Zobacz temat - [R400] Światla cofania + hamulce
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Światla cofania + hamulce

danieleczek - Wto Sie 14, 2007 21:51
Temat postu: [R400] Światla cofania + hamulce
Witajcie,

Zauwazylem, ze nie swieci sie swiatlo cofania w moim roverku. I teraz:
1. Czy mam kupic jedna zarowke (moc 21) i wlozyc ja do prawej lampy czy tez kupic 2 bo wlasnie po obu stronach sa te zarowki? Jak to wyglada w tym modelu roverka?
2. Czy mozecie mi wskazac (zdjecie ponizej), w ktorym miejscu znajduje sie zarowka "cofania"? Oczywiscie na zdjeciu to lewa strona auta (takie jedynie w tej chwili posiadam).
3. Zaczalem ostatnimi czasy slyszec pisk klockow hamulcowych podczas uzywania hamulca. Co powinienem w takiej sytuacji zrobic?

Pozdrawiam serdecznie,
D.

sTERYD - Wto Sie 14, 2007 22:00

lampy cofania są pod kierunkowskazami z obu stron (dolna połowa tego pomarańczowego paska) :cool:
danieleczek napisał/a:
3. Zaczalem ostatnimi czasy slyszec pisk klockow hamulcowych podczas uzywania hamulca. Co powinienem w takiej sytuacji zrobic?

przygotować się do wymiany :)

Tacowski - Wto Sie 14, 2007 22:03

sTERYD napisał/a:
przygotować się do wymiany


Albo moga tez byc klocki z takiego tworzywa ze popiskuja

sTERYD - Wto Sie 14, 2007 22:05

Tacowski napisał/a:
Albo moga tez byc klocki z takiego tworzywa ze popiskuja

jeszcze zależy jaki to jest ten pisk :???:

Tacowski - Wto Sie 14, 2007 22:07

sTERYD napisał/a:
jeszcze zależy jaki to jest ten pisk


No to sie zgadza... Trudno tak wyczuc bo ja np zalozylem z przodu nowe klocki i tarcze a czasami piszcza jak sie hamuje a klocki sa na 100% dobre :)

Czekamy na wiekszy opisik :)

DEBEC - Wto Sie 14, 2007 22:11

Wymień od razu dwie, bo złośliwość rzeczy martwych spowoduje, że szybko przepali się również druga.
Kysior - Czw Sie 16, 2007 12:17

A może lepiej zacząć od sprawdzenia, czy obie są faktycznie spalone? Bo może wyzionął ducha czujnik w skrzyni albo gdzieś połączenia nie ma. Może spróbuj na początek poruszać wtyczką przy skrzyni.

W sumie mało prawdopodobne aby przy regularnej dbałości o samnochód w krótkim czasie padły obie żarówki.