Zobacz temat - [R214Si '??r.] Świeci się kontrolka SRS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si '??r.] Świeci się kontrolka SRS

the_fly - Sro Sie 22, 2007 19:13
Temat postu: [R214Si '??r.] Świeci się kontrolka SRS
Witam!

to moj pierwszy post na forum wiec prosze o delikatna wyrozumialosc moze na to off-topicowe pytanie...

Otoż w moim 214Si mam taki problem z kontrolka srs ze czasami mi sie pali... czytalem o kostce pod siedzeniami i ok... ale mowiono tez ze przydaloby sie odlaczyc 15min wczesniej aku. Kupilem mojego roverka niedawno i niestety bez 4-ro cyfrowego kodu wiec stad moje pytanie:

czy jezeli odlacze ten aku w celu grzebania w kostce to nie bede mial pozniej jakichkolwiek problemow z uruchomieniem auta (w sensie problemow z immo) z racji braku w/w kodu?
Moze pytanie laickie ale prosze o odpowiedz....

z gory dziekuje, pozdrawiam

Pawel.

Paul - Sro Sie 22, 2007 22:23

Z immo (jeżeli wcześniej sprawne było) problemów nie przewiduję :D
Z kostakmi napinaczy możesz kombinować (w sensie naprawiać) przy wyłączonym samym zapłonie i wyjętym kluczyku (sam to robiłem i zyję :P ) Uważaj tylko, żeby jakieś napięcie na nie nie poszło przypadkiem (albo celowo) ;)

marthinez - Sro Sie 22, 2007 22:53

the_fly napisał/a:
czy jezeli odlacze ten aku w celu grzebania w kostce to nie bede mial pozniej jakichkolwiek problemow z uruchomieniem auta (w sensie problemow z immo) z racji braku w/w kodu?

Jeżeli masz sprawny pilot to problemu nie będzie. :wink:
the_fly napisał/a:
ale mowiono tez ze przydaloby sie odlaczyc 15min wczesniej aku.

Dobrze mówili. Jeżeli robisz cokolwiek z SRS to trzeba odłączyć.
Paul napisał/a:
Z kostakmi napinaczy możesz kombinować (w sensie naprawiać) przy wyłączonym samym zapłonie i wyjętym kluczyku (sam to robiłem i zyję

Czasami moze się coś stać, a czasami nie. Różnie bywa. :wink:

piter34 - Czw Sie 23, 2007 14:50

Cytat:
Witam!

to moj pierwszy post na forum wiec prosze o delikatna wyrozumialosc moze na to off-topicowe pytanie...

Witaj,
Nie bój się zakładać nowy wątków.
Wydzieliłem te posty z wątku o akumulatorze w ROVERku 75. Co to ma wspólnego z kontrolką SRS w ROVERku serii 200? ;-)

morris - Czw Sie 23, 2007 15:55

Może TU znajdziesz odpowiedź.