Zobacz temat - [Łódź i okolice] Programowanie pilota. Gdzie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [Łódź i okolice] Programowanie pilota. Gdzie?

pawel_gierach - Wto Lip 31, 2007 23:53
Temat postu: [Łódź i okolice] Programowanie pilota. Gdzie?
Witam Forumowiczów!
Łódź dysponuje jednym serwisem, gdzie mogą zaprogramować pilota. Pilot czasem zadziała, a czasem nie i trzeba pstrykać, żeby odblokować immobiliser, ale udaje się to na szczęście jeszcze. Jest to Roverek 216 16V z 96r. Pilot Lucas 3TXA. Bateria była wymieniana, ale to nic nie dało. Kodu czterocyfrowego niestety nie mam. Proszę o poradę, gdzie mogę to cudo w okolicach Łodzi (albo nawet poza nimi ) oddać w dobre ręce.Piloty są dwa więc kwota spora. W Łodzi za te dwa pilociki zapłacę: naprawa każdego z nich 150zł(nie wiem czemu chcą je naprawiać??) + programowanie 150zł =450zł. Lub za usunięcie immobilisera 550zł. Proszę o pomoc, o ewentualne namiary na kogoś solidnego, odrobinę tańszego. Nie wiem czy to ma coś wspólnego,ale wcześniej pilot działał bez zarzutu, tzn. przed wymianą stojana alternatora. Kilka razy ładowałem akumulator zanim się zorientowałem o co chodzi.Będę wdzięczny za wskazanie serwisu.Pozdrawiam!

piter34: retusz tematu

piter34 - Wto Lip 31, 2007 23:58

pawel gierach napisał/a:
Piloty są dwa więc kwota spora.

Obydwa nie działają?

pawel_gierach - Sro Sie 01, 2007 00:16
Temat postu: [Łódź i okolice] Programowanie pilota. Gdzie?
Obydwa działają b. słabo (ten ostatnio używany jakby gorzej, nie chce zamykać drzwi i kilka razy pstrykać muszę żeby odblokować immo. Ten mniej używany troszkę lepiej działa).
PHJOWI - Sro Sie 01, 2007 11:30

mam pilota , 180zł programowanie w cenie , jak Pan sobie załatwi jeszcze jeden to w cenie będzie programowanie iodczytanie kodu.
pawel_gierach - Czw Sie 02, 2007 07:58
Temat postu: [Łódź i okolice] Programowanie pilota. Gdzie?
Czy to musi być nowy pilot? Mam dwa, które dotąd działały.Czy można je tylko zaprogramować, czy trzeba byłoby je naprawić??
giewu - Czw Sie 02, 2007 09:01

ja za zaprogramowanie dwóch pilotów, odczytanie kodu immo w tym warsztacie zapłaciłem tylko 150 zł. ... i oczywiście obyło się bez żadnych napraw pilotów itp. :mrgreen: ... pozdrawiam kolegę z Łodzi ;)
PHJOWI - Czw Sie 02, 2007 11:43

samo programowanie z odczytaniem kodu immo dowolej ilości pilotów to koszt 90zł
pawel_gierach - Czw Sie 02, 2007 12:40

PHJOWI,czy można u Pana zaprogramować moje stare piloty, czy należy zakupić nowego? proszę o objaśnienie jak to jest?Dziękuję!!
PHJOWI - Czw Sie 02, 2007 13:00

jesli ma Pan stare piloty które są dobre to jak najbardziej możemy je zaprogramować. Tylko trzeba mieć pewność że są dobre, piloty były z Pana pojazdu?
pawel_gierach - Czw Sie 02, 2007 13:13

Tak. Piloty były od tego Roverka oryginalne! Jak można sprawdzić czy są dobre? Zaznaczam jeszcze odblokowują choć z trudem
sTERYD - Czw Sie 02, 2007 13:23

pawel gierach napisał/a:
Tak. Piloty były od tego Roverka oryginalne! Jak można sprawdzić czy są dobre? Zaznaczam jeszcze odblokowują choć z trudem

to nie trzeba ich programować, tylko nareperować ;)
"...Konieczko nareperuje"...;P

pawel_gierach - Czw Sie 02, 2007 13:26

Już teraz to naprawdę nic z tego nie kumam!
PHJOWI - Czw Sie 02, 2007 13:27

rozumie że działają Panu ale raz po raz , to nie trzeba ich programować , po co chce robić sobie Pan koszty , najlepiej gdzieś do zanieś do zakładu mechaniki precyzyjnej i niech wymienią te mikro switche , bo to jest ich wina.
pawel_gierach - Czw Sie 02, 2007 13:31

