Zobacz temat - [Forum] SOLVED w tematach (Kacik techniczny)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Forum i WWW - [Forum] SOLVED w tematach (Kacik techniczny)

kruszon - Pią Sie 17, 2007 14:57
Temat postu: [Forum] SOLVED w tematach (Kacik techniczny)
Hej!

Może nie za dobrze szukam, ale wydaje mi się że tej propozycji nie było. Otóż może wprowadzić by zasadę poprawiania tematu np w kąciku Usterki i Porady Techniczne, że oprócz guzika "pomógł" osoba zakładająca post zmienia temat na
[SOLVED]...reszta_tamatu_jak_jak_bylo.

Znacznie ułatwiło by to wyszukiwanie postów które zakończyły się rozwiązaniem problemu. Często "pomógł" jest klikane mimo nie rozwiązania problemu a na przykład tylko w przypadku udzielenia właśnie pewnej pomocy (np. wskazanie warsztatu). Temat byłby zmieniany na SOLVED w przypadku rzeczywiście rozwiązania problemu definitywnie.

Stosowanie SOLVED widzialem na kilku forach i naprawde pomaga to bardzo.

Co wy na to?

Pozdrawiam

walkie - Pią Sie 17, 2007 14:59

Good idea
piter34 - Pią Sie 17, 2007 15:14

uważam, że jest to dobry pomysł, ale jednocześnie podejrzewam, że może być problem z egzekwowaniem i wszystko będzie prędzej czy później spoczywać na modach i adminach...
Brt - Pią Sie 17, 2007 15:19

piter34 napisał/a:
uważam, że jest to dobry pomysł, ale jednocześnie podejrzewam, że może być problem z egzekwowaniem i wszystko będzie prędzej czy później spoczywać na modach i adminach...

dokładnie .....

walkie - Pią Sie 17, 2007 15:23

No cóż, od czegoś tu jesteśmy :)
emes - Pią Sie 17, 2007 15:32

Moim zdaniem to dobry pomysł. Ale jeżeli zdecydowalibyśmy się na wprowadzenie takiego rozwiązania, to raczej od początku ustaliłbym, że zmieniają to administratorzy i moderatorzy. Problemem może być w tym przypadku ostateczne ustalenie, czy problem został rozwiązany, czy też nie.
kruszon - Pią Sie 17, 2007 16:19

Mysle ze na dluzsza mete jest to na tyle wygodne rozwiazanie ze ludzie sami beda to robic tak jak to sie dzieje na innych forach. Czesto sa ludzie upominani przez modow albo innych użytkowników, zeby zaznaczyc SOLVED.

Zdaję sobie sprawę z tego, że niestety będzie w dużej mierze ten ciężar spoczywał na adminach i moderatorach, ale z czasem...

Co do kwestii decyzji czy problem zostal rozwiazany czy nie to juz raczej trzeba by ustalic ze SOLVED jest zaznaczany na przyklad tylko w przypadkach ewidentnych.

Pozdrawiam

AndrewS - Pon Paź 01, 2007 12:18

jestem za
w zimie bedzie moze troche wiecej czasu to sobie jakos poradzimy :mrgreen:

Brt - Pon Paź 01, 2007 12:51

hehe w sumie wszyscy są za tylko nikt tego nie wprowadził ;)
Cytat:
w zimie bedzie moze troche wiecej czasu to sobie jakos poradzimy :mrgreen:

o to to to :D chociaż czy napewno będzie więcej czasu ;)
Poczekajmy dzień - dwa na opinie. Jak nie będzie sprzeciwów to dodamy punkt do ZASAD i będziemy dorabiać [SOLVED] do tematów ;)

giewu - Pon Paź 01, 2007 13:08

jakby co to ja też jestem jak najbardziej za wprowadzeniem tego [SOLVED]...
przy czym gdzieś chyba trzeba będzie podać info co to oznacza, bo ja np. dopiero teraz się dowiedziałem o co z tym chodzi :oops:

Paul - Pon Paź 01, 2007 14:47

Jetsem ZA :D

[ Dodano: 02-10-2007, 10:43 ]
giewu napisał/a:
przy czym gdzieś chyba trzeba będzie podać info co to oznacza, bo ja np. dopiero teraz się dowiedziałem o co z tym chodzi

Myślę, że w zasadach kącika powinien znaleźć się taki zapis - może nawet w punkcie dot. wyglądu tematów.

piter34 - Wto Paź 02, 2007 15:09

Paul napisał/a:
Myślę, że w zasadach kącika powinien znaleźć się taki zapis - może nawet w punkcie dot. wyglądu tematów.

