Zobacz temat - [214Si]felgi alu/stalowe kontra sruby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214Si]felgi alu/stalowe kontra sruby

xROnx - Wto Sie 07, 2007 12:26
Temat postu: [214Si]felgi alu/stalowe kontra sruby
wlasnie dokonalem zakupu alufelg :mrgreen: oryginalnych roverowskich 15''
o takie o :)
i teraz mam takie zapytanko czy bede musiał też wymienić śruby bo np. może okazac się ze te które mam teraz przy stalowkach mogą być za krótkie w stosunku do alufelg... czy tez beda pasowac?
i jeszcze jedno pytanko mi sie nasunelo: bo oryginalnie na tych alusach zalozone sa opony 185/55 czy np da sie zalozyc na nie opony o szerokosci 195? chyba nie, nie?

Brt - Wto Sie 07, 2007 12:54

xROnx napisał/a:
teraz mam takie zapytanko czy bede musiał też wymienić śruby bo np. może okazac się ze te które mam teraz przy stalowkach mogą być za krótkie w stosunku do alufelg... czy tez beda pasowac?


Tam są szpilki i nie musisz ich wymieniać. możesz sie pokusić o ładniejsze nakrętki ewentualnie (np. chromowane).
xROnx napisał/a:
oryginalnie na tych alusach zalozone sa opony 185/55 czy np da sie zalozyc na nie opony o szerokosci 195? chyba nie, nie?

da sie założyć bo sam na takich (i nie tylko ja ;)) jeżdżę. Najpopularniejszy i najtańszy rozmiar to 195/50 R15.

xROnx - Wto Sie 07, 2007 13:14

To znaczy nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy. Mi chodziło o to czy te sruby ktorych teraz używam i trzymają felge stalową będą odpowiednie długie żeby dociągneły bezpiecznie i prawidłowo alufelgę bo np alufelga jest grubsza..
a co do opon to super ze 195 wejda:) uspokoiłeś mnie

Brt - Wto Sie 07, 2007 14:14

ta te "szpilki" które masz wystarczą do właściwego umocowania i przykręcenia tych felg :) W końcu felgi też są orginalne i to te najładniejsze do R200 :D ;)
xROnx - Wto Sie 07, 2007 14:29

taaa.... wiedziałem co wybrać:) jak tylko dojdą i w końcu kupię aparat cyfrowy(poprzedni bratowa zniszczyła)co nastąpi w tym tygodniu to oczywiście w końcu foteczki na forum zamieszczę
giewu - Wto Sie 07, 2007 17:40

Brt napisał/a:
i to te najładniejsze do R200 :D ;)
xROnx napisał/a:
taaa.... wiedziałem co wybrać
...a tutaj to akurat bym z Wami strasznie polemizował :twisted:
... zresztą najlepiej to zapytajcie emesa o zdanie w tym temacie ;)

Brt - Wto Sie 07, 2007 19:29

zrobi się ankietę w klubie i zobaczymy które najładniejsze :P :twisted: :lol:

[ Dodano: Wto Sie 07, 2007 7:30 pm ]
a czemu emesa :roll: przecież on siezna na R400/45 tylko :P :lol:

giewu - Wto Sie 07, 2007 20:18

Cytat:
a czemu emesa :roll:
bo chłopak gust ma ;)
pawciu87 - Wto Sie 07, 2007 21:02

wlasnie jak mialem oryginalne felgi 15* przy swojej R600 i zamienilem na 17* z R800 coupe turbo, to musze zmieniac te nakretki np z wiekszym lebkiem? czy moga zostac te co byly oryginalnie ;?
Kris - Sro Sie 08, 2007 08:03
Temat postu: Re: [214Si]felgi alu/stalowe kontra sruby
xROnx napisał/a:
wlasnie dokonalem zakupu alufelg :mrgreen: oryginalnych roverowskich 15''
o takie o :)
i teraz mam takie zapytanko czy bede musiał też wymienić śruby bo np. może okazac się ze te które mam teraz przy stalowkach mogą być za krótkie w stosunku do alufelg... czy tez beda pasowac?
i jeszcze jedno pytanko mi sie nasunelo: bo oryginalnie na tych alusach zalozone sa opony 185/55 czy np da sie zalozyc na nie opony o szerokosci 195? chyba nie, nie?


