Zobacz temat - [R216 GTi 1,6] Wymiana klocków hamulcowych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216 GTi 1,6] Wymiana klocków hamulcowych

kovalek - Sob Sie 25, 2007 14:31
Temat postu: [R216 GTi 1,6] Wymiana klocków hamulcowych
Czeka mnie wymiana klockow hamulcowych. Jako, że szkoda mi wydawać 50zł na robocizne w warsztacie, chciałbym zrobić to sam... Z tego co czytałem, to nie jest to trudne. Czy gdzieś znajdę jakiś manual co i jak?

Druga sprawa to wraz z samochodem dostałem komplet klocków na przód i tył... Są to jakieś no-name. O ile na tył to chyba nie ma większej różnicy co założe; to na przód warto założyć chyba coś lepszego (np. ATE).

Z przodu i z tyłu mam tarcze.

thef - Sob Sie 25, 2007 14:43

Proponuję ściągnąć Rave, dostępny tutaj:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30
Co prawda jest po angielsku, ale na pewno pomoże w wielu kwestiach, m.in. w wymianie klocków. Ściągnięty plik jest obrazem płyty więc trzeba go nagrać na CD bądź utworzyć napęd wirtualny (bez wcześniejszego rozpakowania). W kwestii klocków nie mam doświadczenia więc nie pomogę niestety, ale jak wymiana nie sprawi Ci trudności to czemu nie spróbować z tymi, które masz w zapasie. Najwyżej wymienisz potem na lepsze :) . Zatem miłej lektury i bezproblemowej wymiany :) .

PS>Możesz również poszukać starszych postów na temat wymiany klocków, powinno się coś znaleźć.

giewu - Sob Sie 25, 2007 15:19
Temat postu: Re: [R216 GTi 1,6] Wymiana klocków hamulcowych
kovalek napisał/a:
Czeka mnie wymiana klockow hamulcowych. Jako, że szkoda mi wydawać 50zł na robocizne w warsztacie, chciałbym zrobić to sam... Z tego co czytałem, to nie jest to trudne. Czy gdzieś znajdę jakiś manual co i jak?...
na stronie głównej naszego klubu masz manual dotyczący wymiany klocków w ROVERku serii 100 ... w 200 wymiana zarówno tarcz jak i klocków jest identyczna ;)
thef - Sob Sie 25, 2007 15:23

No proszę, nawet manual na stronie jest. Ech, ileż to razy już mówione było, że trzeba na stronę zaglądać, nie tylko na forum. Musimy coś poprawić w kwestii częstszego korzystania z zasobów strony klubowej. A może uda się naszym specom jakoś to zintegrować?
sTERYD - Sob Sie 25, 2007 21:25

Cytat:
Proponuję ściągnąć Rave, dostępny tutaj:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30

ale to jest Gti, czyli kanciak, nie opisany w RAVE :(
choć hamulce może mieć podobne :???:

thef - Sob Sie 25, 2007 21:28

No fakt, nie zajarzyłem tego :oops: , ale jak mówisz wymiana klocków to mniej więcej taka sama sprawa w przypadku większości modeli więc nie powinno być problemu. Zresztą ten manual z 100ki powinien wystarczająco pomóc :)
giewu - Sob Sie 25, 2007 21:38

konstrukcja hamulców tarczowych jest taka sama ;)
thef - Sob Sie 25, 2007 23:43

Otóż to. Tarcza, zacisk, w nim dwa klocki i coś co to wszystko łączy, przeważnie jedna śrubka. Działać, nie powinno być trudno.
giewu - Sob Sie 25, 2007 23:48

thef napisał/a:
Otóż to. Tarcza, zacisk, w nim dwa klocki i coś co to wszystko łączy, przeważnie jedna śrubka. Działać, nie powinno być trudno.
w tym przypadku sześć śrubek: dwie do zamocowania tarczy, dwie do łoża i dwie do zacisku ;)
krzych1 - Nie Sie 26, 2007 08:56

Witam.
kovalek napisał/a:
Czy gdzieś znajdę jakiś manual co i jak?

giewu napisał/a:
na stronie głównej naszego klubu masz manual dotyczący wymiany klocków w ROVERku serii 100 ... w 200 wymiana zarówno tarcz jak i klocków jest identyczna

Jest jeszcze na stronie klubowej artykulik o wymianie klocków w R200 bez ABS (kovalek, proponuję uzupełnić opis Roverka o informację o ABS - jest, czy nie ma? Pozwoli to w przyszłości na szybsze zdiagnozowanie ewentualnego problemu przez forumowiczów).
Kliknij tutaj: http://www.roverki.pl/article.php?sid=453