działają ale trzeba kilka razy pstrykać. A z tymi switchami to duży problem, zeby wymienić i ewentualnie to gdzie w okolicach Łodzi???
sTERYD - Czw Sie 02, 2007 13:37

switche to możesz nawet sam wymienić, tylko trochę zwinne paluchy trzeba mieć i porządną lutownicę ;) (no i jeszcze grucha nie zaszkodzi ;))
Kupisz w każdym sklepie z elektroniką bez problemu, za jakieś 2,50, to są z 4-ma nóżkami i takim długim przyciskiem, najlepiej otwórz pilota i zobacz, żeby kupić takie same :)
Jeśli nie chcesz sam lutować, to spytaj w sklepie, czy nie znają jakiegoś elektronika, który miałby czas żeby coś takiego zrobić, napewno będą wiedzieć :)

Brt - Sro Sie 08, 2007 14:53

Warto wymienić switche przed programowaniem, będzie spokój z nimi na dłuższy czas. Najlepiej jak pisał sTERYD rozebrać pilota i dobrać przyciski do niego, bo u mnie w aucie są dwa różne piloty i róznią się też przyciskami. Te które wymieniałem były do montazu powierzchniowego. Wymiana prosta, dla kogoś kto miał kiedyś lutownice w reku. Najlepiej skorzystać ze stacji lutowniczej, bo zapewnia odpowiednią precyzję, ale inną lutownicą też da sie tą operację wykonać. Warto przy okazji sprawdzić też pozostałe luty, szczególnie te od mocowania baterii.
yahuto - Czw Sie 09, 2007 10:21
Temat postu: wymiana microstykow
witam ja kupilem styki w zwyklym sklepie elektronicznym (niedaleko domu kultury) a przelutowaniem zajal sie warsztat samochodowy naprzeciwko pubu Dublin - po drugiej stronie Kościuszki. cena 15 zl
KKamil - Pon Gru 27, 2010 16:38

Gdzie aktualnie można zaprogramować pilota do Rovera 214Si w okolicach Łodzi lub woj. łódzkiego ? Orientuje się ktoś ?
Harry - Pon Gru 27, 2010 23:37

albo na starorudzkiej, labo na czerwonych makow
KKamil - Nie Sty 02, 2011 15:18

Harry, bardzo dziękuję za informację. Ogólnie który z tych dwóch serwisów cieszy się lepszą opinią ?
Micros - Pią Sty 07, 2011 19:00

Ja mogę napisać, którego nie polecam :) Miałem styczność z tym na Starorudzkiej - wołają jak za zboże.
Kh4mell - Nie Sty 16, 2011 11:03

Witam! Mój pilot ledwo dyszy...był zalany i przyciski też juz na wykończeniu. Gdzie naprawią dobrze i nie zedrą ze mnie ostatniego grosza w łódzkiem obecnie?
Harry - Nie Sty 16, 2011 12:26

albo na starorudzkiej, albo na czerwonych makow
ja jeżdżę zawsze na czerwonych maków :wink:

SyntaX - Nie Sty 16, 2011 12:46

Słuchaj.
Jedź na Czerwonych Maków.
Zadzwoń na nr tel 501284265 i powiedź że jesteś od Arka co ma czarnego Freelandera.
Ten Pan to mój zaprzyjaźniony mechanik.

Harry - Nie Sty 16, 2011 15:55

SyntaX, mowisz o Sebastianie czy o Piotrku :razz:
SyntaX - Nie Sty 16, 2011 16:19

Mówie o Piotrze.
Kh4mell - Sob Sty 22, 2011 10:47

Może to taki offtopic, ale dziękuję panowie:)
Specyal - Pią Lut 25, 2011 17:52

Witam, a orientuje się czy ktoś się zajmuje takim programowaniem pilotów w okolicach Trójmiasta?
SyntaX - Pią Lut 25, 2011 21:55

Tam nie wiem, ale na pewno jest taki zakład w Słupsku.
Jednocześnie jest to ASO Rover Land Rover.
Poszperaj po google szukając ASO w Słupsku.
Koszt 90-120zł w zależności od modelu pilota.

mlodyjp - Sro Mar 16, 2011 14:54

zna ktoś miejsce w okolicach Oświęcimia gdzie mogę dorobić nowe piloty?
Brt - Sro Mar 16, 2011 15:34

odpisałem w Twoim temacie ... jeden raz wystarczy jak napiszesz :ok:
Kh4mell - Sob Mar 19, 2011 12:31

Czuję się zobowiązany zrobić "reklamę" panu ze Starorudzkiej(Łódź). Mianowicie przysiągłbym, że gdy dzwoniłem do niego, mówił, że programowanie pilota kosztuje 50zł. Po zaprogramowaniu krzyknął 150zł. Pojechałem z pilotem, który byłem pewien, że będzie pasował, a on mi zaczął wciskać, że to jest pilot od nowego modelu i nie będzie działał, ale może mi sprzedać nowy, za 450zł(!!!!). Potem stwierdził, że pilot jest zepsuty i raz będzie działał, raz nie, ale jego kolega może go naprawić, a kupiłem od pewnego sprzedawcy i wiedziałem, że jest dobry. Pokazałem mu stary pilot, to stwierdził, że są switche do wymiany i za jedyne 250zł jego kolega mi je wymieni(kupiłem switche w elektronicznym za 1,6zł i przelutowałem sam.) Także gorąco "polecam" ten serwis.
SyntaX - Wto Kwi 05, 2011 20:47

Jeśli chcecie zrobić tanio i dobrze wszystko co jest związane z elektryką to polecam zakład na Rojnej 61 w Łodzi.
Dziś tam byłem na wyminie płynów, mają kompa T4 i ogólnie znają się na temacie.
Polecam zdecydowanie.
Telefon do p. Krzysztofa 501-284-265
Koleżance sprawdzali Golfa IV i nikt nie wiedział co a oni zrobili w 10 minut :)
Miło sympatycznie, dobre ceny.
:ok:

KKamil - Pon Lut 27, 2012 00:55

Powiedzcie mi Panowie ile kosztuje aktualnie średnio dorobienie pilota do Rovera 214Si - pilot Lucas 17TN.
Pilot może być używany - nie ma obaw że po jakimś czasie taki zaprogramowany pilot przestanie działać ?
Również chciałbym dorobić pilota w Łodzi za rozsądne pieniądze. Czy lepiej jechać na Czerwonych Maków czy na Rojną, jak kolega SyntaX pisze ?

SyntaX - Pon Lut 27, 2012 16:41

Na rojnej niestety mają T4 bez możliwości dopisania kluczyka.
Jedź na Maków.

mzimny - Sro Cze 20, 2012 13:40

Co znaczy "bez możliwości dopisania kluczyka"?

[ Dodano: Sro Cze 20, 2012 13:40 ]
okey, już wyjaśnione...
Dzwoniłem na Rojną i wyjaśniłem... ;-)
Sam jestem przed dorobieniem pilota więc brnę w temacie...
Dopisanie kluczyka to to samo co programowanie pilota, tylko po "ichniemu".
Mogą tylko zdiagnozować błędy lub odczytać kod immo, bez programowania.

Potwierdzam możliwość na ulicy Czerwonych Maków 2 w firmie HVH Auto.
Koszt 160zł (kwota oficjalna ;-) )

osarro - Sro Lip 11, 2012 18:31

Niestety też jutro jadę na Czerwonych Maków....Jeden pilot ledwo co działa nawet na nowej baterii....a drugi też tylko chwilowo zaskakuje a nie mam nawet kodu do deaktywacji immo :/
zdam relacje jak będzie po :)

andrew0503 - Sro Lip 11, 2012 21:28

Oj tak, zdaj relację, też nie mam kodu, a jeden pilot po przelutowaniu, po roku też dogorywa. Przyda się info czy warto i za jaką cenę.
Pozdrawiam

SyntaX - Czw Lip 12, 2012 15:28

Napisz Ossaro jak tam wyszło z pilotami.
Fajnie było się dziś spotkać i pogadać. :mrgreen:

osarro - Czw Lip 12, 2012 17:12

Również uważam że całkiem miły spontan wyszedł :D mały spot w warsztacie :D
Co do kodu immo i pilotów będę wiedział jutro ale wszystko jest na pozytywnej drodze....udało się dogadać ;)

Odczytanie kodów trwało 3 minuty :D Na czerwonych maków ;) Zdecydowanie polecam

grzesiop - Czw Lis 14, 2013 01:17

Gość ze Starorudzkiej tani nie jest... niestety. Nowy pilot można kupić na e-bayu za około 20 funtów. Są też same obudowy i reperaturki z micro-switchami. Mnie zakodował przypadkowy ślusarz który dorobił też kluczyk ale ja miałem ten czterocyfrowy kod. Kod można kupić w internecie podając VIN za około 15 funtów. Temat może stary ale może się komuś przydać wiec odgrzewam :)
Roxana_22 - Sro Wrz 24, 2014 21:03

grzesiop,
Witam
Mam pilota LUKAS 3TXB.Jeden działa a drugiego kupiłem.Gdzie mogę go zaprogramować?Kod od immo mam