Zobacz temat - [R200 1.4Si 97r] Nierówno pracuje
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 97r] Nierówno pracuje

Mex - Pią Sie 24, 2007 22:54
Temat postu: [R200 1.4Si 97r] Nierówno pracuje
Witam wszystkich

Mam mały problemik od paru dni nierówno pracuje silnik i jakby stuka z lewej strony. Co może byc przyczyną? Obroty w porządku ( 1000 ) w pon jadę do mechanika ?? A i czy to normalne że dolewam płyn chłodzący co 2 - 2.5 tygodnia ubytek ok 3-5 milimetrów

Brt - Pią Sie 24, 2007 23:09

Witaj i standardowo na początek: popraw temat na zgodny z ZASADAMI przy pomocy przycisku "edytuj" w Twoim pierwszym poscie.

Płyn nie powinien uciekać i to nie jest normalne chyba w żadnym aucie. Czy nei widać żadnych wycieków?? Może gdzieś widać takie białe zacieki, też może oznaczać miejsce wycieku płynu?? Jak stan układu zapłonowego (swiece, kable, palec, kopułka)?? Czy ta nierówna praca jest tylko na zimno, czy też niezależnie od temp. silnika??

Mex - Pią Sie 24, 2007 23:43

Nie widac wycieków bo ich niema i to jest dziwne niema "siwego" dymu z wydechu ( i całe szczęście )tylko sam ubytek zaczeło to sie od jakiś 3 miesiące temu a mam go od grudnia tego roku wentylator działa wszystko ok niby , co do temperatury płynu to nie wiem bo nie mogę dostac czujnika odpowiedniego kupiłem jeden przez sklep (nie odpowiedni przysłali i powiedzieli że innego nie ma ) dalej kupiłem na allegro nie pasował ( za długi i za mały gwint ) na szrocie przynajmniej w Częstochowie brak . Co do pracy silnika to raczej bardziej na ciepłym i nie sprawdzałem układu zapłonowego (swiece, kable, palec, kopułka)
Dzięks za zainteresowanie.

sTERYD - Sob Sie 25, 2007 09:45

co do czujnika, to nie marnuj pieniędzy, tylko pogadaj z Tomim, a napewno będzie taki jak trzeba.
Wyciek chyba jednak gdzieś jest, bo płyn znika, fakt niedużo, ale jednak gdzieś się musi podziewać.
jeśli chodzi o pracę silnika, to martwią mnie Twoje obroty (na ciepło powinny schodzić do ~850) może to wskazywać na problemy z krokowcem :???: