Zobacz temat - [R200SDi 98r] Skrzynia biegow puszcza olej!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200SDi 98r] Skrzynia biegow puszcza olej!

p.kapelanczyk - Pon Sie 20, 2007 15:05
Temat postu: [R200SDi 98r] Skrzynia biegow puszcza olej!
Witam
Jakis miesiac temu kupilem roverka 200 - i ku mojemu zdziwieniu zobaczylem ostatnio plame oleju pod samochodem - co okazalo sie krzynia biegow zostala tracona i najprawdopodobniej rozszczelnila sie i gubi olej!! Moge w jakis sposob sprawdzic poziom oleju! bo do mechanika moge pojechac dopiero za tydzien a nie wiem czy do tego czasu starczy mi oleju w skrzyni :-)
Drugie pytanko - to moze ktos sie orientuje czy wystarczy wytrzec dobrze skrtzynie i zatrzec rozszczelnienie silikonem czy konieczne jest rozbieranie skrzyni!! Koszt rozebrania to podobno 350zl a jak silikon na zewnatrrz zalatwi sprawe to byloby super!!

sTERYD - Pon Sie 20, 2007 15:13

Popraw temat na zgodny z zasadami
p.kapelanczyk napisał/a:
Moge w jakis sposob sprawdzic poziom oleju! bo do mechanika moge pojechac dopiero za tydzien a nie wiem czy do tego czasu starczy mi oleju w skrzyni :smile:

Oleju w skrzyni powinno być do poziomu korka wlewowego, więc trzeba go odkręcić o włożyć w otwór palec.
p.kapelanczyk napisał/a:
Drugie pytanko - to może ktos sie orientuje czy wystarczy wytrzec dobrze skrtzynie i zatrzec rozszczelnienie silikonem czy konieczne jest rozbieranie skrzyni!! Koszt rozebrania to podobno 350zl a jak silikon na zewnatrrz zalatwi sprawe to byloby super!!

To co opisujesz napewno nie pomoże.
Napisz dokładniej skąd cieknie, czy z rozpołowienia, a może z otworu półosi, a może jeszcze gdzie indziej :???:

p.kapelanczyk - Pon Sie 20, 2007 15:27

no wlasnie cieknie w miejscu gdzie skrzynia jest skrecana!!! tak jakby przy udezeniu poruszyly sie dwie czesci i silikon nie trzyma!! bo z tego co widze skrzynia ta jest skrecana na silikon a nie na uszczelke

[ Dodano: Pon Sie 20, 2007 3:28 pm ]
no wlasnie cieknie w miejscu gdzie skrzynia jest skrecana!!! tak jakby przy udezeniu poruszyly sie dwie czesci i silikon nie trzyma!! bo z tego co widze skrzynia ta jest skrecana na silikon a nie na uszczelke.
A i jeszcze jedno gdzie jest ten cholerny korek i czy dam rade dostac sie do niego bez podnosnika!!!
a pozniej gdzie dolewa sie olej!!! i czy da sie go dolac bez wyjmowania skrzyni

thef - Pon Sie 20, 2007 15:32

Na miejscu łączenia połówek skrzyni może się zbierać olej cieknący z półosi albo z wejścia cięgna lewarka. Może też spływać płyn z wysprzęglika więc proponowałbym najpierw obadać te miejsca. Jeżeli będą suche, no to raczej uszczelnienie skrzyni, ale jeżeli nie, to może one są przyczyną? Ewentualnie sprawdzić stan oleju w skrzyni (może to nic nie dać, jeżeli uciekło go niewiele, zresztą nigdy nie ma pewności czy wcześniej coś nie było robione i jaki stan zastawił poprzedni właściciel).
sTERYD - Pon Sie 20, 2007 15:37

Popraw temat na zgodny z zasadami
p.kapelanczyk napisał/a:
bo z tego co widze skrzynia ta jest skrecana na silikon a nie na uszczelke.

nie jestem pewny, ale uszczelka też tam powinna być
p.kapelanczyk napisał/a:
A i jeszcze jedno gdzie jest ten cholerny korek i czy dam rade dostac sie do niego bez podnosnika!!!

nie musisz kląć
dasz radę się dostać jeśli zdejmiesz koło, ale z kanału czy spod podnośnika jest łatwiej
jest on za prawą półosią mniej więcej na jej wysokości

p.kapelanczyk - Pon Sie 20, 2007 15:38

z tego co patrzylem to olej zbiera sie na samym dole i nie cieknie po skrzyni gdzies wyrzej jedynie na samym dole!!!!
pomoze zewnetrzne uszczelnienie?? czy trzeba rozbierac skrzynie!!!

[ Dodano: Pon Sie 20, 2007 3:40 pm ]
chetnie poprawie ten temat tylko najpier musze wiedziec jak wejsc do jego edycji

Brt - Pon Sie 20, 2007 15:40

p.kapelanczyk, czy przeczytałeś to co cna czerowno napisał sTERYD ?? ? To dlaczego sie nie zastosowałeś?? To jest 30 sekund czasu. My Ciebie nie ignorujemy a Ty nas tak. W drugim swoim temacie tez napisałeś temat niepoprawnie!!

Nie sądzę, żeby dło sie uszczelnić skrzynię bez jej rozbierania, ale moze znajdziesz jakiś środek który podoła takiemu zadaniu. Skrzynia jest skrecana na silikon.
Korek jest obok wyjścia lewej półosi i tym samym korkiem też się dolewa olej. Bez kanału (lub podnosnika) się nie obejdzie, ale do dolania nie trzeba wyjmować skrzyni. Wystarczy odkręcić korek i dolać olej.

piter34 - Pon Sie 20, 2007 15:41

p.kapelanczyk, dostałeś ostrzeżenie za ignorowanie zasad kącika
oraz ignorowanie upomnień moderatorów!

sTERYD - Pon Sie 20, 2007 15:45

sTERYD napisał/a:
jest on za prawą półosią mniej więcej na jej wysokości

Brt napisał/a:
Korek jest obok wyjścia lewej półosi

właśnie... Znowu stałem przodem do samochodu :oops:

p.kapelanczyk - Pon Sie 20, 2007 16:13

przepraszam wszystkich za problemy z tytulem!
Dzisiaj sobie zajrze skad dokladnie kapie moze zrobie jakas fotke! Nie wiem czy uda mi sie sprawdzic poziom oleju! jak nie bede mial podnosnika!!
Tak zaczalem martwic sie o ten poziom oleju zeby przed wizyta u mechanika nic powazniejszego sie nie stalo z powodu braku oleju w skrzyni!!

Czy skrzynia ma jakis czujnik ktory bedzie sygnalizowal niski poziom oleju ?? czy czegos takiego sie nie montuje!!

piter34 - Pon Sie 20, 2007 16:25

p.kapelanczyk napisał/a:
przepraszam wszystkich za problemy z tytulem!

Idź i nie grzesz więcej. ;-)
Ostrzeżenie po jakimś czasie wygaśnie.

sTERYD - Pon Sie 20, 2007 17:09

p.kapelanczyk napisał/a:
Nie wiem czy uda mi sie sprawdzic poziom oleju!

wierz mi da się ;)
tylko trzeba trochę wprawy w naprawach w pozycji leżąc ;)
No i korek pewnie będzie nieźle siedział, dlatego wygodniej jest z kanału, ale bez też da się :)

[ Dodano: Pon Sie 20, 2007 5:10 pm ]
p.kapelanczyk napisał/a:
Czy skrzynia ma jakis czujnik ktory bedzie sygnalizowal niski poziom oleju ?? czy czegos takiego sie nie montuje!!

nie nic takiego się nie montuje, chyba, że w automatach :???:

p.kapelanczyk - Wto Sie 21, 2007 08:01

to czy jest mozliwe ze wycie przy ponad 100km/h spowodowane jest brakiem oleju w skrzyni>?

Jak objawia sie brak oleju w skrzyni i czym moze skutkowac niski poziom oleju!!

Brt - Wto Sie 21, 2007 08:38

Brak oleju objawia siegłośną pracą skrzyni a skutkuje jej uszkodzeniem ;)
p.kapelanczyk - Wto Sie 21, 2007 11:25

glosna praca skrzyni - masz pewnie na mysli wycie! byc moze rzeczywiscie wyje to skrzynia - ale jest mozliwe ze przy braku oleju zaczyna ona wyc dopiero powyzej 100km

[ Dodano: Wto Sie 21, 2007 11:31 am ]
to ja jutro sobie doleje sam tego oleju zeby bezpicznie dojechac do warsztatu!
tylko najpierw musze klucz kupic i jakis lejek zeby wlac ten olej!
moze mi ktos powiedziec jaki rozmiar klucza tam jest bo nie chce rozbierac kola zeby zobaczyc tylko jaki duzy klucz! No i jaki olej tam wlac skoro nie wiem jaki tam jest!

Chester - Wto Sie 21, 2007 11:49

proszę bardzo korek do wlewu i sposób nalania jak na foto (olej najlepiej wlewa sie pompką do roweru :mrgreen: ), olej najlepiej kup półsyntetyk do skrzyń biegów, a co do klucza to chyba 15... a najlepiej to sobie sprawdź suwmiarką
MiL999 - Wto Sie 21, 2007 13:17

Mi tez olej wycieka ze skrzyni i co miesiąc, dwa muszę dolewać, a skrzynia jest caly czas zapocona. Przy kupnie samochodu nie bylo to widoczne, a dalo znac dopiero po kilku miesiacach. Okazalo sie ze w skrzyni bylo góra 300ml oleju.
Nie baw sie w dolewanie zeby dojechac do mechanika bo na takiej trasie i tak nic sie nie stanie. W koncu caly olej na pewno nie wyciekl.

p.kapelanczyk - Wto Sie 21, 2007 16:53

aa jeszcze jedno pyatnie jak bede dolewal olej to az pocieknie z korka!!??

[ Dodano: Wto Sie 21, 2007 4:55 pm ]
myslisz ze to dobry pomysl - musze jeszcze 300 km przejechac zanim do mechanika dojade a nie mam pojecia od kiedy to cieknie i ile tam naprawde jest oleju - nigdy wiecej nie kupie samochodu z mytym silnikiem

thef - Wto Sie 21, 2007 17:07

p.kapelanczyk napisał/a:
aa jeszcze jedno pyatnie jak bede dolewal olej to az pocieknie z korka!!??


Dokładnie tak :)

mik18 - Wto Sie 21, 2007 17:07

Tak lej dopóki nie będzie się wylewał korkiem wlewowym.
p.kapelanczyk - Czw Sie 23, 2007 12:15

Nie uwierzycie!
dzwonilem do kilku zakladow ktore moglyby mi rozebrac i uszczelnic skrzynie i co sie dowiedzialem. Ze w jednym za ta czynnosc skasuja mnie 350zl a w drugim jedyne 800zl. Jestem ciekawy skad oni biora te ceny ze sa takie rozbierznosci. PAtrza w gwiazdy i wroza??

[ Dodano: Pon Sie 27, 2007 3:45 pm ]
dziekuje wszystkim za pomoc - do skrzyni weszlo mi 1,6l oleju wiec za duzo go tam nie bylo a co sie okazalo to nie skrzynia jest nie szczelna tylko (tak sadze ze ta sruba to to) korek do spuszczenia oleju Z przodu skrzyni na dowe jest duza sruba na imbusa 4 kontnego!!! i to z pod niej cieknie - jakby ktos mogl mi powiedziec czy mam raceje ze ta sruba sluzy do spuszczania oleju bylbym wdzieczny