Zobacz temat - [R75] Rozrząd
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Rozrząd

lukvw - Czw Sie 02, 2007 22:16
Temat postu: [R75] Rozrząd
Mam Rovera 75 2,5l 99r - muszę wymienić rozrząd.
Szukam dobrego fachowca w Poznaniu lub okolic do 50 km.
Drugie pytanie - jakie paski, rolki,napinacz i pompe wody(firma)polecacie oprócz oryginału.
Byłem u dealera i "zaśpiewał" 2500-2700 zł.
Trzecie pytanie - szukam modułu sterowania do fotela pasażera (ten z prawego boku fotela)
U dealera 400zł
I ostatnie pytanie - nie działa podgrzewanie foteli ( bezpiecznik sprawdziłem OK ).Pewnie przepalone grzałki.Czy to jest dużo pracy przy wymianie i się opłaca.
Proszę ewentualnie o przybliżony koszt. Dealer na dzień dobry powiedział że samo rozebranie fotela ze skóry(1 SZT.) to ok.250zł - DALEJ PRZESTAŁEM Z NIM ROZMAWIAĆ!
Z góry dzięki za odpowiedzi.
sTERYD: los nawiasos kwadratowos ;)

Paul - Czw Sie 02, 2007 22:22

lukvw napisał/a:
DALEJ PRZESTAŁEM Z NIM ROZMAWIAĆ!

Jak byłeś w Komornikach, to niepotrzebnie zaczynałeś :( :P
Skontaktuj się z PHJOWI (Nowe Miasto nad Wartą) - na pewno Ci pomoże, a i skóry też chyba nie zedrze ;)

roadking - Pią Sie 03, 2007 10:04

A skąd wiesz że nie działa podgrzewanie foteli ?? ?
Pamiętaj że tam jest termostat, wyłącza on obwód powyżej 20 stopni - teraz jest ciepło więc nic dziwnego że fotele sie nie podgrzewają.

A rozrząd to wstaw oryginalny - 2700 zł to niestety raczej normalna cena bo rozrząd składa sie z 3 pasków i do tego trzeba prawie wyjąć silnik aby go wymienić (tak mi mówił mechanik)

lukvw - Pią Sie 03, 2007 12:25

A gdzie dokładnie są te termostaty?
Jeżeli zrobie mostek to będę miał pewność że grzałki są OK!

roadking - Pią Sie 03, 2007 12:36

Gdzieś pod tapicerką w fotelach - poszukaj informacji w RAVE, ja nie rozbierałem tapicerki.
jaymz - Pią Sie 03, 2007 15:36

czujniki są w fotelach. ogrzewanie działa ale nie jest tak mocno odczuwalne jak np w Volkswagenie gdzie jest regulacja siły ogrzewania.

Generalnie w fotelach razem z elementem grzejnym są czujniki które nie pozwalają przekroczyć elementowi grzejnemu 40 stopni.

Tak jak pisałem teraz ciężko wyczuć czy fotel grzeje czy nie bo różnica temperatur nie jest duża. Jeśli zapala się włącznik od ogrzewania to prąd na 100% wędruje do elementu grzejnego w fotelu (no chyba że po drodze jest uszkodzony kabel ...)

Najlepiej wcześnie rano albo późno wieczorem schłodzić auto w środku usiąść na fotelu zimnym i włączyć ogrzewanie wówczas powinna być wyczuwalna zmiana temperatury.

Jaymz

PS. Siedzisko i oparcie ma osobne elementy grzejne i są one połączone kostką, która sie znajduje z tyłu oparcia, możesz jeszcze spróbować zmierzyć czy w kostce masz 12V jak włączasz ogrzewanie

Brt - Sro Sie 08, 2007 19:11

Paul napisał/a:
Skontaktuj się z PHJOWI (Nowe Miasto nad Wartą) - na pewno Ci pomoże, a i skóry też chyba nie zedrze :wink:

No chyba, że z tego fotela :P