Zobacz temat - [R220SD 97 r.] Przegub czy półoś?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SD 97 r.] Przegub czy półoś?

whistler - Pią Sie 10, 2007 12:52
Temat postu: [R220SD 97 r.] Przegub czy półoś?
Witam,
to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość :>

Mam problem z stukającym przegubem w moim Roverku, chciałem go wymienić ale po pierwsze nie mogę nigdzie znaleźć przegubu do mojego modelu a po drugie z tropu zbił mnie sprzedawca z Allegro (ma przeguby do SDi). Stwierdzili, że w moim modelu nie wymienia się przegóbu tylko całą półoś :/
Teraz nawet nie wiem czego mam szukać... Stuki są z lewej strony a gdy oglądałem samochód od spodu to gumy na przegubach sa pourywane z obu stron. Czy to oznacza że mam wymienić oba? Niestety jestem z tych "nietechnicznych" i dla mnie to czarna magia jest. Kiedyś miałem garbusa i dopiero przy nim zacząłem trochę łapać o co chodzi :)
Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam
JArek
PS. szykuję się na wyjazd do Zakopanego i czasu mam coraz mniej... a chciałem jeszcze wyskoczyć na Słowacje... nie chciałbym stanąć gdzieś na trasie :/

Paul - Pią Sie 10, 2007 13:06

Witam,
Nie rozumiem tego gościa z Allegro :(
Spróbuj www.tomateam.pl , jak nie mają w sklepie na stronie, to zadzwoń do Tomiego - na pewno doradzi :D
Sugeruję wymianę obu przegubów, bo jak gumy w strzępach, to ten drugi za chwilę też się zacznie odzywać :(

Brt - Pią Sie 10, 2007 13:07

Możesz spokojnie wymienić sam przegub bez półosi, a skoro masz walnięte gumy na obu, to najlepiej wymień oba. Polecam taki sklep: www.tomateam.pl dostaniesz właściwy przegub w dobrej cenie ;) Tylko ważne jest czy masz ABS i ta informację musisz podać przy zakupie. Najlepiej napisz lub zadzwoń do Tomiego to najprędzej siędowiesz co i jak.
whistler - Pią Sie 10, 2007 13:09

Paul napisał/a:
Spróbuj www.tomateam.pl , jak nie mają w sklepie na stronie, to zadzwoń do Tomiego - na pewno doradzi :D


No pisałem do nich i niestety nie mają :(
Właśnie miałem zamiar tak zrobić - wymienić obie :)

Paul - Pią Sie 10, 2007 13:13

No to tutaj: http://www.przeguby.pl/sk...ROVER&model=200
Spróbuj zadzwonić i potwierdzić, czy mają.

whistler - Pią Sie 10, 2007 13:16

Paul napisał/a:
No to tutaj: http://www.przeguby.pl/sk...ROVER&model=200

Mają tak jak w wielu innych miejscach tylko do modelu SDi który nie pasuje do SD (choć myślałem że różnica jest tylko w intercoolerze :/ )

Paul - Pią Sie 10, 2007 13:21

whistler napisał/a:
choć myślałem że różnica jest tylko w intercoolerze

Stąd się bierze większa moc, czyli przeguby muszą być mocniejsze :D

Brt - Pią Sie 10, 2007 13:35

:shock: :shock: byłem pewny, ze to te same przeguby :|
Paul - Pią Sie 10, 2007 13:47

Brt napisał/a:
byłem pewny, ze to te same przeguby

EPC mówi, że słusznie myślałeś :P Zasugerowałem się tym ciołkiem z Allegro :(

Whistler, jak możesz, to podaj VIN twojego szerszenia, sprawdzę dokładnie :D

[ Dodano: 10-08-2007, 14:01 ]
Znalazłem coś takiego:
http://www.glo.it/GLO/disegni/catalogo/3436.pdf
tutaj:
http://www.glo.it/GLO/frames_cat/fcarr_app.htm

whistler - Pią Sie 10, 2007 14:15

Paul napisał/a:
Brt napisał/a:
byłem pewny, ze to te same przeguby

EPC mówi, że słusznie myślałeś :P Zasugerowałem się tym ciołkiem z Allegro :(


I wierz tu sprzedawcom ;)

VIN: SAARRFMWXNAD086437

Naprawdę dziekuje za pomoc :)

Paul - Pią Sie 10, 2007 14:22

whistler napisał/a:
VIN: SAARRFMWXNAD086437

Cosik nie pasi, chyba jeden znak za dużo podałeś :(
whistler napisał/a:
Naprawdę dziekuje za pomoc

Wystarczy kliknąć "pomógł" ;)

whistler - Pią Sie 10, 2007 14:31

Paul napisał/a:
whistler napisał/a:
VIN: SAARRFMWXNAD086437

Cosik nie pasi, chyba jeden znak za dużo podałeś :(
whistler napisał/a:
Naprawdę dziekuje za pomoc

Wystarczy kliknąć "pomógł" ;)


Faktycznie! Sory! Jedno "A" za dużo :/ Powinno być SARRFMWXNAD086437 (a dwa razy sprawdzałem... trzeba było sprawdzić i trzeci :> )
Oczywiście! :D

Paul - Pią Sie 10, 2007 14:37

VIN:SARRFMWXNAD086437, MG Rover, Rover 200, 25 and MG ZR, Class 3, 5 Door Saloon, Turbo, 4 Cylinder, 8V, TCieM, Standard Performance, Diesel, 2000 cc, L Series, 5 Speed, LHD, Manual, Model Year: 1980, S/N: 086437

Czyli zgadza się - przegub ten sam co do SDI :D Nr części Rover - TDJ10016

Osobiście polecam firmę GLO - link do Twojego przegubu podałem wcześniej :D

Dodaj sobie rocznik w profilu

whistler - Pią Sie 10, 2007 15:59

Paul napisał/a:

Czyli zgadza się - przegub ten sam co do SDI :D Nr części Rover - TDJ10016

Osobiście polecam firmę GLO - link do Twojego przegubu podałem wcześniej :D


No proszę więc jednak źle mnie poinformowano :/
Znasz jakieś miejsce gdzie można kupić taki przegub? :>
No i pytanie zupełnego indolenta... po obu stronach są takie same? :/

Brt - Pią Sie 10, 2007 17:43

do swojego dostałem przeguby właśnie u Tomiego i dziwię sie że nie ma. Po obu stronach są takie same :)
Paul - Pią Sie 10, 2007 18:30

whistler napisał/a:
Znasz jakieś miejsce gdzie można kupić taki przegub?

Myślę, że w każdym sklepie z częściami, jak podasz nr katalogowy GLO 3436K, to na drugi dzień będziesz miał :D
Obie strony są identyczne :)

whistler - Czw Sie 16, 2007 14:35

Yyyy... czy ktoś wie gdzie można kupić OD RĘKI przeguby do mojego Rovera albo jakieś zamienniki (GLO 3436K, Metelli 15-1366). Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś inne to proszę o informacje. Jakieś fatum z tymi przegubami normalnie :( Gdzie nie zadzwonie to albo nie ma jak tylko usłyszą że do Rovera albo "pracownik który się tym zajmuje jest na urlopie". Najlepiej jakby to był Poznań lub okolice.
Z góry dziekuje!

sTERYD - Czw Sie 16, 2007 20:37

a pytałeś w www.tomateam.pl :?:
Tylko czy pytałeś, a nie czy sprawdzałeś na stronie ;)

whistler - Pią Sie 17, 2007 10:37

To było pierwsze miejsce gdzie sprawdziłem, zarówno dokładnie przeglądając sklep internetowy jak i wysyłając zapytanie mailem (no bo może tak być że mają a w sklepie nie prawda?). Wynik jednego i drugiego był negatywny niestety. W mailu odpisano mi że takie przeguby to chyba mieli parę miesiecy temu i tyle. Tak więc szukam w innych miejscach bo może tam będą mieć albo ściągną. Stąd moje pytanie czy ktoś zna sklep gdzie można od reki kupić taki przegub.

[ Dodano: Pią Sie 24, 2007 3:58 pm ]
Udało mi się zdobyć całe półosie z rozbórki anglika pod Grodziskiem Wlkp. Niestety nie dało rady wymienić :( W warsztatach chcieli mnie umówić dopiero na przyszły tydzień. probowałem w Norauto ale pomimo wcześniejszej telefonicznej odpowiedzi że "nie ma problemu" odmówili dokonać wymiany. Jade z z tym co mam. W bagażniku półosie na wymiane. Może znajde jakiś warsztat w Zakopanem albo w Krakowie który mi to zrobi. Mam nadzieje że dojade. Wyjazd w niedziele - trzymajcie kciuki... jak będziecie widzieli stojącego na poboczu niebieskiego Rovera 220 SD na drodze do Zakopanego przez Wrocław... to będzie mój :(