimum? Jesli tak (a nawet jesli nie), to jakiego płynu mam nalać-bo nie mam książki serwisowej więc nie wiem.

Następnie SRS -przesunąłem fotel i nagle lampka sie zapaliła. Sprawdze wtyczke pod fotelem(juz zdążyłem przeczytac o tym problemie na forum).

Zgóry dziekuje i pozdrawiam.

ADAM1 - Nie Lip 29, 2007 01:03

Stan W. J. napisał/a:
hamuję i czuję jak szczeki łapią tak jakby cały czas włączał się ABS , dosłownie jakby łapały i puszczały w bardzo krótkich odstepach czasu.


To wyglada na typowa usterke pierscienia od ABS-u, lub jakis drobny kamyczek wpadl miedzy zeby pierscienia

Stan W. J. napisał/a:
Czy to ma związek z tym, że w zbiorniczku z płynem do wspomagania jest grubo poniżej minimum?


Plyn do wspomagania niema nic z tym wspulnego, chyba, ze masz gdzies przeciek i dziwnym trafem zalalo ktorys czujnik od ABS-u

Stan W. J. napisał/a:
Następnie SRS -przesunąłem fotel i nagle lampka sie zapaliła. Sprawdze wtyczke pod fotelem(juz zdążyłem przeczytac o tym problemie na forum).


Typowa usterka kostki pod siedzeniem od napinacza pasow.Zajzyj tam i bedziesz wiedzial o czym ja pisze

Ps.
Zajzyj do FAQ technicznego na www.roverki.pl

Pozdrawiam

sTERYD - Nie Lip 29, 2007 08:11

Popraw temat na zgodny z zasadami ale już :razz:
Stan W. J. napisał/a:
Jesli tak (a nawet jesli nie), to jakiego płynu mam nalać-bo nie mam książki serwisowej więc nie wiem.

Olej do automatycznych skrzyń biegów odpowiadajacy specyfikacji dexron 2 (powinno być napisane na górze zbiorniczka, pod tym czarnym okrągłym papierkiem ;)) . Uzupełnij czemprędzej :!:
Na resztę pytań już ADAM1, odpowiedział :)

Paul - Nie Lip 29, 2007 19:00

Rozumiem, że piszesz o wspomaganiu ukł. kierowniczego a nie hamulcowego?
Jeżeli hamulcowego Ci brakuje, to b. źle - dolej koniecznie DOT 4.
Co do reszty, to popieram przedmówców - sprawdź pierścienie a potem ew. czujniki ABS.