Znajdzie się.
Na razie niech moderatorzy dopisują SOLVED w temacie posta, a jak tam się nie mieści, to w podtemacie.

Paul - Wto Paź 02, 2007 15:12

piter34 napisał/a:
Na razie niech moderatorzy dopisują SOLVED w temacie posta, a jak tam się nie mieści, to w podtemacie.

Jawohl, herr General ;)

giewu - Wto Paź 02, 2007 15:35

piter34 napisał/a:
...Na razie niech moderatorzy dopisują SOLVED w temacie posta, a jak tam się nie mieści, to w podtemacie.

w nawiasach kwadratowych czy bez :twisted: ?

piter34 - Wto Paź 02, 2007 18:28

giewu napisał/a:
w nawiasach kwadratowych czy bez :twisted: ?

Bez, na początku tematu.
Nawiasy zabierają miejsce :mrgreen:

kruszon - Sro Paź 03, 2007 15:20

O, cieszę się, że sprawa ruszyła. Jakoś przespałem to ;)

Pozdrawiam

Tomaszi - Pon Lut 01, 2010 07:34

Paul napisał/a:
Myślę, że w zasadach kącika powinien znaleźć się taki zapis - może nawet w punkcie dot. wyglądu tematów.
odkopię trochę temat :)
Czytając wczoraj któryś z tematów na usterkach, naklikane było w nim pełno "pomógł" i przed tematem "solved". Jakiś czas temu, jak pierwszy raz przyuważyłem temat z czymś takim zastanawiałem się o co comon -wkońcu zatrybiłem ;) . Dzisiaj przeglądając ten dział znalazłem ten temat, poczym odwiedziłem zasady kącika usterki, ale nie znalazłem tam wzmianki o tym i wyjaśnieniu co to znaczy ;) może czas by to dopisać ;p

maciej - Pon Lut 01, 2010 09:44

Jestem za, choć pewnie nikt nie będzie o tym pamiętał, ale może... :)
truten23 - Pon Lut 01, 2010 13:25

Cała idea była kiedyś propagowana, ale to było chyba z rok temu. Teraz jakoś ucichło o tym... Pasowałaby chyba jakaś oficjalna wzmianka o SOLVED w zasadach :cool:
Remigiusz - Pon Lut 01, 2010 16:30

Ja tez jestem za taka opcja :wink: Przydaje się jak się szukacz problemów :wink:
truten23 - Wto Lut 02, 2010 09:59

Remi55 napisał/a:
Przydaje się jak się szukacz problemów

No dokładnie :cool:

piter34 - Nie Lut 07, 2010 11:55

truten23 napisał/a:
Cała idea była kiedyś propagowana, ale to było chyba z rok temu.

Gdy jeszcze bardzo aktywnie czytałem ten kącik, to wstawiałem SOLVED. Nie wiem, jak potem z obowiązku wywiązywali się pozostali moderatorzy ;)

kasjopea - Nie Lut 07, 2010 12:14

Przydałby się zapis w Zasadach Kącika o obowiązku dopisania SOLVED przez zakładającego temat w przypadku definitywnego rozwiązania problemu. Administratorzy i moderatorzy mogą tego pilnować, ale uważam, że główny ciężar dopisania tego słowa w temacie powinien spoczywać na autorze tematu. Taki temat z rozwiązanym problemem można by dodatkowo zamykać, ale co do tego to już nie do końca mam przekonanie.
sTERYD - Nie Lut 07, 2010 23:07

z tym, że autor może zmieniać temat w ograniczonym czasie... :/
poza tym już było kilka przypadków, ze ktoś dopisał solved, a się okazało, że to jednak nie to :/

truten23 - Pon Lut 08, 2010 10:19

kasjopea napisał/a:
główny ciężar dopisania tego słowa w temacie powinien spoczywać na autorze tematu.

dlatego przydałby się chyba zapis w zasadach kącika...

sTERYD napisał/a:
poza tym już było kilka przypadków, ze ktoś dopisał solved, a się okazało, że to jednak nie to

No i właśnie w tym tkwi problem, że jak się przegląda post z SOLVED, to się myśli ze to jest pewnik... :hmm: