Zobacz temat - Burza - zjawisko straszne ale ciekawe.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Burza - zjawisko straszne ale ciekawe.

Tomi - Czw Sie 23, 2007 00:58
Temat postu: Burza - zjawisko straszne ale ciekawe.
Witam,

Mam świadomość, że dla niektórych zjawisko atmosferyczne, które miało miejsce wczoraj mogło być tragiczne. Mam jednak również świadomość, że była to jedna z nielicznych okazji, aby zobaczeć takie zjawisko w takim natężeniu. Niewiele myśląc, złapałem aparat i wybiegłem na balkon/loggię. Poniżej dałem link do zdjęcia z lustrzanki, które udało mi się ustrzelić (zanim padła bateria i poprawnie ustawiłem parametry ekspozycji):

... i jeszcze kilka zdjęć z A80 (gorszej jakości):















Chyba nie tylko ja starałem się uchwycić to zjawisko i chwycił za aparat?

piter34: poprawiłem linki do fotek. fotki należy umieszczać pomiędzy znacznikami [img]fotka[/img]

walkie - Czw Sie 23, 2007 08:00

To ta burza, co w wiadomościach mówili?
70 wyładowań na minutę? zero wiatru i deszczu?

pawel - Czw Sie 23, 2007 08:22

Tomi napisał/a:
Chyba nie tylko ja starałem się uchwycić to zjawisko i chwycił za aparat?


U mnie było to widać mniej więcej tak:






Czasy naświetlania rzędu 30 sekund.


piter34: poprawiłem linki do fotek. fotki należy umieszczać pomiędzy znacznikami [img]fotka[/img]

thef - Czw Sie 23, 2007 08:25

Ciekawe zdjęcia, kształty tych błyskawic niesamowite. Swoją drogą nie mieliście przynajmniej kłopotu z ich ustrzeleniem przy takiej częstotliwości ;)
Tomi - Czw Sie 23, 2007 08:31

walkie napisał/a:
To ta burza, co w wiadomościach mówili?
70 wyładowań na minutę? zero wiatru i deszczu?


Na chwilę przed samą burzą strasznie wiało i było "urwanie chmury", ale dosłownie przez kilka minut.

Paweł napisał/a:
Czasy naświetlania rzędu 30 sekund.


U mnie ok. 6-10 s. a i tak wychodziły zbyt jasne.

thef - Czw Sie 23, 2007 08:33

Oglądałem w tvn24, niesamowite wrażenie, niebo rozświetlało się jakby niedaleko była pierwsza linia frontu.
walkie - Czw Sie 23, 2007 08:41

Dziwną mamy ostatnio pogodę. Wszystkie burze, huragany, trąby zaczynają być na porządku dziennym.
thef - Czw Sie 23, 2007 08:43

Niebo pęka jak widzi co się dzieje w naszym chlewiku (czyt. parlamencie).
walkie - Czw Sie 23, 2007 08:48

Myślę, że niebo ma to w głębokim poważaniu :)
pawel - Czw Sie 23, 2007 08:53

Tomi napisał/a:
Na chwilę przed samą burzą strasznie wiało i było "urwanie chmury", ale dosłownie przez kilka minut.

U mnie zupełna cisza - ani jednego grzmotu, ani jednej kropelki. Przez to spóźniłem się na sesję fotograficzną, a gdyby nie cynk telefoniczny z Warszawy, to bym zupełnie tej burzy nie zauważył :)

Tomi napisał/a:
U mnie ok. 6-10 s. a i tak wychodziły zbyt jasne.


Ja robiłem z dalszej odległości :) poza tym u mnie było zupełnie ciemno, nie łapałem miejskiego oświetlenia. Przesłona 5,6.

drooid - Czw Sie 23, 2007 09:12

U mnie nie było może aż tak bardzo widowiskowej burzy, ale też nieźle pier..unowało :)


Tomi - Czw Sie 23, 2007 15:57

Tomi napisał/a:
piter34: poprawiłem linki do fotek. fotki należy umieszczać pomiędzy znacznikami [img]fotka[/img]

Może nie jestem orłem, ale podstawy HTML-a znam. Specjalnie nie zrobiłem tak, aby nie wklejały się minitury i nie ściągał ich ten kto nie chce. Jednocześnie umieściłem całą ścieżkę do pliku, aby nie było podejrzeń o link do jakiegoś wirusa... i tyle.

walkie - Czw Sie 23, 2007 16:05

I to akurat dobre, bo co zacznę czytać jakąś odpowiedź to mi ekran skacze bo kolejno dodają się zdjęcia i mi ekran skacze.
pawel - Czw Sie 23, 2007 16:05

Dokładnie postąpiłem tak samo jak Tomi, z tych samych powodów.
piter34 - Czw Sie 23, 2007 16:06

Tomi napisał/a:
Specjalnie nie zrobiłem tak, aby nie wklejały się minitury i nie ściągał ich ten kto nie chce.

Hmm...
To jest dobry temat do dyskusji o sposobie umieszczania fotek w postach. :roll:
Osobiście wolę od razu widzieć czego dotyczy fotka, a nie dodatkowo klikać i czekać na załadowanie JPEGa w nowym oknie/karcie przeglądarki.

Tomi napisał/a:
Jednocześnie umieściłem całą ścieżkę do pliku, aby nie było podejrzeń o link do jakiegoś wirusa... i tyle.

Teraz nie ma linków i nie ma podejrzeń.

...ale racja, dłużej się wczytuje. :roll:

maciej - Czw Sie 23, 2007 16:10

piter34 napisał/a:
To jest dobry temat do dyskusji o sposobie umieszczania fotek w postach.
Osobiście wolę od razu widzieć czego dotyczy fotka, a nie dodatkowo klikać i czekać na załadowanie JPEGa w nowym oknie/karcie przeglądarki.

A ja nie - wolę sam zdecydować, czy coś mnie interesuje, czy nie i dopiero to wywołać.

piter34 - Czw Sie 23, 2007 16:12

maciej napisał/a:
A ja nie - wolę sam zdecydować, czy coś mnie interesuje, czy nie i dopiero to wywołać.

Skąd możesz wiedzieć, czy zainteresuje Ciebie fotka znajdująca się pod linkiem, którego nie kliknąłeś?

Kozik - Czw Sie 23, 2007 16:15

piter34 napisał/a:
Osobiście wolę od razu widzieć czego dotyczy fotka, a nie dodatkowo klikać i czekać na załadowanie JPEGa w nowym oknie/karcie przeglądarki.


Popieram

Tempest - Czw Sie 23, 2007 16:44

piter34 napisał/a:
maciej napisał/a:
A ja nie - wolę sam zdecydować, czy coś mnie interesuje, czy nie i dopiero to wywołać.

Skąd możesz wiedzieć, czy zainteresuje Ciebie fotka znajdująca się pod linkiem, którego nie kliknąłeś?

maciejowi chodziło chyba o to, że jak już wejdzie na jakiś wątek to sam zdecyduje czy będzie w nim dodatkowo oglądać zdjęcia czy tylko czytać same posty
kogoś mogą zupełnie nie interesować zdjęcia w danym temacie a chce tylko poczytać w nim co ludzie nabazgrolili

giewu - Czw Sie 23, 2007 17:57

moim skromnym zdaniem fotki wklejane w poście na forum powinny być widoczne jako miniaturki, a dopiero kliknięcie na nich powinno pokazywać obraz w normalnych rozmiarach
... przede wszystkim ten minimalny podgląd zdjęcia powinien być zachowany, by nie "biegać" niepotrzebnie po niemal nic nie znaczących linkach
lekko odbiegając od tematu burzy wstawiam fotkę zachodu słońca jaki miał nad Łodzią dzień wcześniej niż "bohaterka" tego tematu :wink:

maciej - Czw Sie 23, 2007 18:16

Tempest napisał/a:
maciejowi chodziło chyba o to, że jak już wejdzie na jakiś wątek to sam zdecyduje czy będzie w nim dodatkowo oglądać zdjęcia czy tylko czytać same posty
kogoś mogą zupełnie nie interesować zdjęcia w danym temacie a chce tylko poczytać w nim co ludzie nabazgrolili


Dokładnie o to mi chodziło, zwłaszcza, że wracamy do "czasu modemów" - kiedyś tak się robiło ze względu na czas (i pieniądze) zżerane przez TP ze względu na wolne łącza modemowe. Potem to ograniczenie przestało praktycznie istnieć, ale obecnie pojawia się znów - korzystanie z netu "przez komórkę".
Wiem, że to dotyczy pewnie mniej niż 10% użytkowników, ale mi np. się zdarza w delegacjach, czy w przerwie w spotkaniu u klienta.
Można oczywiście wyłączyć pokazywanie obrazków w przeglądarce, ale wtedy nie pojawiają się też przyciski obsługujące forum.

Jest też drugie spojrzenie - ekonomiczno-techniczne, a z racji mojego zawodu dobrze je znam (pracuje u dostawcy urządzeń telekomunikacyjnych), ale to podejście dotyczy praktycznie każdej dziedziny i moim zdaniem zdawanie sobie z niego sprawy jest bardzo istotne.
Chodzi o to, że takie dodatkowe przesyłanie niepotrzebnych części osób informacji do wszystkich powoduje zapychanie łącza. W wyniku tego operator, żeby utrzymać jakość usług musi zwiększać przepustowość łączy, a to kosztuje. Pieniądze na to mogą pochodzić z dwóch źródeł - powstrzymania obniżki ceny usług (która byłaby możliwa w momencie, gdy obecny sprzęt się zamortyzuje) lub powstrzymania inwestycji w nowe technologie, które mogłyby być dla nas jeszcze ciekawsze i wygodniejsze.
Porównując do dróg (nie w Polsce :-/ ) - jeśli ludzie zaczęli by jeździć więcej tak bez potrzeby - z nudów, to rząd musi rozpocząć rozbudowę dróg, a to musi dziać się kosztem albo nieobniżania podatków przez jakiś czas albo ograniczeniem wydatków na inną infrastrukturę - np. lotniska.

Kruchy - Pią Sie 24, 2007 05:47

Ja dzis przezylem przecudowna burze w okolicach Ełku :) Niebo rozswietlone z trzech stron... Po mniej wiecej pol godzinie zerwal sie dosc mocny wiatr, wyrwalo nawet pusty namiot, szpilki lezaly kilka, kilkanascie metrow dalej, te co zostaly, mialy polamane plastikowe mocowania od linek :lol:
W niedlugim czasie postaram sie wrzucic nagrane scenki i zdjecia z burzy :)
Ale to po urlopie :razz: