Zobacz temat - [R75] SDi kontra CDTi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] SDi kontra CDTi

markos620SDi - Sob Sie 18, 2007 13:58
Temat postu: [R75] SDi kontra CDTi
Witam!
Chciałbym zainicjować dyskusję dotyczącą porównania 105 konnego diesla rovera z jednostką zapożyczoną z BMW (zarówno wersja 116 jaki i 130 KM). Osobiście posiadam 620 SDi ale noszę się z zamiarem kupna seventy five w dieslu. Miałem parę razy okazję użytkować 75 CDT (116 KM) oraz rozmawiać z użytkownikami CDT/CDTi (116 i 130) i moje wrażenia w porównaniu z SDi są następujące:
- CDT/CDTi jest cichsze od SDi
- SDi mniej pali (czy związane jest to z mniejszą masą 600-tki niż 75)
- CDTi 130 KM pali więcej niż CDT 116 KM (czy to prawda ?)

Proszę o opinnię użytkowników, potwierdzające lub zaprzeczające moje odczucia,
Interesuje mnie porównani TYLKO odnośnie 75 i 600
z góry dzięki za info

Rowan - Nie Sie 19, 2007 11:33

Po pierwsze to 116 koni ma symbol CDT a 130 CDTI!
Po drugie podobno CDTI(130 KM) pali mniej.

piter34 - Nie Sie 19, 2007 12:25

Rowan napisał/a:
Po drugie podobno CDTI(130 KM) pali mniej.

Wg danych producenta pali więcej (dane z instrukcji obsługi; można je znaleźć na stronie klubowej)

markos620SDi - Nie Sie 19, 2007 17:55

piter34 napisał/a:
Rowan napisał/a:
Po drugie podobno CDTI(130 KM) pali mniej.

Wg danych producenta pali więcej (dane z instrukcji obsługi; można je znaleźć na stronie klubowej)


no właśnie,
a może wypowie się więcej posiadaczy 75 CDT/CDTi odnośnie spalania jakie odnotowują w swoich autach

P.S. według danych technicznych ze strony klubowej najmniej ekonomiczną wersją 800-tki jesr 2.5 diesel, pali więcej niż 2.5 i 2.7 benzyna :lol: chyba niekiedy bzdury tam są napisane

piter34 - Nie Sie 19, 2007 20:31

Cytat:
P.S. według danych technicznych ze strony klubowej najmniej ekonomiczną wersją 800-tki jesr 2.5 diesel, pali więcej niż 2.5 i 2.7 benzyna :lol: chyba niekiedy bzdury tam są napisane

Bzdury nad bzdurami. :shock:
Może w ogóle tej strony klubowej nie czytać, bo obsiana bzdurami jest? ;-)
Musiało się przy tworzeniu zestawienia jakoś dziwnie skopiować. Poprawiłem już to.

markos620SDi - Nie Sie 19, 2007 21:29

a i jeszcze chciałem się zapytać jaka wychodzi w praktyce różnica spalania 75-tek między manualem a automatem
henryk - Nie Sie 19, 2007 21:57

CDT manual: 6,5l/100 średnio
Zebrane informacje w zasadzie nic Ci nie dadzą. Rząd wielkości podany jest w instrukcji. Reszta zależy od kierowcy i miejsca w którym najczęściej jeździ. Chcesz jeździć ekonomicznie to chyba wiesz co robić, chcesz mieć frajdę, to różnicę odczujesz pod dystrybutorem i w eksploatacji auta. Wybór jest Twój.
Pamiętam odpowiedź kolegi z polonezem K 1.4: od niecałych 8l do 16l, w zależności od humoru (kolegi nie auta).

maciej - Pon Sie 20, 2007 11:55

henryk_w napisał/a:
Pamiętam odpowiedź kolegi z polonezem K 1.4: od niecałych 8l do 16l, w zależności od humoru (kolegi nie auta).

Kolega, który sprzedał mi, a właściwie jeszcze wtedy mojemu ojcu pierwszego roverka na pytanie ojca "ile pali?" odpowiedział "a ile Pan sobie zażyczy... ale nie mniej niż 9". ;)
Odpowiedź dotyczyła R623 i wiem, ze to w zasadzie prawda, choć mojemu ojcu w spokojnej trasie zdażały się wyniki poniżej 8. ;D

markos620SDi - Pon Sie 20, 2007 21:26

maciej napisał/a:
Kolega, który sprzedał mi, a właściwie jeszcze wtedy mojemu ojcu pierwszego roverka na pytanie ojca "ile pali?" odpowiedział "a ile Pan sobie zażyczy... ale nie mniej niż 9". ;)
Odpowiedź dotyczyła R623 i wiem, ze to w zasadzie prawda, choć mojemu ojcu w spokojnej trasie zdażały się wyniki poniżej 8. ;D


zgadza się, ale w przypadku CDT odpowiedz może brzmieć:
"a ile Pan sobie zażyczy... ale NIE WIĘCEJ niż 9"

[ Dodano: Sro Sie 22, 2007 10:00 pm ]
a co z sugerowanym już przez producenta większym apetytem na paliwo CDTi od wersji 116 KM ? czy to się potwierdza ?

specjal83 - Wto Sie 28, 2007 21:13

witam, otoz mam r75 2,0 cdti i z mojego doświadczenia autko spala ok 6,5 litra z wlaczona klima w cyklu mieszanym ani to oszczedzajac ani tez cisnąc go,,,powiem jedno, przy swojej masie przy tym spalaniu kopyto to to ma i to nie małe,,,pozdrawiam wszystkich