Zobacz temat - [R214SI '99] chłodnice - czy można jeździć z jedna ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214SI '99] chłodnice - czy można jeździć z jedna ?

chrzanek - Pią Sie 03, 2007 09:48
Temat postu: [R214SI '99] chłodnice - czy można jeździć z jedna ?
Witam,
mam roztrzaskane obie chłodnice w moim R, udało mi się kupić na razie chłodnice wody, czy mogę jeździć bez chłodnicy klimatyzacji ??
Chodzi mi o to czy coś się nie uszkodzi np sprężarka klimatyzacji ??

Ile płynu chłodniczego potrzebuje do chłodnicy wody ??

Z góry dzięki za pomoc.

mcjg - Pią Sie 03, 2007 11:48

Wg mnie załóż zaślepki na węże od klimy (żeby nie zassało kurzu i innego badziewia) i nie powinno mieć to wpływu na chłodzenie silnika. Sprężarka jeżeli nie załączy jej elektromagnes to się nie kręci.
giewu - Pią Sie 03, 2007 20:04

chrzanek napisał/a:
Ile płynu chłodniczego potrzebuje do chłodnicy wody ??
wszelkie dane techniczne są dostępne tutaj
chrzanek napisał/a:
czy mogę jeździć bez chłodnicy klimatyzacji ??
a to już zależy od warunków w jakich będziesz się poruszał ... teoretycznie jak najbardziej możesz jeździć, ale ... no właśnie ale :twisted:
otóż jeśli klimatyzacja w Twoim samochodzie jest fabryczna to najprawdopodobniej do chłodzenia silnika wykorzystywane są dwa wentylatory (jeden od strony silnika, a drugi od strony przedniego zderzaka czyli właśnie ten od klimy) ...przynajmniej w moim przypadku, a mamy podobne autka oba wentylatory chodzą zawsze razem ...
zwróć więc uwagę czy zdjęta chłodnica klimy, a z nią jej wentylator nie wpłyną przypadkiem na wydajność chłodzenia w przypadku zagrzania się samochodu podczas np. męczącego stania w korku ;)

sTERYD - Pią Sie 03, 2007 22:10

giewu napisał/a:
oba wentylatory chodzą zawsze razem ..

eee chyba niee :???:
ten za chłodnicą jak nie włączasz klimy to powinien chodzić sam (ma dwa biegi więc sobie powinien poradzić ;))

A co do jeżdżenia bez chłodnicy klimy, to ważniejsze moim zdaniem jest tak jak napisał mcjg, zabezpieczenie rurek przed dostaniem się kurzu i wilgoci... a sprężarka i tak się nie włączy, bo jej czujniki ciśnienia nie pozwolą :P

giewu - Sob Sie 04, 2007 08:56

sTERYD napisał/a:
eee chyba niee :???:
ten za chłodnicą jak nie włączasz klimy to powinien chodzić sam (ma dwa biegi więc sobie powinien poradzić ;) )
Cytat:
... teoretycznie jak najbardziej możesz jeździć, ale ...
:mrgreen:
Cytat:
najprawdopodobniej...
:mrgreen:
Cytat:
...przynajmniej w moim przypadku, a mamy podobne autka oba wentylatory chodzą zawsze razem ...
:mrgreen: