Zobacz temat - [R75] Wymian filtra paliwa i powietrza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wymian filtra paliwa i powietrza

tommsz - Czw Sie 23, 2007 00:02
Temat postu: [R75] Wymian filtra paliwa i powietrza
Witam
Mam zamiar wymienić filtra powietrza oraz filtr paliwa. Czy warto zabierać się do tego samemu? Może macie jakiś uwagi na ten temat?
Pozdrawiam

sTERYD - Czw Sie 23, 2007 00:59

filtr powietrza oczywiście sam
to jest 2 minuty roboty, i nie daj się namówić żadnemu warsztatowi na płacenie za wymianę.
jeśli chodzi o filtr palia...coą ryzyko pochlapania ropą, i do tego po wymianie może być potrzeba podpompowanie gruszką, więc to trochę więcej zabawy :(
ale też da radę samemu bez problemu :)
a jak nie wiesz jak, to ja Ci wymienię za piffko :D

tommsz - Sob Sie 25, 2007 23:24

Dzisiaj udało się wymienić filtr powietrza. Jest całkiem sprytnie ukryty. Do jego wymiany potrzeba troszkę więcej niż 2 min :) Ale przynajmniej już wiem jak to się robi. Faktycznie nie jest to skomplikowane, ale trudniejsze niż w większości samochodów.
Jak ktoś będzie potrzebował na ten temat porady to chętnie pomogę.
Pozdrawiam

PHJOWI - Nie Sie 26, 2007 18:58

sTERYD napisał/a:
filtr powietrza oczywiście sam
to jest 2 minuty roboty, i nie daj się namówić żadnemu warsztatowi na płacenie za wymianę.
jeśli chodzi o filtr palia...coą ryzyko pochlapania ropą, i do tego po wymianie może być potrzeba podpompowanie gruszką, więc to trochę więcej zabawy :(
ale też da radę samemu bez problemu :)
a jak nie wiesz jak, to ja Ci wymienię za piffko :D



75 nie ma gruszki :)

tommsz - Nie Sie 26, 2007 22:52

no właśnie a ja się tyle naszukałem tej gruszki ;)
specjal83 - Sro Sie 29, 2007 08:06

tommsz napisał/a:
Dzisiaj udało się wymienić filtr powietrza. Jest całkiem sprytnie ukryty. Do jego wymiany potrzeba troszkę więcej niż 2 min :) Ale przynajmniej już wiem jak to się robi. Faktycznie nie jest to skomplikowane, ale trudniejsze niż w większości samochodów.
Jak ktoś będzie potrzebował na ten temat porady to chętnie pomogę.
Pozdrawiam


witam, mogłbys mi pokoleji opisac jak wymienic ten filtr powietrza, otoz ma cdti to chyba podobne tam jest wszystko, a silnik tak zabudowany jakby ktos zloto chcial tam ukryc,,pozdrawiam

piter34 - Sro Sie 29, 2007 12:41

specjal83 napisał/a:

witam, mogłbys mi pokoleji opisac jak wymienic ten filtr powietrza, otoz ma cdti to chyba podobne tam jest wszystko, a silnik tak zabudowany jakby ktos zloto chcial tam ukryc,,pozdrawiam

Wszystko jest opisane w RAVE:

tommsz - Sro Sie 29, 2007 21:53

piter34, jeśli nie sprawi Ci kłopotu, wstaw może coś o wymianie filtra paliwa, jeżeli jest w RAVE
riki - Sro Sie 29, 2007 22:26

tommsz napisał/a:
może coś o wymianie filtra paliwa


tam nie ma co opisywać :wink:
luzujesz nakrętkę obejmy filtra, odłączasz przewody -szybkozłączki- przy filtrze, wyjmujesz do góry, wymieniasz i czynności w odwrotnej kolejności. Koniec.

tommsz - Czw Sie 30, 2007 10:45

Kiedyś gdzieś czytałem o poźniejszych pooblemach dotyczyczących odpowietrzenia układu Paliwowego. Czy może to dotyczyć też R75?
jarema - Czw Sie 30, 2007 12:43

odpowietrzac nie musisz. mi kiedys zabrakło paliwa i też obawiałem sie że pompa sie zapowietrzy. lecz po kilkakrotnym kręceniu rozrusznikiem sama sie odpowietrzyła i odpalił bez problemu.
piter34 - Czw Sie 30, 2007 15:50

tommsz napisał/a:
piter34, jeśli nie sprawi Ci kłopotu, wstaw może coś o wymianie filtra paliwa, jeżeli jest w RAVE

Czy nie prościej samemu pobrać RAVE? ;-)

sad200 - Sob Wrz 01, 2007 14:22

w którym miejscu znajduje się spust oleju ze skrzyni biegów w rowerku 200
Brt - Sob Wrz 01, 2007 16:09

Po pierwsze: dlaczego piszesz w temacie dot. R75 o swoim R200?? :???:
Po drugie: dlaczego dublujesz pytanie?? :???:
Po trzecie: przecież dostałeś odpowiedź w wątku który sam załozyłeś :roll: :!:

copek - Pią Paź 26, 2007 14:22

riki napisał/a:
...luzujesz nakrętkę obejmy filtra, odłączasz przewody -szybkozłączki- przy filtrze, wyjmujesz do góry, wymieniasz i czynności w odwrotnej kolejności. Koniec.


Przy moim filtrze jest podłączone 3 przewody na szybkozłączki, oczywiście gniazd na szybkozłączki jest 4 - czy brakuje mi jakiegoś?
Czy po wymianie filtru należy go jakoś ręcznie odpowietrzyć czy może dzieje się to w jakiś sposób automatycznie.?

riki - Pią Paź 26, 2007 16:32

copek napisał/a:
Czy po wymianie filtru należy go jakoś ręcznie odpowietrzyć czy może dzieje się to w jakiś sposób automatycznie.?

Nic nie trzeba robić.Odpowietrzy się sam. :cool:

copek napisał/a:
Przy moim filtrze jest podłączone 3 przewody na szybkozłączki, oczywiście gniazd na szybkozłączki jest 4

U mnie jest identycznie. :smile:

copek - Pon Paź 29, 2007 14:47

Skąd 2 różne filtry paliwa do R75 2.0 CDT ? :roll:


Fot 1


Fot 2

Nie wiem czy dobrze myślę ale pierwszy jest opisywany jako ROVER 75 2.0LT CDT, a drugi jako ROVER 75 2.0 CDT, co oznaczają symbole LT ? Niestety w sklepie dali mi z foto 1 i musze jechać wymienić… :sad:

riki - Pon Paź 29, 2007 16:24

copek napisał/a:
Skąd 2 różne filtry paliwa do R75 2.0 CDT ?

To są filtry tego samego producenta?
Na pierwszy "rzut oka" jest to filtr z fot.1, ale jeśli gwint na głowicę oraz wysokość i szerokość jest w obu filtrach taka sama, to nie widzę przeszkód zastosować filtr z fot.2

copek - Pon Paź 29, 2007 17:20

Już po wizycie w sklepie i wymienili mi na ten z foto 2. :grin: A co do różnic to: średnica gwintu u góry i obwód całego filtra były te same ale na dole filtra z foto 1. istniało miejsce do podłączenia jakiegoś wężyka co uniemożliwiało jego zastosowanie u mnie (paliwo po prostu by się wylewał dołem) ale teraz ten spasował i już po wymianie :smile:
riki - Pon Paź 29, 2007 18:07

Ten z fot. 1 jest chyba najczęściej wymienianym filtrem.
Nakrętka z dołu przy filtrze z fot.1 służy do odkręcenia w sytuacji kiedy np. filtr paliwa jest mocno zabrudzony. Po jej odkręceniu nieczystości znajdujące się w filtrze spływają i jakiś czas można jeszcze z takim filtrem awaryjnie jeździć.

copek - Pon Paź 29, 2007 19:23

Ale ta nakrętka miał otwór, co oznacza ze bezpośrednio od razu wylało by się paliwo, jeżeli tylko bym podłączył ten filtr (widać było na ‘przestrzał’ otwór)
jacek82 - Pon Paź 29, 2007 19:52

Wymiana filtru paliwa w 75 cdt jest bajecznie prosta chociaż wydaje sie ze nie.
Odkręcasz mocowanie obejmy filtru odkręcasz go (tu moze byc troche problemów ale powinno pojsc) nowy filtr zalewasz max paliwem(ON) wykrecasz stary wkrecasz nowy zakrecasz obejme odpalasz go na kilka minut i ma być.

riki - Pon Paź 29, 2007 20:19

copek napisał/a:
wylało by się paliwo


Niee, bez obawy. Nie wylewałoby się :smile:

copek - Pon Paź 29, 2007 21:03

Jak bym założył filtr pierwszy wylało by się na 100% (prześwit było widać na przestrzał filtra) no i po coś to miejsce na wężyk z dołu wymyślili… :/
Widok z innej perspektywy:


Fot 1

jacek82 napisał/a:
Wymiana filtru paliwa w 75 cdt jest bajecznie prosta chociaż wydaje sie ze nie........

Owszem wymiana była bardzo prosta, nawet nie trzeba uzupełniać filtru paliwem bo po przekręceniu kluczyka (zaświecenie kontrolek) zostało samo wpompowane przez samochód. Ale nie o wymianę obecnie mi chodziło tylko o różnice w budowie filtrów… :evil:

thef - Pon Paź 29, 2007 21:12

copek napisał/a:
Jak bym założył filtr pierwszy wylało by się na 100% (prześwit było widać na przestrzał filtra) no i po coś to miejsce na wężyk z dołu wymyślili… :/
Owszem, gdyby ten zaworek był niedokręcony - on służy do spuszczania paliwa z filtra, a w zasadzie do spuszczanie ewentualnie wytrącającej się z niego wody.
copek - Pon Paź 29, 2007 21:38

thef napisał/a:
Owszem, gdyby ten zaworek był niedokręcony - on służy do spuszczania paliwa z filtra, a w zasadzie do spuszczanie ewentualnie wytrącającej się z niego wody.

Acha, zgadza się po dokręceniu tak wyglądało… no to już będę wiedział na przyszłość, że można spasować obydwa, niepotrzebnie wiec jechałem wymienić... :grin:

padmak - Wto Maj 12, 2015 12:15

Tu jest fajna relacja ze zdjęciami z wymiany filtra paliwa:

http://www.75ztcommunity....cdti-t4966.html

dexter77 - Wto Sie 20, 2019 14:42

Witam, chciałem wczoraj wymienić filtr paliwa, jednak poległem na odkręceniu go od obudowy / uchwytu (to czarne nad filtrem).

Czy ten uchwyt zdejmuje się w jakiś specyficzny sposób? Jeżeli jest przykręcany to u mnie chyba na stałe :)


MaReK - Wto Sie 20, 2019 15:47

Poproś drugą osobę o pomoc. I uważaj na uszczelki.
dexter77 - Wto Sie 20, 2019 16:37

MaReK napisał/a:
Poproś drugą osobę o pomoc. I uważaj na uszczelki.


W sensie kręcić na siłę?:)

MaReK - Wto Sie 20, 2019 17:35

No tak. Ktoś wcześniej to musiał tak doj*ać, więc teraz trzeba kręcić w przeciwną stronę aby odkręcić. Cztery męskie dłonie powinny uradzić :)
0L0 - Wto Sie 20, 2019 20:50

Albo umocuj to to plastikowe w imadle.