ładnisie są, moim zdaniem ładniejsze od moich :( ale i szerszeniowe sa !@!$#..... ste (look na avatar)

Olo12 - Sro Sie 08, 2007 09:05

J proponowałbym Ci wymianę śrub na takie do alusów( śrub nie szpilek bo szpilki to jest śruba z nakrętką) kiedyś kupowałem nowe alusy do Peugeota 206 i przy zakupie dostałem kpl. śrub po porównaniu okazało sie że różnią się długością i profilem stożka. Może okazać się że jak przykręcisz zwykłymi śrubami to albo zerwiesz gwint bo mało sie wkręci lub nie dokładnie dociągniesz bo inny jest stożek.
Brt - Sro Sie 08, 2007 09:12

Ale w R200 SZPILKI są na stałe nabite w piastę i bez poważniejszej operacji nie da sie ich wymienić i pozatym, nie ma potrzeby. Jeśli już to wystarczy wymienić nakrętki. Do tych felg należy stosować nakrętki sferyczne M12x1,5. Orginalnie fabryka zakładała nakretki chromowane i zamknięte z jednej strony.
Kris - Sro Sie 08, 2007 09:12

Ale tam na tej aukcji, znaczy na zdjęciu są też śruby, i to są te chromowane + jedna anty kradziejska ;) na każde koło, tylko kapsla takiego maskującego nie ma na tej co widać najbliżej, na tej z tyłu już jest, niech ci z tymi śrubami to sprzeda.
Brt - Sro Sie 08, 2007 09:22

Kris przecież masz R200 i masz SZPILKI a nie śruby a to co widać to NAKRĘTKI ZAMKNIĘTE. Ta jedna to może jest antykradziejska, ale na 100% nie da się tego stwierdzić, bo fotka jest za mało dokładna. Zresztą ta aukcja to chyba została pokazana, żeby było wiadomo o jakie felgi chodzi ;) Jeśli chodzi o nakrętki chromowane, to szukałbym na jakichs szrotach roverkowych, albo zagadnął Tomiego_114. Może będzie miał komplet do opchnięcia ;)
Kris - Sro Sie 08, 2007 09:31

Brt napisał/a:
Kris przecież masz R200 i masz SZPILKI a nie śruby a to co widać to NAKRĘTKI ZAMKNIĘTE. Ta jedna to może jest antykradziejska, ale na 100% nie da się tego stwierdzić, bo fotka jest za mało dokładna. Zresztą ta aukcja to chyba została pokazana, żeby było wiadomo o jakie felgi chodzi ;) Jeśli chodzi o nakrętki chromowane, to szukałbym na jakichs szrotach roverkowych, albo zagadnął Tomiego_114. Może będzie miał komplet do opchnięcia ;)


sory że się źle wyraziłem, to są na 100 % nakrętki zamknięte na szpiliki na tej aukcji, takie same jak mam ja i chyba innych w R200 możliwości nie było i na zdjeciu widać je dokąldnie i daje sobie ręke uciąć koło łokcia jak to nie jest to.

xROnx - Pią Sie 10, 2007 17:31

no to juz je mam w odmu te aluski.od str zewnetrznej normalne slady uzytkowaniaa czyli gdzie niegdzie(szczegolnie na przednich)otarcia rantow.... ALE. dogadalem sie ze sprzedajacym zeby mi dorzucil wlasnie te szpilki. juz teraz wiem o co wam chodziło z nimi.W roverach jest odwrotnie niz przewaznie w autach(w sumie wersja roverowska jest wygodniejsza bo nie trzeba sie meczyc zeby otworem felgi trafic w otwor w piascie :lol: ) czyli nei ma srub tylko z piasty wystaja takie nagwintowane bolce i zaklada sie na nie felge i dokreca tymi szpilkami badz tez nakretkami(jak zwal tak zwal) :wink: dostalem w sumie 16szt szpilek z czego dwie sa jak to nazwaliście antyzłodziejskie bo idze je odkrecic tylko za pomoca takiej nakladki(ktora cale szczescie mam w komplecie). jedna zastanawia mnie jedna rzecz. jak dokrecic badz odkrecic te pozostale szpilki? bo one maja tak jakby nakładke chromowana ktora tam miinimalnie sie rusza.ona sie zdejmuje czy po prostu na nia przychodzi klucz i sie "kreci"?
Brt - Pią Sie 10, 2007 17:39

:shock: nakładkę chromowaną?? ja mam po prostu pochromowane nakrętki i nic mi się nie rusza :???: i na ten chrom zakłądam klucz i odkręcam. A ta nakładka jest plastikowa czy metalowa??
xROnx - Pią Sie 10, 2007 17:57

ok zrobilem fotke
od lewej: szpilka, antykradziejka, nakladka na antykradziejke.

wydaje mi sie ze ta "nakladka" na szpilke jest albo z plastiku albo z aluminium albo z czegos podobnego do aluminium. bo gdy zerkne od str otworu w szpilce(od str gwintu)to widac jakby otwor ale jest zaslepiony ta "nakladka"...

marthinez - Pią Sie 10, 2007 18:29

To od lewej to jest właśnie twoja antyzłodziejka z założoną nakładką maskującą (żeby ładnie wyglądało na feldze. Ściąga to się takim okrąglym plastikowym kluczem.
Brt - Pią Sie 10, 2007 18:31

no to u mnie są inne nakrętki (nie szpilki ;) szpilka to to drugie co wystaje z piasty i na co nakręcasz nakrętkę ;)) Te co są u Ciebie to wyglądają na nakładki ze stali "ładniewyglądającej" Jeśli uda Ci sie założyć na nakrętkę w obecnym stanie (z tą nakładką) klucz 19mm to znaczy, że ta nakłądka jest niezdejmowalna. Zreszta patrząc na fotkę to widać na niej ślady od klucza. Ja bym dokręcał tak jak jest.
marthinez - Pią Sie 10, 2007 18:34

Brt napisał/a:
Jeśli uda Ci sie założyć na nakrętkę w obecnym stanie (z tą nakładką) klucz 19mm to znaczy, że ta nakłądka jest niezdejmowalna.

Jest zdejmowalna.
Brt napisał/a:
Ja bym dokręcał tak jak jest.

To byś ukręcił te
Brt napisał/a:
nakładki ze stali "ładniewyglądającej"
:wink:
Brt - Pią Sie 10, 2007 18:36

hehe :) no i się czegoś nowego dowiedziałem :D muszę przy okazji takowe cudo obejrzec ;)
Paul - Pią Sie 10, 2007 18:38

xROnx napisał/a:
szpilka, antykradziejka,
hehe :D
NAKRĘTKA vel 'mutra' alias nut (ang.) a nie szpilka :P
Szpilki, jak nazwa wskazuje, są długie i mają gwint na zewnątrz.

xROnx - Pią Sie 10, 2007 19:34

no to ja juz nic nie wiem.w takim razie wyglada na to ze mam 16 nakretek antykradziejskich? bo wg instrukcji w zestawie w kole zapasowym powinno byc cos...ja mam tylko miejsce na to "cos" w tym styropianie w kole zapasowym.... mozna takie cos kupic albo co?
Brt - Pią Sie 10, 2007 19:46

nieeee masz dwie antykradziejskie a reszta to normalne, tylko z nakładkami ,zeby było ładniej.
marthinez - Pią Sie 10, 2007 21:50

Brt napisał/a:
nieeee masz dwie antykradziejskie

No, ja mam np. cztery :mrgreen:
Ale reszta tak jak prawisz :wink:

xROnx - Pią Sie 10, 2007 22:24

no to jak? patrzac na fotke ktora dodalem najwiecej tj 14szt mam tych ktore sa po lewej 2szt mam tych co w srodku i jedna przejsciowke czyli to co po prawej. z tym ze mowie: te najbardziej na lewo maja taka dziwna nakladke i lekko sie ruszaja... boje sie przykrecac ich tak normalnie zeby czegos nie ukrecic....
a zeby te nakladki sciagnac to nie mam czym bo nie mam tego specjalnego klucza plastikowego...

freestyler - Pią Sie 10, 2007 22:25
Temat postu: Re: [214Si]felgi alu/stalowe kontra sruby
w dobrej cenie wyrwane:)
maja moze jeszcze 1kpl?

marthinez - Pią Sie 10, 2007 22:44

xROnx napisał/a:
zeby te nakladki sciagnac to nie mam czym bo nie mam tego specjalnego klucza plastikowego...

Podjedź do mnie to Ci użyczę. :razz:
A tak na poważnie to poszukaj tego klucza w sklepach z felgami oponami itp.(jutro jak nie zapomnę to wrzucę foto to będziesz wiedział jak wygląda) albo możesz je ściągnąć siła np. jakimiś szczypcami, śrubokrętami tylko wtedy bedą do wyrzucenia (same zaślepki oczywiście).

giewu - Sro Sie 15, 2007 18:09

i ja swoje parę groszy w tym temacie dorzucę:
otóż gdy kupowałem koła do mojego ROVERka od sprzedającego otrzymałem również niby komplet śrub do tych właśnie kół, w praktyce okazało się, że z kompletem to ma mało wspólnego gdyż część tych nakrętek mu się gdzieś zawieruszyła ;)
z własnego doświadczenia mogę Wam podpowiedzieć, że na fotce wstawionej przez xROnx (zgodnie z jego opisem) widzimy od lewej: nakrętkę szpilki koła (lub śrubę zabezpieczającą) z nakładką ozdobną, nakrętkę zabezpieczającą i nakładkę do odkręcenia nakrętki zabezpieczającej.
Ponieważ jestem "napaleńcem" ;) i powyższy "komplet" miał braki nie założyłem dostarczonych przez sprzedawcę nakrętek,a zakupiłem sobie nowe w związku z czym te stare mam do oddania

jeśli ktoś z Was jest zainteresowany używanymi nakrętkami (11 szt.) i nakrętkami zabezpieczającymi (4 szt.) takimi jak na fotce (ale bez nasadki do nakrętek zabezpieczających) to śmiało może do mnie podjeżdżać i je odbierać bez żadnych oczywiście kosztów :mrgreen:
.... I UWAGA: jedyny mankament to moje lenistwo (nie ma mowy bym wysyłał paczkę więc zdecydowanie preferuję odbiór osobisty)


p.s. pierwsza z lewej strony na fotce jeśli nie jest nakrętką zabezpieczającą to odkręca się ją lub przykręca bez zdejmowania tej nakładki "ładniewyglądającej" :razz: