Zobacz temat - [R 214i 99r] Szarpanie i stuki przy puszczaniu pedału gazu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214i 99r] Szarpanie i stuki przy puszczaniu pedału gazu

Spiro - Sob Sie 25, 2007 16:42
Temat postu: [R 214i 99r] Szarpanie i stuki przy puszczaniu pedału gazu
Witam Serdecznie!

Mój sąsiad postanowił kupić jakiś czas temu ładnego roverka 214, po upływnie paru tygodni, nagle napotkał taki problem, iż podczas spuszczania nogi z gazu na pierwszym lub 2 biegu (tylko na tych sprawdzaliśmy) słychać, że coś w tym momencie mocno stuka z przodu (jakby przy przegubach)i jednocześnie szarpie całym autem.
Dzieje się tak za każdym razem.
Wszystkie biegi działają normalnie i wygląda na to, że autem możnaby jechać.

Zauważyłem też ze podczas tego stuknięcia drążek zmiany biegów również się porusza.

Jeszcze jedno spostrzeżenie, na biegu jałowym cały samochód się delikatnie buja czy też wpada w lekkie i dziwne wibracje które nasilają się po dodaniu gazu.

Podejrzewamy poduszki skrzyni, no ale może ktoś z was będzie mógł coś więcej napisać na ten temat.
Z góry dziękuje za wszelkie info.

giewu - Sob Sie 25, 2007 21:10
Temat postu: Re: [R 214i 99r] Szarpanie i stuki przy puszczaniu pedału ga
Spiro napisał/a:
....Podejrzewamy poduszki skrzyni, no ale może ktoś z was będzie mógł coś więcej napisać na ten temat.
Z góry dziękuje za wszelkie info.
... przy okazji sprawdźcie również zamocowanie silnika
Maciek321 - Nie Sie 26, 2007 00:06

Spiro napisał/a:
słychać, że coś w tym momencie mocno stuka z przodu


Sprawdziłbym jeszcze gumy na drążkach reakcyjnych.
A jedno pytanie. Czy przy puszczaniu i nagłym wciskaniu pedału gazu, nie wyrywa lekko kierownicy z ręki???

Spiro - Nie Sie 26, 2007 02:50

nie, wypatrzyliśmy usterkę, jutro załączę fotkę, na wysokości miski olejowej urwał się taki drążek, nie wiem do czego on prowadzi, jest zamocowany wzdłuż autka, wyskoczył tak jakby z oczka i dlatego on tak walił o obudowę miski. widać go przy skręconym kole pasażera.